Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions byli v sobotní GCL ve Stockholmu nejlepší, ale nevyhráli

Prague Lions byli v sobotní GCL ve Stockholmu nejlepší, ale nevyhráli

Global Champions League má za sebou další kolo, které proběhlo na olympijském stadionu ve Stockholmu. Pražští lvi Wilm Vermeir a Marco Kutscher předvedli v sobotu nejlepší výsledek. Kvůli pátečním chybám však skončili devátí. Vyhráli London Knights.

Foto Stefano Grasso / GCL

Do druhého kola týmové soutěže Global Champions League ve švédském Stockholmu nastupovali jezdci Prague Lions až z předposlední pozice. V páteční úvodní části totiž Belgičan Wilm Vermeir na desetiletém valachovi DM Jacqmotte dokončil s jednou chybou a Němec Marco Kutscher poté inkasoval s jedenáctiletou klisnou Chades of Blue 12 trestných bodů. V sobotu ovšem bylo všechno jinak a obě dvě dvojice nezaznamenaly žádný trestný bod. I když s nulou na bodovém kontě dokončily ještě dva celky, společný čas 156,36 sekundy nikdo nepřekonal. 

Vítězné družstvo London Knights dovezlo v pátek jeden trestný bod a v sobotu nulu, a to v čase 160,69. Dvakrát bezchybní byli v sobotu i členové Madrid in Motion. V jejich případě byl součet časů 159,44 sekundy. Na svém kontě měli osm trestných bodů, jež zapisoval již v pátek Mark McAuley. Právě čas rozhodl o umístění na třetím stupínku, neboť na osmibodové skóre dosáhli také Berlin Eagles, jenže v čase 153,07 vteřiny. 

S 16 trestnými body Prague Lions nakonec obsadili 9. místo a do žebříčku jim přibylo 13 bodů. Aktuálně jich mají po osmi kolech 104. To je o bod méně, než mají Hamburg Giants. Minimální rozdíly jsou i na dalších dvou místech týmové tabulky. Devátí jsou Paris Panthers se 106 body a 107 bodů drží Scandinavian Vikings na osmém řádku. Průběžné pořadí stále s bezpečným náskokem vedou Shanghai Swans. Po sedmém nejlepším výkonu ve Stockholmu mají 160 bodů, zatímco druzí Miami Celtics nastřádali jen 148 bodů. O tři méně mají Madrid in Motion a stejná ztráta dělí od třetí pozice London Knights a St Tropez Pirates. Totožné skóre mají i další dvě sestavy – u Monaco Aces a Berlin Eagles je uvedeno souhrnně 131 bodů. 

Čtěte také:  Prague Lions vyhlíží závěrečnou část sezony a GC Prague PlayOffs 2019

Již za týden však bude opět všechno jinak, neboť série Global Champions pokračuje od 20. do 22. června v portugalském letovisku Cascais nedaleko Estoril. V letošní sezoně se uskuteční dohromady dvacet mítinků a poslední z nich opět proběhne v Praze. Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com. Další podrobnosti o sérii Global Champions jsou na webu www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: GCL ve Stockholmu vedou New York Empire. Prague Lions jsou patnáctí
Následující: Karlovarskou dvojnásobnou míli ovládla podeváté v řadě vítězná Famous Valley

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...