Home > Zpravodajství > pozvánky > Poslední mistrovství ČR 2012 hostí ranč Bolka Polívky

Poslední mistrovství ČR 2012 hostí ranč Bolka Polívky

Na sobotu 13. října je naplánováno poslední mistrovství České republiky roku 2012 v jezdeckých disciplínách. Tečku za národními šampionáty udělá na ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna paravoltiž.

Ilustrační fotografie: Josef MalinovskýIlustrační fotografie: Josef Malinovský

Pořadateli akce, která proběhne v tamní jezdecké hale, jsou Česká hiporehabilitační společnost, sdružení EPONA Brno, APA VČAS Olomouc a JK FANY Hostěnice. „Pro účast na paravoltižním mistrovství musí každý splnit kvalifikační podmínky. V případě jednotlivců to je start na nejméně třech závodech v roce 2012, pro dvojice je to o jeden závod méně. Přihlášeno máme celkem 48 individuálních cvičenců a osm dvojic. Dorazí k nám z Brna, Olomouce, Hostěnic, Prostějova, Prahy a Litoměřic,“ prozradila ředitelka závodů Ing. Vladimíra Casková. Soutěžící jsou rozděleni podle kategorie handicapů: tělesný handicap, mentální handicap a lehký handicap. Mistrovské kovy se pak budou rozdávat v soutěžích jednotlivců mužů, žen, smíšených a dvojic. Na programu však jsou i přátelské soutěže a navíc soutěž o pohár České hiporehabilitační společnosti nazvané „Tanec a berel 2012“, do níž jsou nahlášeny čtyři skupiny.

Ilustrační fotografie: Josef MalinovskýIlustrační fotografie: Josef Malinovský

Jako první přijdou na řadu v 11.00 hodin tzv. barelové soutěže a následovat budou povinné sestavy jednotlivců. Po přestávce na oběd se bude od 13.30 hodin pokračovat volnými sestavami jednotlivců, následně dvojic a nakonec proběhne zmíněná soutěž skupin Tanec a barel. Před slavnostním vyhlášením výsledků a závěrečném ceremoniálu naplánovaném na 16. hodinu a 20. minutu přítomní budou moci shlédnout ukázkové vystoupení voltižní skupiny Jezdeckého klubu Hřebčín Albertovec, která patří mezi domácí elitu.

Předchozí: Doprava na Velkou pardubickou? Žádný problém…
Následující: Zahraniční koně míří do Pardubic
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...