Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > Požár farmy způsobil škodu přes 20 milionů korun

Požár farmy způsobil škodu přes 20 milionů korun

Šestnáct jednotek hasičů zasahovalo v noci u rozsáhlého požáru v areálu Jezdecké školy JS Vysoká a Farmy Vysoká nedaleko Chrastavy. Poplach byl jednotkám požární ochrany vyhlášen krátce po desáté hodině večer a již při příjezdu prvních cisteren na místo zásahu hořela střešní konstrukce na celém jednom traktu objektu. Právě v tomto křídle farmy se nacházela hotelová část a uvnitř tou dobou bylo 20 osob.

Naštěstí všichni dokázali opustit silně zakouřenou budovu včas a nikdo nebyl zraněn. Hasební práce probíhaly i za pomoci výškové techniky. Příslušníci likvidovali plameny ze čtyř žebříků. Starost zasahujícím hasičům dělalo velké množství naskladněného sena v dalších částech objektu a ve stodolách za budovou.

Chlazením budov však zabránili rozšíření požáru do zemědělské části, ze které bylo v průběhu zásahu vyvedeno 51 koní. Jednotky s živlem bojovaly až do brzkých ranních hodin. Zasažena byla plocha o rozloze 130 x 20 metrů. Na místo se již v noci dostavil vyšetřovatel příčin vzniku požárů HZS LK, který odhadl, že výše škody přesáhne 20 milionů korun. Proč začalo hořet stále není jasné a případ je v šetření hasičů a Policie ČR.

Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

Foto: HZS LK mjr. Ing. Jaromír Mottl, velitel stanice Liberec

Čtěte také:  O atmosféře v Olomouci mluví celá Evropa, říka i CSI3*-W Radovan Šalek
hasiči požár
Předchozí: Národní hřebčín Kladruby nad Labem rozšiřuje infrastrukturu pro návštěvníky a pokračuje v autentické obnově areálu
Následující: Prague PlayOffs jinak aneb Jak „Mazaný Filip“ režíruje parkurovou galashow v O2 areně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Karlovarští hasiči vytahovali koně z jímky

Hasiči Karlovarské kraje zveřejnili na svém facebookovém profilu video ze zásahu, při kterém pomáhali zpět na zem koni, který spadl do jímky. Podle dostupných informací by měla být klisna naštěstí v pořádku. Čtěte také:  Marka Kluse čeká v Brně obtížná obhajoba triumfu