Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions potřetí za sebou desátí v GCL

Prague Lions potřetí za sebou desátí v GCL

Stejně jako ve francouzském Chantilly a v německém Berlíně skončil tým Prague Lions ve 13. kole parkurové série Global Champions League, které se uskutečnilo první srpnový víkend v Londýně, na 10. místě. V průběžném hodnocení zůstává jedenáctý.

První část dvoukolové soutěže reprezentovali Pražské lvy Švéd Peder Fredriscon a Belgičan Niels Bruynseels. Zatímco Fredriscon na desetiletém hřebci Hanssonovi WL překonal všechny překážky s výškou do 155 centimetrů bez penalizace, Bruynseels startující na devítiletém valachovi jménem Delux van T & L dvakrát chyboval. Do sobotní zkoušky, při níž dosahoval parkur až 160 centimetrů, tak nastupoval celek v obměněném složení z průběžné 12. pozice.

Anna Kellnerová. Foto: David Horváth / CET

Niels Bruynseels v tentokrát sedlal desetiletou klisnu Lady Cracotte pouze v rámci části určené jednotlivcům, kteří se na stejném kurzu pokoušeli kvalifikovat do následující Longines Global Champions Tour Grand Prix Londýna. Přestože na jedné z překážek udělal chybu, díky rychlému času se mezi nejlepších 35 dvojic postupujících do Velké ceny probojoval.

Za Prague Lions odstartovala nejprve Anna Kellnerová s desetiletým valachem Silverstonem G. Celým kurzem prošla velmi pěkně, pouze s jednou lehkou chybou na úvodní části trojkombinace, jež následovala krátce po předešlé překážce postavené v distanci na čtyři cvalové skoky. Její kolega Peder Fredricson se tentokrát představil s dvanáctiletým valachem H&M All In. Stejně jako s Hanssonem ani jednou nezaváhal a dovezl do cíle nulu. V součtu tak Pražští lvi nasbírali 12 trestných bodů a s časovým součtem 160,01 sekundy obsadili 10. řádek výsledkové listiny. Anna Kellnerová i Peder Fredricson v individuálním hodnocení skončili do 35. pozice zajišťující postup do Grand Prix.

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Stejné bodové skóre v londýnské Global Champions League měli i devátí Valkenswaard United a osmí Madrid in Motion, ale ti byli zhruba o sekundu rychlejší, což jim zajistilo lepší umístění. Dvě družstva – Montreal Diamonds a Berlin Eagles – si zapsala 8 trestných bodů, které je zařadily na 6., resp. 7. místo. Pátí dokončili se 7 body St. Tropez Pirates a o dva body méně měli čtvrtí Rome Gladiators. Shanghai Swans si nesly čtyřbodové zatížení z pateční části soutěže, ale v sobotu již nechybovaly a zůstaly ve vedení i po výkonu Miami Celtics, na jejichž kontě přibyla stejná bodová zátěž po sobotním klání. Jejich jízdy navíc byly o něco pomalejší.

Z vítězství se radovali letos již počtvrté London Knights. Poprvé se navíc v tomto ročníku stalo, že nějaký celek vyhrál při svém domovském závodu. V průběžném hodnocení mají rytíři z Londýna neuvěřitelných 299 bodů zajišťující pozici lídra i pro další kola. Druzí Valkenswaard United totiž nasbírali jen 261 bodů a lehce přes 200 bodů mají už pouze Miami Celtics a Shanghai Swans. Prague Lions jsou jedenáctí se 161 body.

Jak již bylo zmíněno, všichni tři jezdci týmu Prague Lions postoupili do Grand Prix. Anna Kellnerová se Silverstonem G dokončila jedenáctá, když zaznamenala jednu lehkou chybu. Se 4 trestnými body za jedno shození dokončili i Niels Bruynseel s Lady Cracotte a jelikož byl o něco pomalejší, umístil se jako patnáctý. Peder Fredricson s Hanssonem postoupil po bezchybném výkonu do rozeskakování, v němž nestačil pouze na Scotta Brashe s Hello Mr. President. Ten měl čas 38,88 sekundy, zatímco Fredricson projel cílovou čarou v čase 39,84 sekundy. Jelikož oba dva jezdci jsou již kvalifikovaní do Super Grand Prix v rámci prosincové galashow světového parkuru Prague PlayOffs, a tak třinácté postupové místo připadlo na třetího Ludgera Beerbauma, který sedlal Casella.

Čtěte také:  Hasiči opět pomáhali koním

Série Global Champions pokračuje již od 10. do 12. srpna v nizozemském Valkenswaardu. Podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva

Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Seriál Global Champions v Londýně opět s českou účastí
Následující: Střet dodávky s koněm si vyžádal jeho život

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...