Home > Zpravodajství > domácí sport > Poslední předkolo Zlaté podkovy 2015 ve všestrannosti

Poslední předkolo Zlaté podkovy 2015 ve všestrannosti

Letošní jubilejní 50. ročník Zlaté podkovy se pomalu blíží do finále. Na jezdce disciplíny všestrannost bude ve dnech 18. – 19. července čekat poslední kvalifikační předkolo. To se stejně jako samotné finále ke konci srpna uskuteční v Humpolci…

Ilustrační fotografie: Šárka a Jiří Bělohlavovi

Ilustrační fotografie: Šárka a Jiří Bělohlavovi

Jezdci mají za sebou v letošním roce již sedm kvalifikačních kol, která proběhla v Pardubicích, Dvorečku, Těšánkách, Borové, Brně, Lošticích a Kolesech. Letos poprvé se tak účastníci podívají do dějiště samotného finále – Humpolce. Jednat se bude o dvoudenní klání, kdy se v sobotu uskuteční drezura a parkur, v neděli pak přijde na řadu terénní jízda. Jezdci bojují celkem v pěti kategoriích, v rámci závodů se však konají i některé otevřené soutěže.

V nejnáročnější kategorii Zlaté podkovy (CNC1*) je v průběžném vedení Radko Heidenreich s koněm Tiksi. Největší bodový příděl si připsali v Lošticích, kde zvítězili. Momentálně mají na kontě 52 bodů, což je sedmibodový náskok na Lukáše Kohouta. Třetí je zatím Petr Krejsa. Nejpočetněji obsazenou seriálovou soutěží je však Stříbrná podkova (stupeň obtížnosti L), kde boduje dokonce více jak 80 jezdců. Žebříčku momentálně vévodí Petr Molík s koněm Monkey Oscar s 53 body. V elitní trojce je také Petr Myška (48 bodů) a Eliška Orctová (44 bodů). Rozestupy na dalších místech jsou však minimální, a tak se pořadí po humpoleckých závodech může opět zamíchat. Eliška Orctová figuruje mezi nejlepší trojicí i v Bronzové podkově (ZL), která je otevřena jezdcům do 18 let. Tato jezdkyně se dělí o třetí příčku s Vendulou Rokytovou (36 bodů), druhá je zatím Alžběta Vyštajnová (43 bodů) a nejvíce bodů nasbírala Helena Horáková (49 bodů).

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Zatímco ve všech dosud zmíněných kategoriích jsou výsledky poměrně vyrovnané, jiná situace je v Soutěži nadějí. Zcela s přehledem si drží první dvě příčky Jaroslav Hatla se svými mladými koňmi. Jeho úspěšnější svěřenec Ballymurphy Mark má na kontě 71 bodů, druhé místo má s Big Berrym, a to s 59 body. Na dalších místech je pak větší jak 20 bodový odstup. Slušný náskok má i Vendula Chrásková s ponym Pírko, a to v kategorii Pony (L). Po čtyřech startech mají na kontě 63 bodů. Druhá je Natalia Tarabin a Sony 4 (39 bodů) a třetí je zatím Adéla Škutová se Sony 2 (22 bodů).

Více o seriálu Zlaté podkovy se můžete dovědět na stránkách pořadatele, které najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Humpolec všestrannost Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Český tým bude obhajovat vítězství při CSIO v Budapešti
Následující: CSIO Budapešť s rekordní účastní zahájeno

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...