Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Dvanácté z celkových devatenácti kol parkurové série Global Champions proběhlo v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže. Pražské lvy reprezentovali Němec Marco Kutscher a Belgičan Wilm Vermeir a jejich výkony tentokrát nepatřily mezi ty nejlepší.

Foto: Stefano Grasso / GCL

Týmová soutěž Global Champions League měla jednotlivá kola ve francouzském Chantilly naplánována hned dva dny po sobě. Jak v pátek, tak v sobotu jezdci z týmu Prague Lions předvedli téměř totožné výsledky. Marco Kutscher na jedenáctileté klisně Chades of Blue zaznamenal vždy po jedné chybě a zatížil konto v součtu osmi trestnými body. Wilm Vermeir na valachovi Iq van het Steentje inkasoval osm bodů v každé jízdě a celkem tak lvi měli 24 trestných bodů. V kombinaci s časem obou účastníků z druhého kola se pražský celek zařadil na čtrnácté místo.

Čisté bodové konto udrželo pouze jedno družstvo, a to Berlin Eagles. Němečtí jezdci Christian Kukuk na dvanáctiletém hřebci Limonchello NT a Ludger Beerbaum v sedle jedenáctiletého valacha Cool Feeling předvedli precizní jízdy a zaslouženě zvítězili.

Zbývající příčky na stupních vítězů obsadily Valkenswaard United a London Knights. Tyto silné týmy si nesly zatížení jedné chyby z páteční části závodu, v sobotu ovšem již nezaváhaly. Londýnští rytíři se díky tomu posunuli před St Tropez Pirates na třetí řádek průběžného žebříčku Global Champions League, kde figurují s 209 body. Devět jich ztrácí na Shanghai Swans a další tři na vedoucí Miami Celtics. Prague Lions jsou stále desátí, aktuálně se 164 body.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Kompletní výsledky z Chantilly najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Global Champions nyní čeká po dlouhé sérii každotýdenních mítinků krátká pauza. Další mítink se koná od 26. do 28. července v Berlíně, což je tradičně díky dobré dostupnosti oblíbené místo českých fanoušků parkurového skákání.

V letošní sezoně se uskuteční před finálovým mítinkem dohromady devatenáct kol Global Champions. Sérii uzavře stejně jako v loňském roce pražská galashow světového parkuru Prague PlayOffs, jež se koná v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Nejnáročnější jezdecký sport znovu v Pardubicích
Následující: Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...