Home > Zpravodajství > domácí sport > Polským jezdcům se v Opavě daří

Polským jezdcům se v Opavě daří

Ačkoliv na většině území České republiky bylo v pátek pěkné počasí, na kolbišti v Opavě – Kateřinkách, kde zahájily třídenní závody Skokového poháru České pojišťovny, jezdci museli téměř celé odpoledne startovat při vydatných dešťových přeháňkách. Krátce před hlavní soutěží dne na parkuru stupně obtížnosti S** (130 cm) se již mračna začala protrhávat a pro vítězství si již v záři slunečních paprsků dojel polský jezdec Dominik Slodczyk v sedle Lacony K.

Dominik Slodczyk - Lacona KDominik Slodczyk – Lacona K

V Opavě se mu daří pravidelně. Cenu firmy Podkovářství Vinčálek totiž vyhrál nejen letos, ale i v loňském roce. Tehdy to bylo se Soniou, s níž tentokrát dvakrát chyboval. „V Opavě to mám rád, a to nejen pro to, že se mi zde daří. Závody jsou zde vždy velmi pěkně zorganizované,“ uvedl jezdec. Nejlepším domácím závodníkem byl Marek Hentšel se Sauronem Fitmin, ale hned za ním skončila opět reprezentantka Polska – Magda Kaminska a Gawrosz. Tato jezdkyně pro změnu nenašla přemožitele ve dvoufázovém skákání 115/120 cm s Wodkou Polka, kdy navíc ukořistila čtvrtou příčku s Gawroszem. Mezi ní se vklínil pouze Jan Zwinger s koňmi Carletto a Perlit. S Olubetem pak přidal pěknou šestou pozici.

Marek Hentšel - Sauron FitminMarek Hentšel – Sauron Fitmin

Nejobtížnější situaci měli účastníci první části 6. kola Kolowrat Junior Cupu pro jezdce do 18 let. Právě během jejich soutěže na úrovni stupně L** (120 cm) pršelo nejvíce a částečně se to promítlo i do samotných výsledků. Tři dvojice dokončily základní kolo čistě, ale v následném rozeskakování nulu na svém bodovém kontě neudržel nikdo. K vítězství stačily Jakubovi Petrusovi s Timurem 1 čtyři trestné body za jedno shození. To zaznamenal i s Happy Boyem, ovšem ještě v úvodní části. Díky nejrychlejšímu času si vysloužil čtvrté místo. Z druhého místa se radovala Nina Kaločová s Ebony, třetí pak byla Martina Pazdziorová s Adrianou 3.

Čtěte také:  No Time To Lose se vrací, ve třetí kvalifikaci vyzve Ange Guardiana

Vůbec prvním vítězem závodů v rámci Velké ceny Opavy 2012 byl Jakub Ludvík s La Corou 1. Ten ve dvoufázové soutěži 110/115 cm dokázal předstihnout všech 18 soupeřů, kteří stejně jako on absolvovali obě fáze bez chyby.

Sobotní program bude neplánovaně obohacen. Po generálce na nedělní extraligový závod diváci uvidí nejen kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour pro 15 nejlepších jezdců z pátečních „amatérských“ soutěží, ale ještě navíc otevřenou soutěž se stejně vysokými překážkami. Pořadatelé tak chtěli vyjít vstříc účastníkům této kategorie, jež neprošli kvalifikačními kritérii a neměli by tak možnost druhý den startovat na svých výškách. Na již zmíněném parkuru ST** (140 cm), který se stane prověrkou před Velkou cenou Opavy, bude možné vidět i favorizované dva koně – loňskou vítěznou klisnu Kallisto i koně roku 2011 Arista Z. Jiří Skřivan i Jiří Hruška je v pátek nechali odpočívat, a jistě bude zajímavé sledovat, komu z nich to víc prospělo.

 

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Výsledkový servis: VC Opavy
Následující: V generálce Hruška s Aristem chyboval, s Mr. Voxem vyhrál
x

Mohlo by vás zajímat

Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

Tradiční upoutávkou na mezinárodní výstavu Koně v akci je nejen průvod ulicemi města, ale také ukázky z programu na Pernštýnském náměstí. KONĚ NA NÁMĚSTÍ se letos konají v pátek 23. srpna od 17 hodin. Průvod kočárů, koní a jezdců se vydá z Pardubického závodiště už o hodinu dříve. Po ulicích Teplého a 17. listopadu ...