Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions jsou po třech kolech GCL 2018 třetí

Prague Lions jsou po třech kolech GCL 2018 třetí

Prestižní světová série závodů v parkurovém skákání – Global Champions 2018 – má za sebou již třetí kolo. V týmové soutěži vybojovali reprezentanti Prague Lions i díky dvěma sobotním bezchybným jízdám 9. místo a v průběžném pořadí jsou třetí.

Z páteční části Global Champions League v čínské Šanghaji si Pražští lvi nesli zatížení 12 trestnými body. Anna Kellnerová s Giljandrem van den Bosrand dokončila s 8 body za dvě chyby, její belgický kolega Niels Bruynseels na koni Joker vd Vlasbloemhoeve chyboval jednou, a tak přidal 4 body. Pro sobotní kolo došlo k plánované obměně sestavy. Annu Kellnerovou vystřídal druhý český jezdec – Aleš Opatrný, který sedlal VDL Fakira. Tomu se podařilo dokončit připravený kurz s výškou překážek do 160 centimetrů bez penalizace, stejně jako Nielsovi Bruynseelsovi s klisnou Cas de Liberte.

Aleš Opatrný v sedle VDL Fakira. Foto: David Horváth/CET

„První start v sezoně za Prague Lions jsem si moc užil. Podstatné je hlavně to, že jsme s Nielsem pomohli týmu se posunout mezi TOP10 ve výsledkové listině. Páteční kolo družstev jsem neskákal, ale bylo hodně technické oproti sobotnímu parkuru. Ten byl sice vyšší, ale nebyly v něm tak těžké linie, jako předešlý den,“ popsal Aleš Opatrný.

Konečných 12 trestných bodů pro celek Prague Lions znamenalo mezi 19 týmy deváté místo. Za něj si český tým připočetl do žebříčku 13 bodů stejně jako v Mexico City a s 30 body za vítězství na Miami Beach má na kontě celkem 56 bodů, jež je řadí na třetí pozici v týmovém hodnocení. Před nimi jsou pouze London Knights a Valkenswaard Uniter se shodným počtem 62 bodů.

Čtěte také:  Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Niels Bruynseels i Aleš Opatrný navíc postoupili díky bezchybným jízdám do Grand Prix Šanghaje započítávané do Longines Global Champions Tour jednotlivců. V té Opatrný s VDL Fakirem skončil po jedné chybě v základní části šestnáctý. Bruynseels na Cas de Liberte sice postoupil do rozeskakování, ale to mu ovšem nevyšlo úplně podle představ, a nakonec mu patřila 12. pozice.

„Grand Prix byla opravdu vysoká. Ze začátku letošní sezony jsem s Fakirem startoval jen na menších závodech do 145 centimetrů, a tak s výsledky, jaké předváděl na velmi náročných parkurech vysokých 160 centimetrů, jsem naprosto spokojen. Dokázal, že je ve výborné formě a již se těším na další závody,“ zhodnotil Opatrný, který by za dva týdny měl startovat v barvách českého reprezentačního týmu při Poháru národů v rakouském Linci. Poté by měl 10. až 12. května opět pokračovat účastí při pátém závodu Global Champions v Hamburku. Tomuto mítinku bude předcházet ještě o týden dříve čtvrté kolo v Madridu (4. – 6. května).

Prestižní série Global Champions vyvrcholí od 13. do 16. prosince v O2 areně galashow světového parkuru – Prague PlayOffs, kam se probojuje pouze 16 nejlepších družstev a 16 vítězů Grand Prix konaných při všech přede- šlých seriálových mítincích.

Další podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Zajímavosti z výsledků

Global Champions League – Šanghaj: 1. London Knights, 2. Monaco Aces, 3. Chantilly Pegasus, 4. Doha Fursan Qatar, 5. Berlin Eagles, 6. Valkenswaard United, 7. Madrid in Motion, 8. St. Tropez Pirates, 9. Prague Lions, 10. Shanghai Swans, 11. Rome Gladiators, 12. Montreal Diamonds, 13. New York Empire, 14. Scandinavian Vikings, 15. Paris Panters, 16. Cannes Stars.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

Global Champions League – pořadí po 3. závodu: 1. London Knights 62, 2. Valkenswaard United 62, 3. Prague Lions 56, 4. Doha Fursan Qatar 51, 5. Monaco Aces 49, 6. Paris Panters 46, 7. Berlin Eagles 46, 8. Miami Celtics 43, 9. Montreal Diamonds 39, 10. St. Tropez Pirates 35, 11. Shanghai Swans 35, 12. New York Empire 34, 13. Scandinavian Vikings 34, 14. Madrid in Motion 33, 15. Chantily Pegasus 32, 16. Rome Gladiators 32, 17. Cannes Star 18, 18. Hamburg Giants 17, 19. Cascais Charms 11. Longines

Global Champions Super Grand Prix v rámci Prague PlayOffs 2018 – kvalifikovaní jezdci – Mexico City: Scott Brash (V. Brit.), Miami Beach: Edwina Topsová-Alexanderová (Aust.), Šanghaj: Gregory Wathelet (Belg.).

Tisková zpráva

Aleš Opatrný Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Jarní všestrannost znovu s rekordní účastí!
Následující: Zlatá podkova má nečekaného vítěze – debutující Coco Rico překvapil i svého jezdce

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V St. Tropez vedou Valkenswaard United před domácími, Lions jsou šestí

Týden po římské zastávce Global Champions se dění přesunulo do francouzského Ramatuelle u Saint Tropez. Sedmnáctý mítink prestižní parkurové série byl zahájen ve čtvrtek 12. září, přičemž Pražští lvi jsou po prvním kole soutěže GCL průběžně šestí. Sedmnácté kolo seriálu Global Champions v parkurovém skákání odstartovalo ve čtvrtek 12. září ...