Home > Zpravodajství > krátké novinky > Požár stodoly na Novojičínsku se škodou téměř za milion

Požár stodoly na Novojičínsku se škodou téměř za milion

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 3.3.2020 ráno v Jeseníku nad Odrou, místní části Blahutovice (okres Nový Jičín) u požáru velké zděné stodoly s 84 lisovanými balíky sena. Hasičům se podařilo uchránit před ohněm všechny okolní objekty. Předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun (střecha a seno), nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Už při příjezdu hasičů hořela uvnitř celá zděná stodola o půdorysu 30 x 15 metrů, vysoká deset metrů, a její střecha se zbortila dovnitř. Hasiči se zaměřili vedle hašení sena, a to i pomocí výškové techniky (automobilového žebříku) na ochlazování okolních staveb, a všechny je zachránili. Bez další škody.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Hala patří Farmě Blahutovice, která se v současné době stará o 25 koní. Na sociálních sítí se již rozběhla žádost o balíky sena.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha
hasiči požár
Předchozí: Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami
Následující: Global Champions startuje. Pražští lvi míří do Dauhá bez Kellnerové

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči byli opět nepostradatelní, na nohy pomohli dvěma koním

Ve středu 4. března vyjíždějí hasiči ve středních Čechách dvakrát na pomoc koním, kteří se nedokázali sami postavit na nohy. Hned ráno vyjely jednotky HZS Kralupy nad Vltavou a SDH Kozinec do obce Holubice na pomoc koni, který upadl ve stáji a nedokázal se sám postavit. Vzhledem k tomu, že zvíře ...