Home > Zpravodajství > domácí sport > Poslední předkolo Zlaté podkovy 2015 pro Pavla Vaňka

Poslední předkolo Zlaté podkovy 2015 pro Pavla Vaňka

Poslední zastávku před finále měla Zlatá podkova v disciplíně všestrannost v Humpolci ve dnech 18. – 19. července. V nejtěžším závodě na úrovni CNC1* nenašel přemožitele Pavel Vaněk v sedle Crazy Love 1. V celkovém pořadí se posunul na druhou příčku…

Pavel Vaněk a Crazy Love 1. Foto: Zuzana Šedá

V nejnáročnějším závodě Zlaté podkovy se na start postavilo 20 dvojic. Přestože Pavel Vaněk nastupoval do druhého dne z třetí příčky, dokázal díky nedělnímu výkonu v terénní jízdě bez penalizace zvítězit. Naopak níže se posunul Robert Pokorný, který figuroval na dvou předních místech. S Graf Reinette si nakonec dojel pro druhé místo. V krosu totiž dokončil po časovém limitu a obdržel 6 trestných bodů. Celkem jich nasbíral 53,04. Třetí místo obsadila Markéta Máchová a Aféra (54,57 trestných bodů).

Pavel Vaněk a Crazy Love 1 předvedli vydařenou drezuru, za níž obdrželi 44,02 trestných bodů. K tomu přidali ještě 4 body za jednu chybu na parkuru. Díky bezchybnému krosu jim výsledek 48,02 trestných bodů přinesl první příčku. „Kros byl postavený tak, jak by měl na této úrovni. Bohužel byl trochu tvrdší povrch, protože v poslední době nepršelo, a navíc panovaly vysoké teploty,“ popsal Pavel Vaněk. „Je to sport o dvou duších, občas to vyjde, občas ne,“ doplnil jezdec, který by neměl chybět na startovní listině finále. To se v Humpolci uskuteční ve dnech 21. – 23. srpna.

V rámci závodů se konaly i další soutěže neodmyslitelně patřící k seriálu Zlaté podkovy. Ve Stříbrné podkově (L) si pro první příčku dojela Veronika Příhodová s koněm Zack, která jako jediná dosáhla na výkon pod 50 trestných bodů (45,68). V Bronzové podkově (ZL) po jezdce do 18 let předvedla nejlepší výkon Anežka Lexová s koněm Flin a těsně porazila druhou Helenu Horákovou. Ta si však průběžné vedení v žebříčku udržela. V Soutěži nadějí určené pro mladé koně opět nikdo nestačil na Jaroslava Hatlu. Tentokrát si dojel pro první místo s koněm Big Berry.

V soutěži pro pony (L) si pro první příčku dojela domácí dvojice Simona Malečková a Monty 21 se ziskem 56,47 trestných bodů. Toto zatížení si nesli pouze z drezurní jízdy. V rámcové soutěži ZL zvítězil Miroslav Trunda a Go´Obrien (60,32 trestných bodů), stejně jako v soutěži hobby ZK. Tam sedlal koně For Fun Again (55,84 trestných bodů).

Zatímco jezdci všestrannosti si v rámci Zlaté podkovy zazávodí až při finále, na účastníky soutěže spřežení je přichystána poslední kvalifikace ve dnech 24. – 26. července v Pardubicích. Více se o celém seriálu, který letos slaví již 50 let, dočtete na webu www.zlatapodkova.cz.

Humpolec všestrannost Zlatá podkova
Předchozí: Mladšími mistry ČR Novak, Stružinský a De Jagerová
Následující: Do Pardubic míří třiačtyřicet spřežení

Drezura, parkur i všestrannost znají své mistry pro rok 2017

Dva uplynulé víkendy se nesly ve znamení mistrovství České republiky. V neděli 16. července byli známi noví mistři republiky v parkurovém skákání a drezuře, o týden později se rozdělovali medaile v soutěžích všestrannosti. Sigismondi získal šestý titul, Trevisovi po něm slíbil volno Už půltucet domácích titulů v drezuře má na svém kontě mezi ...