Home > Zpravodajství > pozvánky > Poslední předfinálová zastávka Skokového poháru ČP

Poslední předfinálová zastávka Skokového poháru ČP

Jedenáctý ročník extraligového seriálu v parkurovém skákání – Skokový pohár České pojišťovny – čeká poslední předfinálová zastávka. Ve dnech 14. – 16. září se nejlepší skokoví jezdci a koně sejdou na kolbišti TJ Slovan ve Frenštátu pod Radhoštěm a pokusí se získat body, které by jim zajistily účast ve finále pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní.

 

Jiří HruškaJiří Hruška

 

V předběžném přehledu startujících ve Velké ceně Frenštátu pod Radhoštěm je 24 dvojic, mezi nimiž nechybí se svými koňskými svěřenci např. Jan Studnička či Jiří Hruška. Tito dva jezdci se s 57 body dělí o třetí příčku. Bodový náskok jim sice dává jistotu, že je v nadcházejícím moravském kole z jejich pozic nemůže nikdo z přítomných sesadit, ale za určitých okolností by se mohli cítit ohroženi v jedenácté Velké ceně Skokového poháru České pojišťovny 2012, jež proběhne v Hořovicích den před samotným finále. Každý z bodujících jezdců v ní totiž navíc obdrží prémii pěti bodů. Ve Frenštátu by tak oba potřebovali navýšit své skóre, což by jim dodalo více klidu před absolutním vrcholem seriálu.

Na první „nepostupové“ pozici je zatím Jiří Luža, který má aktuálně 54 bodů. Ve Frenštátu ovšem tento jezdec z plzeňské stáje Schneider bude chybět. Naopak bojovat přijede Martin Matějka. Ten při předešlém kole v Plzni obdržel důležitých 11 bodů, a tím si udržel reálnou šanci protlačit se mezi elitní čtyřku. Doposud totiž bodoval pouze čtyřikrát, což znamená, že na rozdíl od výše postavených jezdců, se mu budou započítávat všechny případné body z Frenštátu i z Hořovic. Do kvalifikace se totiž započítává nejlepších šest závodů.   

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Martin Matějka a Kar KarMartin Matějka a Kar Kar

 

O téměř nemožné se budou pokoušet dva loňští finalisté – Ludvík Jandourek a Aleš Opatrný. Ani jednomu z nich sportovní štěstí příliš nepřálo a v první polovině sezony se jim buďto nedařilo podle představ, nebo si špatně zvolili koně pro bodování do žebříčku. V současné době tak mají jen 29, resp. 27 bodů a jejich vyhlídky na letošní finále nejsou příliš optimistické. „Teoreticky to možné stále je, prakticky bohužel již podstatně hůře. Musel bych nejen výrazně zabodovat, ale ještě by se nesmělo dařit mým soupeřům. Každopádně do Frenštátu jedu s Casiem Karsit, kterému se tam vždy líbilo a dařilo, tak se s ním určitě budu snažit předvést opět maximální výkon,“ podotkl Ludvík Jandourek, jenž právě s Casiem Karstit ve Velké ceně Frenštátu 2011 zvítězil. Snadnější situaci budou mít i díky tomu, že hned čtyři jezdci umístění před nimi budou při desátém kvalifikačním kole absentovat. I tak půjde zcela jistě o atraktivní a napínavou sportovní podívanou.

Ludvík Jandourek a Vigo 1Ludvík Jandourek a Vigo 1

 

Pořadatelé tradičně pamatují i na bohatý doprovodný program, připraveny budou různé atrakce pro děti a někteří z návštěvníků si s sebou odvezou domů zajímavou cenu. Závodit by se mělo každý den od 9.00 hodin, přičemž v pátek jsou naplánovány soutěže s výškou překážek od 110 do 130 centimetrů. V sobotu se diváci mohou těšit mj. na stylovou soutěž v rámci Kolowrat Junior Cupu, dále 42. ročník Ceny Radegasta na stupni S** (130 cm), čtvrtý Memoriál Zdeňka Fialky s obtížností ST** (140 cm) a kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour. Nedělní Velké ceně budou předcházet tři rámcové soutěže a programová vložka nazvaná „Kůň a motokára“, v níž jezdci nejprve překonají na koni 6 až 7 překážek do 110 centimetrů a poté absolvují vytyčenou dráhu na motokáře. Podrobnosti najdete na adrese www.skokovypohar.cz.

Předchozí: V neděli na Pražský dostihový festival
Následující: Rekordní vytrvalost v Mostě s účastí korunního prince z Dubaje
x

Mohlo by vás zajímat

Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

Ve čtvrtek 21. listopadu v pražské O2 areně začne druhý ročník galashow světového parkuru Global Champons Prague PlayOffs. Přípravy jsou v plném proudu. Co je dnes již připraveno a co se ještě musí připravit si prohlédněte v naší galerii.   Foto: Sandra Schulzová Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní