Home > Zpravodajství > domácí sport > Poslední dostihová šance tohoto roku

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z Karpatské ceny Magic Baron, kterého na jaře ve Francii za více než dva milióny korun vydražila stáj Lokotrans.

Foto: archiv pořadatele

Dramatickou koncovku slibuje také duel o jméno nového rovinového žokejského šampióna, Adam Florian vede o tři vítězství před Janem Vernerem a v akci bude pětkrát, avšak jeho konkurent startuje ve všech sedmi dostizích.

Letos počtvrté z Madridu do Prahy přicestuje žokej Václav Janáček, který bojuje o svůj šestý šampiónský titul ve Španělsku.

Většinu dostihů zdobí početná startovní pole, celkem se divákům představí 94 koní a 29 jezdců. První sobotní dostih bude odstartován v pravé poledne.

Tisková zpráva

Čtěte také:  Hasiči byli opět nepostradatelní, na nohy pomohli dvěma koním
Cena zimního favorita dostihy Metropolitní sezona Velká Chuchle
Předchozí: Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět
Následující: Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...