Home > Zpravodajství > domácí sport > Poslední všestrannost v Pardubicích – Prostata cup ovládl Pavel Chvojka

Poslední všestrannost v Pardubicích – Prostata cup ovládl Pavel Chvojka

Rozlučkovou všestranností se pardubické dostihové závodiště loučí s letošní sezénou. Po velmi nepříznivém počasí na posledních dostizích, kdy se dostihy konaly za sněhové vánice se na soutěže všestrannosti přihlásilo 95 koní. Na start se však pro hlášeném nepříznivém počasí dostavilo pouze 76 dvojic. Po sobotním deštivém ránu nás však překvapilo sluníčko a vydrželo až do konce závodů. Čímž udělalo velkou radost jak startujícím , tak pořadatelům.

Rozlučková všestrannost - ilustrační fotoRozlučková všestrannost – ilustrační foto

V dopoledních hodinách byly ukončeny soutěže všestrannost stupně „hobby Z“ a „Z“. „Cenu jezdeckých potřeb MAURICIO“ – soutěž „hobby Z“ jednoznačně opanovat Robert Pokorný s koněm BOLINE startující za Jezdecký klub NH CAR, který ukončil soutěž s bodovým hodnocením 52,06 a tím téměř o 10 bodů poraztil druhou dvojici, kterou byla Monika Hájková na koni IOTA BLEU zástupce stáje SK Hlavice – 62,65 bodů. Na třetím místě se pak umístil Petr Krejsa s koněm LENNY JK Farma pod Lípou s 63,32 body na výsledkové listině. Na čtvrtém místě dojela Pavla Podhorná na koni TALISMAN zástupce stáje Jezdecký klub Markéty Bártové se 74,18 body a pátou pozici obsadil Petr Vančura s LANDREBREE startující za JŠ Valdštejnská obora s celkovým počtem 76,82 bodů. Z celkových 14 účastníků této soutěže dokončilo 12 startujících.

Dalé na stejné trati proběhla soutěž všestrannosti stupně „Z“ – „Cena společnosti MANMAT“ ve které zvítězila Adrea Lesáková na koni DONA FREDERIKA, zástupce stáje JK AZAVERO s celkovým počtem trestných bodů 50,30. Na druhém místě Martina Chramostová s koněm DISCO ZEN stáj Jezdecký spolek Kolesa o.s. s 51,90 body. Třetí místo obsadila Radka Dvořáková a DATU JK Cavalier Rynárec s 52,50 body. Čtvrté místo si udržela Jana Kotvová s VENTUROU zástupce stáje JK Sambugaro – 55,20 body a na pátém místě též vydržela i po crossové zkoušce Eliška Vítková s MIDNIGHT STAR PRYNN stáj SK Hlavice s 57,3 trestnými body. I tuto soutěž nedokončili pouze dvě dvojice.

Po přestávce, kdy byli dopolední soutěže oddekorovány se pokračovalo na vyšších překážkách nejprve soutěží stupně „ZL“ a následně „L“.

V soutěži „ZL“ – Ceně společnosti FITMIN zvítězila Šárka Votavová s koněm LIPTON KITE startující za stáj J+J Votava s celkovým počtem trestných bodů 50,63. Druhý dokončil Jan Holec s TASZNIKEM stáj JK AZAVERO 56,25 bodů. Na třetím místě se umístila Nela Raušová s LANCELOTEM 24 Jezdecká stáj Dolní Chabry – 56,63 bodů. Čtvrté místo Petra Veselá s OSTEREM Jk Cavalier Rynárec 59,13 bodů a na pátém místě dokončila Zuzana Šmídoví ALNAKI jezdecká stáj Permanent. V této soutěži současně proběhlo vyhodnocení Prostata Cupu, kterého se účastní muži nad 45 let a ženy nad 40 let. Zde bylo dekorováno všech pět účastníků.
1. Pavel Chvojka – VELVET „M“ – JK Chvojka – Stalany
2. Martin Novotný – HRABICZ – JK Sambugaro
3. Ludvík Filípek – FALCO 10 – Jezdecké středisko Řitka
4. Ing. Petr Rydval – CHARON 2 – JS pod Hostýnem o.s.
5. Ludvík Filípek – LYRA 16 – Jezdecké středisko Řitka
6. Michal Špalek – KSIAŽE CHIEF – Sportovní stáj Chýle

V soutěži stupně „L“ – Ceně CHEMIKO a.s. zvítězils mírnou převahou Tomáš Němec na plnokrevným DOMINEM zástupci stáje Jezdecká společnost Vysová s 57,09 trestnými body. Druhá byla Eva Konstantinovová s CIRDOU JK Milana Beneše Koclířov o.s. s 63,57 body. Třetí místo obsadila v soutěži ZL vítězná Šárka Votavová s BAILEY Stáj J+J Votava s 70,82 trestnými body. Čtvrté místo patřilo Markétě Hovjacké s koněm DEVERO zástupce sportovního klubu Myšketýr s 72,52 trestnými body a páté místo obsadil Robert Pokorný na koni RODEO Jezdecký klub NH CAR 74,41 trestného bodu. V této soutěži nedokončili pouze tři dvojice.

Těmito soutěžemi se loučíme se sportovní sezónou, přejeme všem účastníkům krasný konec roku a těšíme se na shledání v roce 2013 na jarních závodech všestrannosti.

Předchozí: Stádo koní ochromilo dálnici D1: Policista je odvedl na tažném laně
Následující: Zanedbaní koně po kontrole KVS zmizeli

Když si srdce vybere samo: BACARDI a Martina Benešová

Když se Martina v sedle svého hnědáka s elegancí přenáší přes překážky, jednoho by napadlo, že se na parkuru snad narodila. Sympatická blondýnka, loňská vítězka TOP TEN karlovarské oblasti v kategorii seniorů, vypráví příběh o sobě a svém čtyřnohém kamarádovi: Parkuru se věnuji dvanáct let. Naše trenérka sice klade velký důraz na drezúru, ...