Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions zahájili GCL v Chantilly devátým místem

Prague Lions zahájili GCL v Chantilly devátým místem

V pátek 13. července odstartoval v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže jedenáctý závod týmové soutěže Global Champions League. Úvod dvoukolové soutěže, která vyvrcholí v sobotu odpoledne, byl velmi vyrovnaný. Prague Lions jej dokončili devátí.

Výsledky většiny z 19 družstev jsou však velmi vyrovnané, a tak nic není rozhodnuto. Jen tři celky mají na bodovém kontě nulu, čtvrtý v pořadí inkasoval jeden trestný bod a následuje hned osm družstev se 4 trestnými body za jednu chybu. Mezi nimi jsou i Prague Lions.

Foto: David Horváth / CET

Za Pražské lvy nastoupil nejprve Gerco Schröder s patnáctiletým běloušem Glock´s Cognac Champblanc. Náročný kurz s překážkami vysokými do 155 centimetrů, jenž připravil stavitel Uliano Vezzani, překonal zcela precizně a nepřipsal si žádnou penalizaci. Niels Bruynseels v sedle desetileté klisny Lady Cracotte se jednomu shození neubránil. Čas měl však velmi slušný, a i díky tomu se tým umístil na 9. příčce průběžného pořadí.

Před sobotním vyvrcholením soutěže Global Champions League je zatím vše zcela otevřené, neboť kterýkoliv z dvanácti týmů s výsledkem do jedné chyby má šanci vybojovat některou z medailových pozic. Nejblíže jim jsou samozřejmě ti, kteří mají tzv. čistý štít a nejsou zatíženi žádnými trestnými body. Aktuálně vedou London Knights před Valkenswaard United a Miami Celtics. Bezchybní byli ještě St. Tropez Pirates, ovšem drobné překročení časového limitu při jedné z jízd pro ně znamenalo jeden bod.

Ligové klání vyvrcholí v sobotu od 14.15 hodin na parkuru do 160 centimetrů. London Knights se budou snažit si pojistit pozici lídra v žebříčku. Pořadí se může hodně zamíchat mezi družstvy na třetím až šestém místě, neboť mají mezi sebou maximálně tříbodový rozdíl, a tudíž jakékoliv umístění bude hrát výraznou roli. Prague Lions se mohou pokusit dostat zpět do elitní desítky, k čemuž jim chybí pouhé čtyři body, které ztrácí na St. Tropez Pirates. V sedmibodovém dosahu jsou ještě Berlin Eagles figurující na 9. řádku týmové tabulky.

V sobotu se v Chantilly bude bojovat nejen o pořadí mezi družstvy, ale také o kvalifikaci a následně od 17.45 hodin o co nejlepší umístění v Longiens Grand Prix Chantilly. Její vítěz se totiž stane součástí elitní sestavy jezdců postupujících do Super Grand Prix konané v rámci galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Ta proběhne od 13. do 16. prosince.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.globalchampionstour.com/events/2018/chantilly. Více informací o Prague PlayOffs se dozvíte na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách
Následující: Když si srdce vybere samo: MIGUELL a Petra Krebsová

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...