Home > Zpravodajství > domácí sport > Poslední dostihová šance tohoto roku

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z Karpatské ceny Magic Baron, kterého na jaře ve Francii za více než dva milióny korun vydražila stáj Lokotrans.

Foto: archiv pořadatele

Dramatickou koncovku slibuje také duel o jméno nového rovinového žokejského šampióna, Adam Florian vede o tři vítězství před Janem Vernerem a v akci bude pětkrát, avšak jeho konkurent startuje ve všech sedmi dostizích.

Letos počtvrté z Madridu do Prahy přicestuje žokej Václav Janáček, který bojuje o svůj šestý šampiónský titul ve Španělsku.

Většinu dostihů zdobí početná startovní pole, celkem se divákům představí 94 koní a 29 jezdců. První sobotní dostih bude odstartován v pravé poledne.

Tisková zpráva

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa
Cena zimního favorita dostihy Metropolitní sezona Velká Chuchle
Předchozí: Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět
Následující: Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni

Závěrečný dostihový den udělal tečku za letošní dostihovou sezonou v Pardubicích. Poslední mítink doprovázelo slunečné počasí, na programu bylo sedm dostihů. Ve vrcholu dne – Ceně města Pardubice – zvítězil sedmiletý Tamas s čerstvým vítězem Velké pardubické Josefem Bartošem v sedle. Ten při závěrečném mítinku posbíral dvě vítězství stejně jako Marcel Novák a ...