Home > Zpravodajství > domácí sport > Pozvánka na 94. Charvát České derby

Pozvánka na 94. Charvát České derby

Dostihové závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle zve na 94. ročník CHARVÁT ČESKÉHO DERBY, konaného pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky jako vrchol Dostihového dne Rádia Impuls v neděli 22. června od 14.00 hodin. Akce se uskuteční s podporou hlavního města Prahy.

České derby pozvánka

České derby

Tato sportovní a společenská událost se v Praze-Velké Chuchli koná každoročně v poslední červnové dekádě. Je absolutním vrcholem dostihového kalendáře, má statut zkoušky, významově převyšující nejen ostatní zápolení první kategorie, ale i ostatní čtyři klasické dostihy.

Derby je nejprestižnější dostih, kterého se dostihový kůň může zúčastnit jen jednou v životě. Už samotný start v něm je majitelským a trenérským cílem, jemuž se podřizuje veškeré snažení. Mít koně v Derby je sen. A když se splní, teprve začíná poslední díl cesty na dostihový Olymp. Triumf v Derby je nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout, a jména vítězů nesmazatelně zapíše do historie.

Derby se vrací do Chuchle!

Poté, kdy se vloni kvůli povodni muselo Derby narychlo přestěhovat do Mostu, letos se v plném lesku vrací do svého tradičního domova. Charvát České derby je nejbohatší středoevropský rovinový dostih (celková dotace činí 2,5 mil. Kč), jehož vítěz získá rovný jeden milión korun. Na startu se sejde patnáct špičkových koní, jejichž realizační týmy je celé týdny a měsíce připravovaly právě na tento vrchol. Favority letos jsou ve dvou dosavadních startech neporažený HONZIK CHIPERA ze stáje sponzora dostihu Jiřího Charváta, který Derby dosud nevyhrál, a zatím jednou první, ale zároveň nikdy hůře než třetí,CHEEKY CHAPPIE, hájící barvy stáje Monte Negro Jiřího Posáda, jehož reprezentanti opanovali poslední dva ročníky dostihu, tudíž bude útočit na čistý, v novodobé historii Derby zcela ojedinělý hattrick.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Samotné Charvát České derby bude odstartováno v 17.30 hodin, nicméně skladba osmi dostihů celého Dostihového dne Rádia Impuls je koncipována tak, aby se během něj představili ti nejlepší ve všech dalších kategoriích. Návštěvníci tedy zhlédnou Zlatý pohár Rádia Impuls pro starší vytrvalce (16.50 hod.), Tattersalls Mile pro mílaře (15.35 hod.), Cenu TRM pro sprintery (15.00 hod.), Cenu WAGO pro tříleté klisny (16.10 hod.), či Simsonovu cenu pro dvouleté koně (14.30 hod.). Program uzavře Cena EBF pro nezvítězivší koně (18.10 hod.) a odstartuje Cena stáje Sokrates, zařazená do celoročního seriálu MS amatérských jezdkyň, v níž nastoupí reprezentantky šesti zemí (Francie, Itálie, Maďarsko, Německo, Španělsko a ČR).

Doprovodný program pro děti: jízdy na ponících zdarma, malý zoo-koutek, venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, ad.), krytý dětský koutek s programem a hrami.

Dále: sázky na dostihy, restaurace, stánkové občerstvení. Vystoupení mažoretek, živá hudba. Hlediště tribuny (kompletně k sezení) je kryté proti nepřízni počasí.

První dostih bude startovat ve 14 hodin, ale pořadatelé doporučují přijít minimálně s 30min. předstihem.

Doprava

–     vlak linka S7 z Hlavního nádraží či Smíchovského nádraží

–     BUS linka 244 ze Smíchovského nádraží

–     auto parkoviště u závodiště, kapacita 400 vozů

Vstupné

–     do 15 let, držitel průkazu TP, ZTP, ZTP-P: zdarma

–     do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty a. s. Pražská plynárenská: 60 Kč

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

–     dospělá osoba: 200 Kč (včetně celobarevného Dostihového programu)

–     Je povolen vstup se psy, avšak pouze na vodítku.

Oficiální stránky pořadatele: www.velka-chuchle.cz, přímo k Derby: http://www.velka-chuchle.cz/cz/ceske-derby/aktuality.html

Autor: Jiří Zlámaný

České derby Conseq Park Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jaroslav Hatla je zraněný
Následující: Mezinárodní drezurní závody o víkendu v Brně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...