Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pozvánka na Mezinárodní Policejní mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Pozvánka na Mezinárodní Policejní mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Poslední květnový víkend se v Brně uskuteční další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2015 v jezdectví. Tradiční akce, nad kterou převzali záštitu policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál, je spojená také s bohatým doprovodným programem.

Bez názvuV pátek 29. května v 15:00 hodin odstartuje na brněnském náměstí Svobody mistrovství koncertem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, která v hodinovém pásmu představí nejznámější světové melodie a program zakončí ouverturou před slavnostním defilé soutěžních ekip. Ty dorazí na náměstí Svobody v 16:30 hodin. Defilovat zde budou státní i obecní policisté na koních nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

V sobotu 30. května budou probíhat samotné závody v jezdeckém areálu Panská Lícha v Brně. Slavnostní nástup účastníků v 10:00 hodin odstartuje bohatý program mistrovství. V 10:20 hodin bude zahájeno skokové derby, což je jedna z nejatraktivnějších soutěží jak pro diváky, tak pro samotné jezdce na koních. Ty čeká zdolání náročných vodních a parkurových překážek na trati dlouhé 1500 metrů. Ve 13:30 následuje divácky neméně atraktivní policejní parkur, kdy jezdec s koněm musí překonat dvanáct speciálních překážek a prokázat odvahu a poslušnost zvířete. Mezi překážky simulující práci jízdních jednotek u policie patří skok přes oheň, střelba na terče nebo sklopná lávka.Výsledky závodů budou vyhlášeny přibližně v 15:30 hodin. Po slavnostním vyhlášení následuje dobrovolná soutěž ve skoku mohutnosti, což je prestižní záležitost mezi jezdci. Během celého dne si návštěvníci mistrovství budou moci prohlédnout policejní techniku a komentované ukázky práce specializovaných policejních útvarů. Pravidla pro bezpečný pohyb na silnici si diváci mohou osvěžit na stánku BESIPu a milovníci historie si zavzpomínají při pohledu na policejní veterány s Policejní historickou společností.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Program se koná za každého počasí a vstup na všechny akce je bezplatný. K dopravě na Panskou Líchu doporučujeme využít hromadnou dopravu z důvodu omezené kapacity parkování. V pěší vzdálenosti je zastávka MHD Panská Lícha (bus č. 57 směr Soběšice).

Zdroj: Policie ČR

JK Panská lícha Panská lícha Policie ČR skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Olomoucký kemp i pro návštěvníky jezdeckých závodů
Následující: Brněnští strážníci odchytávali na zastávce mulu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...