Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Policisté vyšetřují již druhý případ utýraného koně na Českolipsku

Policisté vyšetřují již druhý případ utýraného koně na Českolipsku

Ve čtvrtek 23. července 2015 dopoledne oznámil policistům majitel zemědělské usedlosti v katastru obce Kravaře, že na tomto pozemku někdo v noci na dnešek usmrtil jeho sedmiletou klisnu poníka. Ta měla pevně uvázané lano kolem krku a takto byla rovněž lanem přivázána ke stromu. Navíc měla svázané zadní i přední nohy a ty pak ještě pachatel provázal mezi sebou. Připravil jí tím velmi trýznivou smrt. Přivolaná veterinární lékařka určila jako příčinu jejího úmrtí udušení.

Případ nyní objasňuje služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Česká Lípa. Ta už v Kravařích vyšetřovala podobné utýrání koně koncem května letošního roku. Po pachateli květnového případu, který byl vyšetřován na svobodě, nyní policisté pátrají (více ZDE). Není tak vyloučeno, že nemá něco společného i s dnešním případem.

Za přečin týrání zvířat hrozí pachateli v případě dopadení tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR

Čtěte také:  Kůň se nechal zlákat na jablko
Mrtvý kůň Policie ČR týrání koní
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Aleš Opatrný zahájil CSIO Bratislava vítězstvím
Následující: Český tým nastoupí do Poháru národů v novém složení
x

Mohlo by vás zajímat

Osobní automobil se u Tovéře střetl s koněm. Kůň nepřežil a dva lidé byli zraněni

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v odpoledních hodinách úterý 12.9.2017 u nehody osobního vozidla po střetu s koněm na komunikaci u obce Tovéř na Olomoucku. Informaci o události převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po šestnácté hodině s upřesněním zranění osob. K události vyrazila profesionální jednotka požární stanice Olomouc a také nedaleká jednotka hasičů Dolany. Bohužel po střetu s osobním ...