Home > Zpravodajství > domácí sport > Pony liga vstupuje do třináctého ročníku s novinkami

Pony liga vstupuje do třináctého ročníku s novinkami

Ve středu 18. března 2015 zahájí v rámci Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem svůj třináctý ročník seriál Pony liga. Ten byl původně vytvořený jako ligový seriál pro pony jezdce v obou věkových kategoriích, ale postupně se rozšířil.

Pony liga zahájí svou 13. sezonu ve středu v Lysé nad Labem. Foto: Kateřina Návojová

Pony liga zahájí svou 13. sezonu ve středu v Lysé nad Labem. Foto: Kateřina Návojová

V pořadí třetí dílčí částí se stala kategorie Teenager pro děti a juniory začínající na velkých koních. V této podobně známe nejstarší pony seriál v Čechách již řadu let. Do letošního ročníku však vstupují pořadatelé za podpory společnosti Equiservis s další novinkou, která by měla otevřít možnost účastnit se seriálu i těm jezdcům, kteří v daných kategoriích zatím nedosahují ligové úrovně LP  a SP. Zcela nová soutěž se jmenuje Neatly & Quickly. Již podle názvu je jasné, že kombinuje správné (stylové) ježdění a ježdění na rychlost.

Neatly & Quickly je dvoukolová skoková soutěž pro jezdce na pony všech kategorií. Parkur bude postaven na výšce 60/70/80 cm s handicapem +10 cm pro jezdce ve věku 13 až 16 let. Zatímco první kolo se hodnotí na styl (čl. 298.1.1.), druhé kolo je na čas (čl. 238.2.1). Vítězem se stane jezdec s nejnižším součtem umístění z jednotlivých kol. V případě rovnosti bodů rozhoduje umístění z prvního kola.

Pořadatelé by touto cestou rádi otevřeli více pony jezdcům možnost účastnit se jednotlivých kol Pony ligy. Pro děti by pak měla být tato soutěž přínosem nejen v dalším rozvoji stylového ježdění, o jehož přínosu již po třech ročnících SŠP není pochyb, ale zároveň je učí i závodit, soutěžit a zdravě se poprat o přední umístění. „Stylové soutěže budou vždy rozhodovány stylovými rozhodčími, a tak jako v jiných subjektivně rozhodovaných sportech se někdy nevyhneme diskusím, polemikám a rozdílným názorům na známky. Tak to je a bude ve všech takto hodnocených sportech. V nové soutěži mají děti možnost ukázat i druhou stránku svého jezdeckého umění – umění závodit, zkracovat trasu, riskovat. Uvidíme, co nám po prvním roce ukážou výsledky, jestli jsou ti nejstylovější i ti nejrychlejší. Ti, kdo znají ze závodů např. odcházející pony jezdkyni roku 2014 Denisu Vegrichtovou, tak ví, že to tak např. u této jezdkyně i řady dalších kvalitních jezdců je,“ uvedla manažerka pony komise ČJF – Jana Perníčková.

Čtěte také:  Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

Soutěž Neatly & Quickly  bude mít svou premiéru při druhém kole Pony ligy v Herouticích, které se uskuteční týden po Jezdeckém festivalu v Lysé – tj. v sobotu 29. března 2015. Veškeré podrobnosti o seriálu najdete na adrese www.ponyliga.cz.

Jezdecký festival Lysá nad Labem pony Pony liga
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jezdecký festival 2015 s účastí olympionika Hatly
Následující: Den otevřených dveří v Luka racing

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na startu první kvalifikace se objeví i dvojice vítězů Velké pardubické

Pouhých osmnáct dnů uteklo od letošní pardubické premiéry a už tu máme první kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Startovní listina obsahuje třináct jmen a dvě z nich již jsou vytesána na desce vítězů Velké pardubické. U ročníku 2015 najdeme jméno Ribelino a u toho loňského No Time To Lose. ...