Home > Zpravodajství > informujeme vás > Policisté zadrželi muže, který minulý týden utýral koně na Českolipsku

Policisté zadrželi muže, který minulý týden utýral koně na Českolipsku

V minulém týdnu jsme informovali veřejnost o případu krutého usmrcení jezdeckého koně na pastvinách v obci Kravaře, který nemá obdoby. V noci z  29. na 30. května  ho pachatel, po kterém kriminalisté  intenzivně pátrali, utýral k smrti zvlášť surovým a trýznivým způsobem.  Z místa činu si s sebou potom odnesl asi čtyři kilogramy jeho svaloviny, které mu i s kůží odřízl  v době, kdy zvířeti  ještě pulsovalo srdce. Jednání pachatele vyvolalo u veřejnosti opravdové pohoršení. Kriminalisté se případu věnovali velmi pečlivě a ve středu 3. června  ve večerních hodinách ho na základě nashromážděných důkazů zadrželi.

Jedná se o 23letého mladíka s osobními vazbami na Českolipsko. V současné  době nemá žádné stálé přístřeší a nechává se najímat na příležitostné manuální práce u lidí, kteří mu nabídnou i ubytování.

K tomu, že koně úmyslně usmrtil, se policistům přiznal, vysvětlit své pohnutky ale nedovedl. Do protokolu uvedl jen to, že měl v pátek 29. května velmi špatný den. V noci se pak podle vlastních slov s lanem, nožem a košíkem plným  sušených rohlíků vydal na kravařskou pastvinu za koněm. Rohlíky si s sebou vzal proto, aby ho k sobě přilákal. Stejného koně navštívil na této pastvině  už v minulosti.

Policisté při vyšetřování jeho smrti mimo jiné zjistili, že se tu staly v minulosti  tři podivné události. Někdo  koni omotal lano kolem krku a kolem nohy  takovým způsobem, až se mu zařezalo hluboko do kůže,  a v jednom případě mu někdo dokonce ublížil ostrým předmětem a způsobil mu zhruba 40 cm dlouhé a dva až tři centimetry hluboké řezné poranění na noze. Tyto útoky majitel policistům nehlásil. Zadržený mladík se  doznal jen k tomu, že ho tehdy právě on svázal smyčkou kolem krku a  nohou ke stromu.  Kůň se podle jeho výpovědi dokázal ze zajetí vytrhnout a utekl.

Čtěte také:  Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se přesouvá na rok 2021

Vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Česká Lípa v pátek 5. června  23letého zadrženého obvinil ze spáchání  přečinu týrání zvířat, za který ho soud může poslat do vězení na tři roky. Zároveň podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby, a to proto, aby svůj čin na svobodě nezopakoval,  a aby se trestnímu stíhání nevyhýbal. Státní zástupce tento podnět neakceptoval a obviněného ze zadržení propustil. Jeho trestní stíhání proto nyní  probíhá na svobodě.

Zdroj: Policie ČR

Mrtvý kůň Policie ČR týrání koní
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jaroslav Jindra vítězem parkurové Velké ceny Litomyšle
Následující: Nejkrásnější kůň: Pokus o „westernový“ podvod

3 komentáře

  1. Co by soudce přesvědčilo, aby ho nechal ve vazbě? Co to mezi námi běhá? Ať ten 23 letý skončí v mraveništi. Fuj, fuj, fuj. To se koním nedělá.

  2. Taky by mu měl někdo něco za živa uříznout a pak mu říct: prostě blbej den !

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...