Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Plzeňští jezdci ovládli Velkou cenu Strakonic

Plzeňští jezdci ovládli Velkou cenu Strakonic

Velká cena Strakonic, která byla již 7. kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny 2012, nabídla divákům netradiční průběh, kdy do finálové části postoupilo hned dvanáct bezchybných dvojic ze základního parkuru a o skvělé výkony nebyla nouze ani v napínavém závěru.

Jiří Luža a Land Rebel - SJiří Luža a Land Rebel – S

Se dvěma koňmi postoupili Jaroslav Jindra a Jiří Papoušek, jemuž se dařilo i v sobotní generálce, v níž se se třemi koňmi vklínil do nejlepší pětice. Do Velké ceny si ovšem musel vybrat pouze dva z nich a určit jednoho pro bodování do pohárového žebříčku. Nakonec nestartovala Calista-T a největší důvěru získal Alcapone de Vanta. Bohužel, ani tentokrát se z vítězství neradoval, přestože zopakoval v obou případech precizní jízdy. Lepší výkon totiž předvedla dvojnásobná vítězka extraligových Velkých cen Hana Pokorná. Ta se s Chanellem držela ve vedení čtyři jízdy, v té páté jí předstihl Jan Štětina s koněm Atomic-S/AC Atomic reprezentující plzeňskou stáj Schneider. Jako poslední startoval Jiří Luža s Land Rebelem-S a časem 42,21 za sebou nechal stájového kolegu o téměř dvě a půl sekundy. „Těší mě, že je Land Rebel-S ve skvělé formě a po pátečním vítězství v soutěži na stupni S** (130 cm) jsme dokázali vyhrát i ve Velké ceně,“ konstatoval.

Zatím nejúspěšnějším závodem v rámci Skokového poháru České pojišťovny byla pro Lužu Velká cena Kolína pořádaná koncem května na Ptýrově, kde se uskuteční i následující osmé kolo. Tehdy s Ronaldem-S obsadil třetí místo a s Land Rebelem-S byl čtvrtý. Je tak poměrně velká šance, že by se v případě pokračujícího úspěchu mohl stabilně usadit mezi potenciální finálovou čtveřicí jezdců. Po dnešním závodu je právě na čtvrtém místě, společně s Janem Studničkou. Jemu se ve strakonické Velké ceně tolik nedařilo a s Datasys Duelem obsadil po dvou chybách v základním kole nebodovanou 22. pozici. Lépe dokonce skončil s Datasys Anfí – a to na 20. příčce. Útěchou mu snad bylo alespoň 1. místo v programové vložce „Kůň a kajak“, kdy musel předvést své umění nejen s otěžemi v ruce, ale i s pádlem na přilehlé řece Otavě.

Čtěte také:  Na startu první kvalifikace se objeví i dvojice vítězů Velké pardubické

Na špičce tabulky jezdců Skokového poháru je stále Jiří Skřivan. Ten sice do Strakonic dorazil, ale pouze se Zemblou, jelikož klisna Kallisto odpočívá po náročných mezinárodních závodech v Bratislavě a předešlém mistrovství České republiky v Martinicích. Již v pátečním stupni S** Zebla nasbíral 37 trestných bodů, tudíž ho Skřivan do Velké ceny ani nenahlásil. Díky zisku 10 bodů se na druhý řádek posunula Hana Pokorná, jež má nyní o bod více, než absentující Jiří Hruška. Jak již bylo zmíněno, o čtvrtou postupovou pozici se povede ještě tuhý boj. „Zda se mi podaří do finále dostat, či nikoliv, s tím v tuto chvíli příliš nekalkuluji, neboť bych do závodu se střídáním koní stejně nechtěl nastoupit se svojí stájovou jedničkou Ronaldem-S,“ svěřil se Jiří Luža. Každopádně na Ptýrově by stejně jako v květnu měl závodit s Ronaldem-S i s Land Rebelem-S, a tak bude patřit zajisté mezi velké favority.

 

Během nedělního programu probíhaly ještě tři soutěže, mezi nimiž nechyběla další část Kolowrat Junior Cupu. V ní nenašla přemožitele Zdeňka Vávrová s Uratine startující za Jezdeckou stáj Mazva Čakov. „První start s klisnou Geissbergers mi příliš nevyšel a chybovala jsem dvakrát, ale pak jsem se ze svých chyb poučila a napodruhé mi to v sedle Uratine vyšlo. Jsem moc ráda, že si mi v tomto seriálu konečně podařilo výrazněji uspět,“ uvedla Zdeňka Vávrová.

Čtěte také:  Premiérová výhra Mückové při ČSP Velké ceně Prahy

Televizní záznam z Velké ceny Strakonic bude odvysílán na programu ČT4 až po skončení olympijských her, společně se sestřihem Velké ceny Ptýrova. Ta se koná ve dnech 16. – 19. srpna. Podrobné informace najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Matějka dorazil do Strakonic na laně a zvítězil
Následující: Hobby závody nebudou zrušeny, od 1. 4. 2012 budou mimo rámec ČJF
x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecký tým Prague Lions je po polovině série Global Champions League stále v TOP 10

Družstvo Prague Lions si v osmém kole prestižní parkurové série Global Champions League 2018, které se uskutečnilo v portugalském letovisku Cascais (Estoril), připsalo 7 bodů za 15. místo a po polovině seriálu se drží mezi 19 celky na 9. příčce. Celkem mají Pražští lvi 103 bodů, což je jen o ...