Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Pozvánka na víkend: Výlet do Světlé Hory

Pozvánka na víkend: Výlet do Světlé Hory

Vzhledem k přesunutí benešovského mítinku, původně plánovaného na neděli, na srpnový termín jediným cvalovým dostihovým dnem nadcházejícího víkendu bude sobotní Světlá Hora. Doprovodný program (mj. průvod v historických kostýmech či vystoupení skupin historického šermu za doprovodu dobové hudby) na tamním závodišti vypukne již v 10:00, vlastní dostihy budou zahájeny ve 13:00, přičemž vlastní start prvního z oficiálních dostihů je plánován na 13:10. Připraveno je celkem sedm oficiálních dostihů – dvě klasické steeplechase, dvě cross country, jeden dostih přes proutěné překážky a dva bumpery.

Rabbit Well a Libor Simunek foto Milan Kricek kopieRabbit Well a Libor Šimůnek. Foto Milan Křiček

Hlavním dostihem odpoledne bude dvojková steeplechase cross country(II. kat., 5 +, 4 600 metrů, 85 000 Kč) ve které mezi devítkou účastníků největšími hvězdami budou do letošní Velké kvalifikovaní Valldemoso (ž. Andrés) a Klaus (ž. Kousek), chybět nebude ani několikanásobný jedničkový vítěz Ursan (ž. Stromský), populární reprezentant stáje Iron Ladies Ostrava Moula (Sovka) anebo v červnu se pardubickým vítězstvím po bezmála dvouleté přestávce do dostihů navrátivší Ter Mill (ž. Novák).

V rámcovém programu se představí hned tři potomci legendární dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany, kteří stejně jako jejich matka reprezentují žlutomodré barvy stáje Wrbna Racing, jejíž reprezentanti tréninkovou centrálu Dr. Olehly ve Světlé Hoře proslavili nejvíce. Hned v prvním dostihu odpoledne (stch cc III. kat., 5 +, 4 100 metrů, 45 000 Kč) se představí pětiletá Regine (ž. Kousek), ve druhém dostihu (stch IV. kat., 4 l., 3 500 metrů, 30 000 Kč) bude startovat Reaper (ž. Kousek) a v předposledním dostihu (b IV. kat., 3 l., 2 800 metrů, 30 000 Kč) se na svůj vítězný dostihový debut stejným způsobem pokusí navázat Rafa (žk. Odložil).

Dalším zajímavým koněm, který se ve Světlé Hoře představí, bude temperamentní či lépe řečeno svéhlavý vítěz Zlatého poháru z roku 2011 Rabbit Well (Kratochvíl), jenž vedle výborných výkonů na dráze prosnul také svou nechutí ke startům do dostihů a vynalézavostí s jakou dokázal snahu svých jezdců o odstartování bojkotovat. Na dráze se naposledy objevil v září loňského roku, mezitím však změnil tréninkovou centrálu a přešel do péče Josefa Váni, takže budeme moci posoudit, zda-li změna přinesla kýžené ovoce.

Předchozí: OM východočeské oblasti klepe na dveře
Následující: Úspěšné drezury pro česká dvojspřeží na CAI-A v Nebanicích
x

Mohlo by vás zajímat

Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

P r a h a, 17. prosince 2018 – Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena. K úspěchu velkolepé akce významně přispěli i čeští jezdci, kteří se představili ve výtečném světle. V hlavním závodě týmů, kterým vyvrcholila celoroční ...