Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Poník utekl ze stáje, v noci pobíhal v Suchém Vrbném

Poník utekl ze stáje, v noci pobíhal v Suchém Vrbném

Poníka pobíhajícího po Ledenické ulici v Suchém Vrbném spatřili náhodní svědci ve čtvrtek v noci. Na pomoc přivolali strážníky. Ti poníka odchytili a předali do rukou jeho majitelky. Ženu však za útěk zvířete čekají potíže se zákonem.

Ilustrační fotografie: archiv Distanc.cz

Na oznámení o poníkovi pobíhajícím po Ledenické ulici vyjížděla hlídka městské policie z Českých Budějovic ve čtvrtek 26. července ve tři hodiny ráno. Poník se od strážníků nechal bez větších potíží odchytit. Strážníci ho pomocí lana odvedli do bezpečné vzdálenosti od pozemní komunikace. Jak se vzápětí ukázalo, nejednalo se o jeho první útěk. Operační středisko městské policie mezitím vyrozumělo majitelku zvířete. Strážníci již také věděli, že poník bývá ustájen nedaleko od místa odchytu. Po domluvě s majitelkou ho ke stáji odvedli a počkali do jejího příjezdu. Žena si poníka z rukou strážníků převzala o hodinu a půl později.

Strážníci majitelku zvířete poučili o tom, že případem se bude dále zabývat správní orgán. Za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání hrozí čtyřiačtyřicetileté ženě pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková, Městská policie České Budějovice

Čtěte také:  Český skokový pohár 2019 zahájen. Velkou cenu Hořovic vyhrál Motygin
koně na silnici Městská policie
Předchozí: Hříběcí, nebezpečná nákaza koní potvrzena na Tachovsku
Následující: Desáté místo pro Prague Lions při GCL v Berlíně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Večerní vyjížďka se změnila v tragédii

K závažnému úrazu byli ve čtvrtek 6. září večer voláni záchranáři ZZS Moravskoslezského kraje na Novojičínsku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska převzali před půl devátou tísňové volání, podle něhož došlo v terénu poblíž obce Sedlnice k úrazu ženy, která spadla z koně. Na místo vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci ...