Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pořadatelé SPČP plánují novinky pro rok 2013

Pořadatelé SPČP plánují novinky pro rok 2013

Ještě neuběhl ani měsíc od finále Skokového poháru České pojišťovny 2012 a již jeho pořadatelé pilně pracují na přípravách následujícího ročníku. Česká parkurová extraliga se uskuteční v roce 2013 již podvanácté a i tentokrát se účastníci i diváci dočkají řady inovací a zlepšení.

Slavnostní Finále SPČP 2012

 

Pořadí Velkých cen v podstatě zůstalo až na jednu výjimku beze změn. Začne se tedy 18. – 21. dubna v Martinicích, pokračovat budou v květnu Velké ceny Brna (4. – 5. 5.), Ostravy (17. – 19. 5.) a Kolína (23. – 26. 5.), v červnu se uskuteční Velká cena Litomyšle (6. – 9. 6.) a Opavy (21. – 23. 6.) a po měsíční pauze naváže Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Ta se oproti letošnímu zářijovému termínu posouvá na 26. – 28. července. Hned týden poté (2. – 4. 8.) je naplánováno osmé kolo ve Strakonicích, 15. – 18. srpna bude probíhat Velká cena Ptýrova a 30. 8. – 1. 9. se můžeme těšit na pokračování v Plzni. Vrcholem celého seriálu se stane již tradičně Velká cena Hořovic a navazující velké finále pro nejlepší čtveřici jezdců z kvalifikačního žebříčku. Termín těchto závodů byl stanoven na 18. – 22. září 2013.

Členové organizačního týmu průběžně vyhodnocují podněty od přímých účastníků i partnerů a již se rýsují konkrétní závěry. „Určitě bychom chtěli nadále pracovat na zvyšování komfortu pro jezdce, koně, návštěvníky i partnery, aby se na našich závodech cítili co nejlépe. Naším cílem mimo jiné je, aby si technické a sociální zázemí drželo vysoký standart při všech jedenácti kolech,“ uvedla ředitelka společnosti Via Solaris Pavla Kudláčková.

Čtěte také:  Pardubický kraj plánuje v okolí Kladrub výrazné investice přesahující 200 milionů korun

Ze závodního hlediska se stane jistě atraktivní záležitostí častější přítomnost zahraničního stavitele parkurů či komisaře pro stylové soutěže v rámci juniorského seriálu. „Tento model velice dobře fungoval při finálových závodech v Hořovicích, kde přítomnost zahraničních funkcionářů byla příjemným osvěžením. Poměrně často jsme během roku slýchali od některých jezdců, že úroveň soutěží se liší od těch na mezinárodních podnicích. Od příštího roku bychom tak chtěli tomuto předejít, a proto by se mělo stát pravidlem, že kurzy budou připravovat ‚course designeři‘ z Rakouska, Německa či jiných jezdecky vyspělých zemí. Pro domácí stavitele by to pak měla být vhodná příležitost pro sbírání zkušeností, které by uplatňovali při ostatních národních závodech,“ prozradil prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan. „Podobná situace by měla nastat v případě Kolowrat Junior Cupu, jehož pravidelnou součástí jsou soutěže na styl. Hodnocení od uznávaného rozhodčího ze zahraničí bude určitě velmi zajímavé.“

Snahou organizátorů je také zvýšit dotace soutěží – a to nejen těch extraligových, ale i vybraných rámcových. „Výraznější podpory by se měl dočkat již zmíněný juniorský seriál pro jezdce do 18 let. Doufáme též v navýšení dotací Velkých cen, přičemž bychom chtěli určitou formou motivovat jezdce, kteří budou od začátku deklarovat snahu bojovat o účast ve velkém finále. Vše je ovšem zatím ve stádiu plánování a o definitivních inovacích se bude ještě dále jednat. Nápadů, co bychom mohli zlepšit, je celá řada. Např. budeme chtít víkendový program vymezit výhradně pro jezdce startující v jednotlivých seriálových túrách a rámcový program otevřený všem ostatním odsouvat více do všedních dnů. Slibujeme si od toho volnější startovní pole v době, kdy do areálů proudí nejvíce diváků a pro ty musíme připravit maximálně atraktivní podívanou,“ dodal Jiří Skřivan.

Předchozí: Závěr metropolitní sezony: Tucet kandidátů na prezidenta
Následující: Výběr hřebců do plemenitby PK CS 2012
x

Mohlo by vás zajímat

Osobní vlak srazil u Lysé nad Labem tři koně

Dne 19.7.2019 krátce po půlnoci zasahovala jednotka HZS SŽDC Nymburk s CAS 20 Tatra Terrno na trati mezi žst. Lysá nad Labem a Čelákovice-Jiřina. Došlo zde ke střetu osobního vlaku se třemi koňmi. Jednotka převzala místo mimořádné události od JSDHO II. Lysá n.L., provedla průzkum a zajištění místa nehody. Byla ...