Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions jsou v Šanghaji průběžně třetí. Bezchybných je pět týmů

Prague Lions jsou v Šanghaji průběžně třetí. Bezchybných je pět týmů

V sobotu 4. května se v čínské Šanghaji jelo první kolo čtvrtého mítinku parkurové Global Champions League. Na překážkách do 160 centimetrů se dařilo týmu Prague Lions, který tentokrát reprezentovali Marc Houtzager a Niels Bruynseels.

Zástupci patnácti týmů se v sobotu 4. května postavili na start prvního kola Global Champions League a utkali se na parkuru s překážkami vysokými do 160 centimetrů. Na seznamu účastníků chyběli reprezentanti London Knights. 

Foto: Stefano Grasso/LGCT

Z členů Prague Lions se nejlépe předvedl Niels Bruynseels v sedle desetiletého Delux van T & L, když náročný parkur dokončil s nulou celkově jedenáctý. Podobného výkonu dosáhl také nováček v týmu Marc Houtzager s dvanáctiletým valachem Sterrehof’s Calimero. 

Další nová posila Pražských lvů, Marco Kutscher, startoval na koni Chades Of Blue a předvedl rovněž velmi dobrý výkon, bohužel s jednou smolnou chybou v druhé půlce parkuru. Tato dvojice však startovala jen v rámci kvalifikace jednotlivců do Grand Prix, a tak bodové konto pražského celku nebylo zatíženo žádným trestným bodem. 

Výsledky Bruynseelse a Houtzagera zajistily Pražským lvům průběžně třetí místo. Ve vedení jsou zatím Monaco Aces, druhý je tým Valkenswaard United a bez penalizace postupují do nedělního druhého kola ještě Hamburg Giants a Paris Panthers. Vrcholná část týmové soutěže začne v 7.15 hodin středoevropského letního času. 

Na start šanghajské Grand Prix zařazené do Longines Global Champions Tour jednotlivců se v sobotu 4. května postavilo celkem čtyřiatřicet dvojic z patnácti zemí světa, přičemž do rozeskakování se probojovalo devět z nich. Nejlepšího času v rozeskakování dosáhl vítěz páteční stopětapadesátky Pieter Devos s koněm Apart, avšak chyba na předposlední překážce ho odsunula za první čtyři bezchybné dvojice. 

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

Do rozeskakování nastoupila také ptačími pery ozdobená izraelská reprezentantka Danielle Goldstein. Její pomyslná křídla jí přinesla štěstí a velmi rychlou jízdou v rozeskakování si zajistila vítězství v sedle třináctileté klisny Lizziemary. Svým o téměř dvě desetiny sekundy rychlejším výkonem sesadila z průběžného vedení irského reprezentanta Darragha Kennyho s Balou du Reventon. Ten se musel nakonec spokojit s druhým místem. Třetí skončil Nizozemec Jur Vrieling na koni VDL Glasgow v. Merelsnest a čtvrtou dvojicí, jež zopakovala bezchybnou jízdu i v rozeskakování, se stala Luciana Diniz z Portugalska na hřebci Camargo 2. 

Danielle Goldstein je již čtvrtou účastnicí Super Grand Prix v rámci listopadového mítinku Global Champions Prague PlayOffs v libeňské O2 areně. Před ní se kvalifikovali Julien Epaillard z Francie, Jérôme Guery z Belgie a jeho krajan Pieter Devos. 

Kompletní informace o Global Champions najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o GC Prague PlayOffs jsou na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva �����x

Global Champions League Marc Houtzager Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Na chuchelské závodiště se vrací parkury
Následující: Prague Lions letos poprvé na stupních vítězů v GCL. Dokončili třetí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...