Home > Zpravodajství > informujeme vás > Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě na Jesenicku.

Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě na Jesenicku.

Pět jednotek hasičů likvidovalo v nočních hodinách rozsáhlý požár dřevěné konírny v Bílé Vodě na Jesenicku. Prvotní informace o větším požáru převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pátek 29.7.2016 krátce po třiadvacáté hodině. Operační středisko k události vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotku z požární stanice Jeseník a to posádky dvou cisternových vozidel. V následujícím čase také vyžádalo součinnostně přeshraniční pomoc jednotek Paczków a Zloty Stok z Polska, posílení z řad dobrovolných hasičů zajistily jednotky Javorník a místní Bílá Voda.

V době dojezdu prvních jednotek byla střecha celé budovy zachvácena požárem. Jednalo se o větší dřevěnou hospodářskou budovu a uvnitř skladované seno, prakticky bez jakékoliv šance o uchránění majetku. Část střechy se také vzápětí sesunula do přízemní části objektu.Hasiči během čtyř hodin prováděli postupnou likvidaci požáru, během ní vyřešili komplikace s připojením elektrické energie k budově a také náročnější zásobování vodou ze vzdálenějšího místa z hydrantové sítě. Během požáru došlo k drobnějšímu poranění jednoho z dobrovolných hasičů, jednalo se o natažení svalu. Osobám od koní se zdařilo odchytit část poplašených koní, k žádnému úhynu či zranění zvířat dle dostupných informací hasičů během požáru či zásahu nedošlo.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, rovněž i vyčíslený škod, pokračování v došetřování hasičů ve spolupráci s Policii ČR bude pokračovat v následujících hodinách.

Autor: Zdeněk Hošák – HZS Olomouckého kraje

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO
hasiči požár záchrana koně
Předchozí: Výskyt infekční anémie koní na Slovensku
Následující: Česká republika zná jména mistrů ve všestrannosti

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...