Home > Zpravodajství > domácí sport > Podzimní závěrečné závody na Suché

Podzimní závěrečné závody na Suché

V sobotu čtvrtého října Jezdecký klub Hřebčín Suchá pořádal v areálu Jízdárny Suchá poslední závody jezdecké závody sezony 2014. Na sluncem zalitém kolbišti se konalo celkem pět skokových soutěží, jejichž průběh byl nejednou velmi zajímavý.

IMG_5563

Zahajovalo se SO do 90cm, kde bezkonkurenčně nejrychlejším a samozřejmě čistým výkonem ukořistila vítězství Tereza Lipanská s Kačenkou z JK Sloupnice. Druhá byla domácí zástupkyně, Sára Finsterle a Molenhorn´s Revita (JK Hřebčín Suchá). Jezdeckou stáj Dulínek reprezentuje jezdec na bronzové příčce, Martin Dulínek s Dakotou 11.

V druhé soutěži, parkuru stupně Z na limitovaný čas, se o vítězství musely podělit hned dvě jezdkyně – Lucie Šrámková a Gnoel a domácí Sára Finsterle s Molenhorn ´s Revitou, jejich výsledek byl naprosto totožný – 0 trestných bodů a odchylka od limitu 0,37s. Třetí místo obsadila Lucie Šebková a Sunny J (JK Polsko).

Ne úplně zvykem bývá, aby se na Suché skákal žolík – nicméně třetím parkurem byla atraktivní SO do 115cm se žolíkem. Nejrychleji a s plným počtem bodů překonala parkur Petra Poláčková s Minelou z Hradeckého jezdeckého klubu. Stříbrná příčka náležela Richardu Pletnickému a Caltero (JK Rimex). Jako třetí se poté umístila Pavlína Záhorová a Suzie Q (JK Kněžičky).

Na startovní listině dvouhvězdového L bylo 40 dvojic. Pouhých devět jich postoupilo do druhé fáze parkuru a jen jediná dvojice prošla i druhou fází bez přídělu trestných bodů – Rudolf Doležel a Casiopea 7, zástupci domácího JK Hřebčín Suchá. Druhý na výsledkové listině, Ondřej Málek a Diroschka (Sportovní stáj Málek) sice překonali druhou fázi bez penalizace za shození, nicméně překročili stanovený čas a jejich výsledek byl 1 trestný bod za čas. Třetí byla vítězka předchozí soutěže, Petra Poláčková s Minelou.

Vrcholem závodů bylo S*, které se opět jelo na dvě fáze. První pětka nejlepších v této soutěži byla v druhé fázi bezchybná a rozhodoval pouze čas. Nejrychleji dokázal zajet druhou fázi opět Rudolf Doležal s Casiopeou 7 a mohl se tak radovat z druhého vítězství dne. Pomyslnou stříbrnou medaili získala Martina Šoupalová s Ideou K (Showpal Equiteam). Třetí místo obsadila Mirka Skřivanová ml. s For Lifem 3 (Stáj Manon). Čtvrté místo patřilo Kateřině Malé se Zipem 1 (Malá jezdecká společnost). Poslední dekorovaná pozice náležela MVDr.Zuzaně Plundrové s Benthe (JS Plundra).

IMG_5756

Podzimními závody sice skončila jezdecká sezona na Suché, ovšem to neznamená, že se budeme mimo sezonu nudit. Čekají nás akce pro děti, veřejné tréninky a jezdecká soustředění.

Začátek prázdnin v Suché ve znamení parkurů

sezoně 2017. Červencové závody budou mít na programu celkem pět soutěží – parkur do 80cm, parkury stupňů „Z“, „ZL“, „L**“ a nejvyšší soutěží dne bude parkur „S**“. Stavitelem parkurů bude pro červencové závody Michal Mundil. Přihlášky zasílejte, prosím, Dle PJS výhradně přes Online přihláškový systém ČJF: http://www.jezdectvi.org, do 30.6. 22:00. ...