Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí.

Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de Muze v sobotní části Global Champions League v New Yorku nechybovali a pro tým Prague Lions vybojovali krásnou třetí příčku.

Foto: Stefano Grasso/GCL

Po pátečním úvodu přitom byli až sedmí, když Marco Kutscher s hřebcem Boeckmanns Lord Pezi Junior i Marc Houtzager na Sterrehof´s Dante shodili jednu z překážek. Jenže v sobotu se vše obrátilo, a naopak častějším chybám se neubránili jejich soupeři. Nechybělo mnoho a Pražští lvi mohli dokonce vystoupat o stupínek výš. Také celek Paris Panthers nasbíral dohromady osm trestných bodů, jenže sobotní součet časů měl o necelou polovinu vteřiny kratší, a tak skončil druhý.

Jediní, kdo si udrželi nulu na bodovém kontě od začátku až do konce, byli London Knights zastoupení Martinem Fuchsem na valachovi Glooney 51 a Benem Maherem s fenomenálním Explosionem W. Díky zisku 30 bodů do tabulky Global Champions League tak dokonce předstihli St. Tropez Pirates a mohli se radovat z celkového prvenství.

Přímý postup do semifinále Super Cupu při Global Champions Prague Playoffs v O2 areně si vyskákali za celou sezonu kromě London Knights ještě St. Tropez Pirates, dále pak loňští vítězové pražského Playoffs Madrid in Motion a čtvrtí Shanghai Swans – a to i přes skutečnost, že v New Yorku nezískali ani jeden bod. Šanci je přeskočit měli Miami Celtics, jenže těm se také příliš na Governors Islandu nedařilo a zůstali pátí. To pro ně znamená, že stejně jako následující týmy musí v Praze projít sítem čtvrtfinále, které ve čtvrtek 21. listopadu odstartuje tuto čtyřdenní galashow světového parkuru.

Čtěte také:  Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

V konečné tabulce týmů jsou šestí Berlin Eagles s náskokem dvanácti bodů na Prague Lions. O další dva body méně mají Scandinavian Vikings a s rozdílem pouhého jednoho bodu jsou devátí Paris Panthers. První desítku uzavírají Monaco Aces a následují Valkenswaard United, New York Empire, Hamburg Giants, Cannes Stars, Chantilly Pegasus a Doha Falcons.

Kompletní výsledky najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o přípravách Prague Playoffs a předprodeji vstupenek jsou na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Marc Houtzager Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Prague Lions v New Yorku na úvod sedmí. Shanghai Swans jsou ze hry
Následující: Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...