Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions v Hamburku skončili desátí. GCL vyhráli St Tropez Pirates

Prague Lions v Hamburku skončili desátí. GCL vyhráli St Tropez Pirates

Šestým kolem pokračovala v Hamburku prestižní parkurová série Global Champions League. Jezdci týmu Prague Lions v něm dokončili na 10. místě. Nejvíce se dařilo reprezentantům St Tropez Pirates, avšak ani oni nedokončili bez chyby.

Foto: Stefano Grasso/GCL

Za Pražské lvy startovali v Hamburku Nizozemec Marc Houtzager na dvanáctiletém valachovi Sterrehof´s Calimero a Němec Marco Kutscher s jedenáctiletým hřebcem Chades Of Blue. Zatímco ve čtvrteční části soutěže Global Champions League oba jednou chybovali, v sobotu zapisoval 4 trestné body za jedno poboření překážky druhý jmenovaný. Celkových 12 bodů v kombinaci s časem 165,55 sekundy znamenalo 10. místo. Stejné bodové skóre, avšak lepší čas měly ještě tři celky. 

Čistý štít neudrželo žádné družstvo. Nejblíže k tomu byli Miami Celtisc. Irský jezdec Shane Breen s valachem Ipswich van de Wolfsakker sice nezaváhal ani jednou, ale jeho britský kolega William Whitaker na hřebci RMF Cadeau de Muze již takové štěstí neměl a jednou chyboval. Pořád to ovšem mohlo stačit na vítězství, pokud by měli součet časů pod hodnotou 161,08. Právě tolik totiž ukazovala výsledková tabule u St Tropez Pirates. Belgičan Pieter Devos v sedle hřebce Claire Z předváděl ve čtvrtek i v sobotu precizní jízdy. Týmový kolega Olivier Robert z Francie na koni Vivaldi Des Meneau si bohužel nesl zatížení 4 trestnými body z úvodního parkuru. Napodruhé zajel stejně jako Devos výborně a o bezmála pět sekund piráti ze Saint Tropez zvítězili.

Čtěte také:  Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

Na stupních vítězů nechyběli ještě Paris Panthers, kteří zapisovali 8 trestných bodů. Tolik jich měli i čtvrtí Berlin Eagles a pátí London Knights. Šestí byli s 9 body Madrid in Motion a sedmí Shanghai Swans. Ti předvedli vůbec nejrychlejší jízdy. Tři chyby ovšem na lepší umístění nestačily. Přesto jim příděl 15 bodů do žebříčku GCL pomohl k udržení průběžného vedení. St Tropez Pirates jich získali jednou tolik a se 119 body jsou druzí. Na Šanghajské labutě jich jim chybí už jen pět. Prague Lions jsou po šesti kolech ligové soutěže dvanáctí. 

Další kolo proběhne ve francouzském Cannes již v následujícím týdnu. Celkem se uskuteční v letošní sezoně před závěrečným Super Cupem devatenáct mítinků. Tím dvacátým bude galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Konat se bude od 21. do 24. listopadu. Podrobnosti najdete na webu www.gcglobalchampions.com nebo na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva xtarea

Global Champions League Marc Houtzager Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Další český unikát má šanci se dostat na Seznam světového dědictví UNESCO
Následující: Angkor Wat favoritem Derby

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion W změnil majitele

Explosion W, vítěz sobotní Super Grand Prix na Prague PlayOffs, byl prodán. Na svém facebookovém profilu o tom informoval jeho jezdec Ben Maher. Novými majitelkami desetiletého valacha se staly Pamela Wright a Charlotte Rossetter. Bývalý majitelé, manželé Moffittovi vlastnící Poden Farms, souhlasili s prodejem po četných nabídkách. Prioritou bylo zachování ...