Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions po desátém kole GCL v Paříži jedenáctí

Prague Lions po desátém kole GCL v Paříži jedenáctí

Prestižní parkurová série Global Champions, jež v polovině prosince vyvrcholí při galashow světového parkuru Prague PlayOffs ve vysočanské O2 areně, pokračovala desátým kolem v Paříži. Tým Prague Lions tam obsadil v silné konkurenci 13. příčku.

Foto: David Horváth / CET

Vůbec poprvé se začátkem července v barvách Pražských lvů představil Švéd Peder Fredricson. Jezdec, který se může dle nejaktuálnějšího pořadí žebříčku Mezinárodní jezdecké federace pochlubit tím, že figuruje na druhém řádku tabulky nejlepších parkurových jezdců světa. V sedle desetiletého hřebce jménem Hansson Wl potvrdil své kvality již při čtvrtečním úvodu dvoukolové soutěže týmů Global Champions League, když dokončil náročný parkur s výškou překážek do 155 centimetrů bez penalizace. Bohužel to samé se nepovedlo jeho belgickému kolegovi Nielsovi Bruynseelsovi, jenž se s dvanáctiletou klisnou Cas de Liberte neubránil dvěma chybám.

Při sobotním vyvrcholení ligové soutěže Bruynseels startoval pouze mezi jednotlivci v rámci kvalifikace do Grand Prix Longines Globlal Champions Tour. Do cíle tentokrát dovezl jednu chybu a ke čtyřem trestným bodům přidal ještě jeden za velmi těsné překročení stanoveného časového limitu, který byl 83 sekund. Ten překročil o pouhých 7 setin.

Za Prague Lion nastoupila v sobotu 7. července jako první Anna Kellnerová se Silverstonem G. Až do deváté překážky šlo vše naprosto hladce, ale na skoku číslo 10 přišla lehká chyba znamenající 4 trestné body. Čas 81,28 sekundy tentokrát mezi jednou chybujícími nestačil na kvalifikaci do Velké ceny, k tomu bylo potřeba být řádově o čtyři sekundy rychlejší. O postup do Grand Prix se však rozhodně nemusel bát Peder Fredricson. S Hanssonem opět dokončil bez jediného zaváhání a na týmové konto nepřidal žádný trestný bod. V individuálním hodnocení soutěže skončil pátý.

Čtěte také:  Prague Lions začali GCL v Římě skvěle. S jedním bodem jsou čtvrtí

Družstvo Prague Lions obsadilo v Paříži nakonec 13. pozici, za níž si do žebříčku zapsalo 9 bodů. V součtu jich má 125 a figuruje na 11. řádku průběžného pořadí. Z této příčky poskočili na osmou Madrid in Motion, a to díky zisku 25 bodů za druhé místo. Společně s Montreal Diamonds byli v Paříži jediní, kteří prošli celou soutěží s čistým štítem, avšak Jos Verlooy a Harri Smolders reprezentující Montreal Diamonds byli téměř o 4 vteřiny rychlejší, a tak vystoupali při slavnostním vyhlášení na stupeň nejvyšší. Aktuálně mají 152 bodů a jsou pátí. Bod ztrácí na Rome Gladiators a Scandinavian Vikings. S velkým náskokem jsou druzí Valkenswaard United, kteří postupně dotahují London Knights. Mají 202 bodů a již jen 12 jich jim zbývá k tomu, aby vyrovnali vedoucí skóre.

Série Global Champions se přesouvá jen pár desítek kilometrů od francouzské metropole – do areálu zámku Chantilly. Závodit se tam bude od 13. do 15. července. Podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva

Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Životní jubileum Václava Chaloupky
Následující: Vítězství Jiřího Papouška ve Velké ceně Hořovic

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...