Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě na Jesenicku.

Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě na Jesenicku.

Pět jednotek hasičů likvidovalo v nočních hodinách rozsáhlý požár dřevěné konírny v Bílé Vodě na Jesenicku. Prvotní informace o větším požáru převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pátek 29.7.2016 krátce po třiadvacáté hodině. Operační středisko k události vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotku z požární stanice Jeseník a to posádky dvou cisternových vozidel. V následujícím čase také vyžádalo součinnostně přeshraniční pomoc jednotek Paczków a Zloty Stok z Polska, posílení z řad dobrovolných hasičů zajistily jednotky Javorník a místní Bílá Voda.

V době dojezdu prvních jednotek byla střecha celé budovy zachvácena požárem. Jednalo se o větší dřevěnou hospodářskou budovu a uvnitř skladované seno, prakticky bez jakékoliv šance o uchránění majetku. Část střechy se také vzápětí sesunula do přízemní části objektu.Hasiči během čtyř hodin prováděli postupnou likvidaci požáru, během ní vyřešili komplikace s připojením elektrické energie k budově a také náročnější zásobování vodou ze vzdálenějšího místa z hydrantové sítě. Během požáru došlo k drobnějšímu poranění jednoho z dobrovolných hasičů, jednalo se o natažení svalu. Osobám od koní se zdařilo odchytit část poplašených koní, k žádnému úhynu či zranění zvířat dle dostupných informací hasičů během požáru či zásahu nedošlo.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, rovněž i vyčíslený škod, pokračování v došetřování hasičů ve spolupráci s Policii ČR bude pokračovat v následujících hodinách.

Autor: Zdeněk Hošák – HZS Olomouckého kraje

Čtěte také:  Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata
hasiči požár záchrana koně
Předchozí: Výskyt infekční anémie koní na Slovensku
Následující: Česká republika zná jména mistrů ve všestrannosti

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tragický střet osobního vozidla s koněm na plzeňské dálnici

V pondělí 27. srpna několik minut po páté hodině ranní byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda osobního vozidla a koně před 13. kilometrem dálnice D5 ve směru z Prahy do Rozvadova. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Beroun a jednotku ...