Home > Zpravodajství > krátké novinky > Pozor, osel na silnici!

Pozor, osel na silnici!

Nejprve pojďme předeslat, že se nejedná o nové dopravní značení. Šlo o skutečného osla, který se promenádoval po silnici a vesele se pásl na travnatých okrajích. Strážníci zvíře předali majiteli.

Ve středu kolem šesté hodiny večer hlídka strážníků z Prahy 13 projížděla ulicí K Opatřilce. Na vozovce v nepřehledné zatáčce je překvapil postávající osel, který si nerušeně pochutnával na trávě rostoucí kolem asfaltu.

Foto: MP hl. m. Prahy

Jednalo se o to samé místo, kde byla před dvěma měsíci u svodidel přivázána kráva. Ačkoli se nejedná o frekventovanou ulici, bylo potřeba zvíře dostat mimo silnici. Než se podařilo tvrdohlavého lichokopytníka přesvědčit, aby popošel, jeden ze strážníků usměrňoval z bezpečnostních důvodů dopravu.

Po provedeném místním šetření bylo zjištěno, že oslík patří stejnému majiteli, kterému patřila výše zmíněná kráva. Protože lidé žijící v sousedství potvrdili, že všemožná hospodářská zvířata muži utíkají běžně, pojali strážníci podezření na porušování zákona na ochranu zvířat.

Zdali nezanedbává majitel svou povinnost učinit opatření proti úniku zvířat, bude prověřovat správní orgán, kterému byla věc oznámena.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Čtěte také:  Rudolfův pohár 2020 zrušen
Městská policie
Předchozí: Světová parkurová elita v stínu Eiffelovky. Pražští lvi nebudou chybět
Následující: Prague Lions jsou po pátečním prvním kole GCL v Paříži průběžně třetí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...