Home > Zpravodajství > informujeme vás > Pozvánka na Mezinárodní Policejní mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Pozvánka na Mezinárodní Policejní mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Poslední květnový víkend se v Brně uskuteční další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2015 v jezdectví. Tradiční akce, nad kterou převzali záštitu policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál, je spojená také s bohatým doprovodným programem.

Bez názvuV pátek 29. května v 15:00 hodin odstartuje na brněnském náměstí Svobody mistrovství koncertem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, která v hodinovém pásmu představí nejznámější světové melodie a program zakončí ouverturou před slavnostním defilé soutěžních ekip. Ty dorazí na náměstí Svobody v 16:30 hodin. Defilovat zde budou státní i obecní policisté na koních nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

V sobotu 30. května budou probíhat samotné závody v jezdeckém areálu Panská Lícha v Brně. Slavnostní nástup účastníků v 10:00 hodin odstartuje bohatý program mistrovství. V 10:20 hodin bude zahájeno skokové derby, což je jedna z nejatraktivnějších soutěží jak pro diváky, tak pro samotné jezdce na koních. Ty čeká zdolání náročných vodních a parkurových překážek na trati dlouhé 1500 metrů. Ve 13:30 následuje divácky neméně atraktivní policejní parkur, kdy jezdec s koněm musí překonat dvanáct speciálních překážek a prokázat odvahu a poslušnost zvířete. Mezi překážky simulující práci jízdních jednotek u policie patří skok přes oheň, střelba na terče nebo sklopná lávka.Výsledky závodů budou vyhlášeny přibližně v 15:30 hodin. Po slavnostním vyhlášení následuje dobrovolná soutěž ve skoku mohutnosti, což je prestižní záležitost mezi jezdci. Během celého dne si návštěvníci mistrovství budou moci prohlédnout policejní techniku a komentované ukázky práce specializovaných policejních útvarů. Pravidla pro bezpečný pohyb na silnici si diváci mohou osvěžit na stánku BESIPu a milovníci historie si zavzpomínají při pohledu na policejní veterány s Policejní historickou společností.

Čtěte také:  Druhé kolo Jezdeckých her pro děti se blíží

Program se koná za každého počasí a vstup na všechny akce je bezplatný. K dopravě na Panskou Líchu doporučujeme využít hromadnou dopravu z důvodu omezené kapacity parkování. V pěší vzdálenosti je zastávka MHD Panská Lícha (bus č. 57 směr Soběšice).

Zdroj: Policie ČR

JK Panská lícha Panská lícha Policie ČR skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Olomoucký kemp i pro návštěvníky jezdeckých závodů
Následující: Brněnští strážníci odchytávali na zastávce mulu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions jsou v polovině GCL v Cascais pátí. Vedou Monaco Aces

Deváté závody Global Champions 2019 hostí portugalské letovisko Cascais. Ve čtvrtek 20. června se tam odehrálo první kolo týmové soutěže. Pražští lvi zahájili nadějně, před rozhodující částí jsou na páté příčce. V čele jsou členové týmu Monaco Aces. Foto: Stefano Grasso/GCL Za družstvo Prague Lions nastoupili ve čtvrtek 20. června ...