Home > Zpravodajství > informujeme vás > Po vánočních svátcích za chladnokrevníky na Šumavu

Po vánočních svátcích za chladnokrevníky na Šumavu

Chladnokrevníci na Šumavě budou vozit návštěvníky na trase mezi Kvildou a Jezerní slatí. Ryze české plemeno a šumavskou přírodu představí chovatelka chladnokrevníků.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

V letošní sezóně velmi oblíbené jízdy v kočáře taženém chladnokrevnými koňmi, budou pokračovat i mezi Vánočními svátky a Novým rokem na šumavské Kvildě. Z Kvildy na Jezerní slať a zpět bude vozit zájemce ve svém novodobém kočáře – vagonetě taženém svými slezskými noriky, chovatelka koní Jitka Bretová – V tahu. Toto ryze české plemeno bude navíc představovat při večerních povídání ve stáji. Nepřímo tak bude, v trochu jiné podobě, restartován projekt návratu chladnokrevných koní na Šumavu.

„Nedá se mluvit o pokračování projektu. Je to jeho nastartování v trochu jiné podobě, v takové podobě, která je životaschopná. To znamená, že teď začneme s tím, co se veřejnosti nejvíce líbilo, tedy jízdy v kočáru,“ říká ředitel Správy NP a CHKO Šumava Pavel Hubený.

„Zajišťovat to bude soukromník, chovatelka Jitka Bretová, která má své jak koně, tak novodobý kočár – vagonetu. My ji pro tuto akci poskytneme zázemí v podobě stájí, možnosti stání pro vagonetu, propagaci a podobné věci. Zisk už půjde plně za paní Bretovou, pro kterou je to plnohodnotný příjem, jako pro živnostníka,“ dodává Pavel Hubený.

Možnost svézt se v kočáru taženým chladnokrevníky bude o víkendu 27. a 28. prosince. Pokud se sejde dostatek objednávek, bude se jezdit i v pondělí 29. prosince.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

„Věřím, že odstartováním této spolupráce dokážeme alespoň trochu začít napravovat pověst původního projektu, jehož počátkem byla studie vypracovaná Centrem chovu slezského norika Hradčany o.s., poctivých chovatelů chladnokrevných koní i těch zvířat samotných. Také proto chci nabídnout zájemcům i něco navíc, než jen výlety v kočáru, ale také večerní jízdy s dětmi na hřbetu koně a večerní návštěvy stáje, kde ráda toto plemeno představím,“ vyjmenovává chovatelka Jitka Bretová.

„Samozřejmě není to přesně ta myšlenka projektu návratu chladnokrevníků na Šumavu, ve kterém se počítá s bydlením, chovem a prací v lese přímo na území Národního Parku, ale myslím, že to může být dobrý začátek, na kterém by se dalo stavět,“ doplňuje.

Zájemci o jízdu ve vagonetě, která je až pro pět pasažérů, do které budou zapřaženi devítiletý valach Matouš a mladá čtyřletá kobylka Grapa S Hradčany, která je jednou ze šampionek krásy na výstavě koní v Pardubicích, si ji mohou zamluvit předem buď e-mailem: gro.u1575566956hatv@1575566956avote1575566956rb.ak1575566956tij1575566956 nebo na telefonu 731 218 110. Fotografie koní i zmiňované vagonety najdou zájemci na internetových stránkách www.vtahu.org. Večerní návštěva stáje s výkladem o chladnokrevnících je možná v pátek, v sobotu a v případě zájmu i v neděli večer a to na základě domluvy přímo na místě stejně, jako vožení dětí na hřbetu koně v podvečer. Další informace získají návštěvníci v informačním středisku na Kvildě.

„Snad bude mít akce úspěch. Pokud ano a bude panovat spokojenost na všech stranách, tím myslím u návštěvníků, u chovatelky i u nás, budeme rozvíjet spolupráci dál v příštím roce,“ zakončuje Pavel Hubený.

Čtěte také:  Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Zdroj: NP Šumava

Chladnokrevník Šumava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Apassionata opět okouzlila české diváky
Následující: Žokej Minařík završil sezonu 100. výhrou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Agy ve stopách svého otce, sáhne také na titul Nejkrásnější kůň ČR?

Třetí divizi internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016 – C chladnokrevných plemena ovládl 1699 Agy. Tento netypicky zbarvený zástupce českomoravského belgika jakoby kráčel ve stopách svého otce 2881 Agar, který dokonce zvítězil v premiérovém ročníku ankety Nejkrásnější kůň ČR – 2010. Bělouš Agy získal s přehledem 289 hlasů. V těsném ...