Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions skončili v Berlíně šestí. GCL vyhráli Hamburg Giants

Prague Lions skončili v Berlíně šestí. GCL vyhráli Hamburg Giants

Parkurový tým Pražských lvů obsadil v třináctém kole prestižní série Global Champions League šesté místo. V sobotní části dvoukolového klání v Berlíně si lehce pohoršili po chybě Marca Kutschera, v průběžném pořadí GCL však stále drží desáté místo.

Foto: Stefano Grasso/GCL

Do vrcholu týmové Global Champions League v Berlíně nastupoval celek Prague Lions ze čtvrté pozice, když si v pátek připsal čtyři trestné body za chybu Marka Kutchera s desetiletým hřebcem Charcem. Přestože v sobotu sedlal o rok staršího hřebce Chades Of Blue, nakonec s ním také jednou chyboval. Jeho kolegové Gerco Schröder s valachem Davino Q i Niels Bruynseels s desetiletým Delux van T & L dokončili v pátek, resp. v sobotu bez penalizace, a tak konečné skóre týmu bylo osm trestných bodů.

To by stále mohlo stačit na stupně vítězů, neboť stejný počet bodů měla i další čtyři družstva, ta však měla o něco lepší součet časů za sobotní starty. Od druhého místa, jež obsadili Berlin Eagles, dělily Pražské lvy necelé čtyři vteřiny. Třetí se umístili St Tropez Pirates, čtvrtí London Knights a pátí New York Empire. Z prvenství se radovali Hamburg Giants díky dvěma bezchybným sobotním jízdám. Bart Bles s jedenáctiletým hřebcem Israel v.d.Dennehoeve zapisoval v pátek i v sobotu nulu, Titouan Schumacher na dvanáctiletém koni Atome Z chyboval první soutěžní den.

Vedoucí pozici po třinácti kolech Global Champions League stále drží Miami Celtics, kteří o jeden bod zvýšili náskok na Shanghai Swans. Ti nyní mají 231 bodů, zatímco lídři o čtyři více. Shodně 228 bodů nasbírali doposud London Knights a St Tropez Pirates. Prague Lions jsou se 180 body desátí a jen bod ztrácí na Paris Panthers.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Kompletní výsledky z Berlína najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Global Champions pokračuje od 2. do 4. srpna v Londýně. V letošní sezoně se uskuteční před finálovým mítinkem celkem osmnáct kol Global Champions. Sérii uzavře stejně jako v loňském roce pražská galashow světového parkuru Prague PlayOffs, jež se koná v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Gerco Schröder Global Champions League Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý
Následující: Registana musela být uspána

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...