Home > Zpravodajství > krátké novinky > Pozor, osel na silnici!

Pozor, osel na silnici!

Nejprve pojďme předeslat, že se nejedná o nové dopravní značení. Šlo o skutečného osla, který se promenádoval po silnici a vesele se pásl na travnatých okrajích. Strážníci zvíře předali majiteli.

Ve středu kolem šesté hodiny večer hlídka strážníků z Prahy 13 projížděla ulicí K Opatřilce. Na vozovce v nepřehledné zatáčce je překvapil postávající osel, který si nerušeně pochutnával na trávě rostoucí kolem asfaltu.

Foto: MP hl. m. Prahy

Jednalo se o to samé místo, kde byla před dvěma měsíci u svodidel přivázána kráva. Ačkoli se nejedná o frekventovanou ulici, bylo potřeba zvíře dostat mimo silnici. Než se podařilo tvrdohlavého lichokopytníka přesvědčit, aby popošel, jeden ze strážníků usměrňoval z bezpečnostních důvodů dopravu.

Po provedeném místním šetření bylo zjištěno, že oslík patří stejnému majiteli, kterému patřila výše zmíněná kráva. Protože lidé žijící v sousedství potvrdili, že všemožná hospodářská zvířata muži utíkají běžně, pojali strážníci podezření na porušování zákona na ochranu zvířat.

Zdali nezanedbává majitel svou povinnost učinit opatření proti úniku zvířat, bude prověřovat správní orgán, kterému byla věc oznámena.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Čtěte také:  Bezchybný výkon Prague Lions při sobotní GCL v Monaku. Skončili pátí
Městská policie
Předchozí: Světová parkurová elita v stínu Eiffelovky. Pražští lvi nebudou chybět
Následující: Prague Lions jsou po pátečním prvním kole GCL v Paříži průběžně třetí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Léto s kovbojem zahájeno

Pardubičtí strážníci ráno vyjížděli k odchytu koně. Jak to probíhalo, se dozvíte v tiskové zprávě a videu. Poslední školní den jsme měli nějak naplánované, ale člověk míní a koně mění. Původně jsme měli v plánu s našimi služebními koňmi dohled u školy Josefa Ressla, ale do toho přišla zpráva na jiné koňské téma. Strážníci ...