Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions zahájili GCL v Chantilly devátým místem

Prague Lions zahájili GCL v Chantilly devátým místem

V pátek 13. července odstartoval v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže jedenáctý závod týmové soutěže Global Champions League. Úvod dvoukolové soutěže, která vyvrcholí v sobotu odpoledne, byl velmi vyrovnaný. Prague Lions jej dokončili devátí.

Výsledky většiny z 19 družstev jsou však velmi vyrovnané, a tak nic není rozhodnuto. Jen tři celky mají na bodovém kontě nulu, čtvrtý v pořadí inkasoval jeden trestný bod a následuje hned osm družstev se 4 trestnými body za jednu chybu. Mezi nimi jsou i Prague Lions.

Foto: David Horváth / CET

Za Pražské lvy nastoupil nejprve Gerco Schröder s patnáctiletým běloušem Glock´s Cognac Champblanc. Náročný kurz s překážkami vysokými do 155 centimetrů, jenž připravil stavitel Uliano Vezzani, překonal zcela precizně a nepřipsal si žádnou penalizaci. Niels Bruynseels v sedle desetileté klisny Lady Cracotte se jednomu shození neubránil. Čas měl však velmi slušný, a i díky tomu se tým umístil na 9. příčce průběžného pořadí.

Před sobotním vyvrcholením soutěže Global Champions League je zatím vše zcela otevřené, neboť kterýkoliv z dvanácti týmů s výsledkem do jedné chyby má šanci vybojovat některou z medailových pozic. Nejblíže jim jsou samozřejmě ti, kteří mají tzv. čistý štít a nejsou zatíženi žádnými trestnými body. Aktuálně vedou London Knights před Valkenswaard United a Miami Celtics. Bezchybní byli ještě St. Tropez Pirates, ovšem drobné překročení časového limitu při jedné z jízd pro ně znamenalo jeden bod.

Čtěte také:  Náves před hřebčínem se vrací k původní kráse

Ligové klání vyvrcholí v sobotu od 14.15 hodin na parkuru do 160 centimetrů. London Knights se budou snažit si pojistit pozici lídra v žebříčku. Pořadí se může hodně zamíchat mezi družstvy na třetím až šestém místě, neboť mají mezi sebou maximálně tříbodový rozdíl, a tudíž jakékoliv umístění bude hrát výraznou roli. Prague Lions se mohou pokusit dostat zpět do elitní desítky, k čemuž jim chybí pouhé čtyři body, které ztrácí na St. Tropez Pirates. V sedmibodovém dosahu jsou ještě Berlin Eagles figurující na 9. řádku týmové tabulky.

V sobotu se v Chantilly bude bojovat nejen o pořadí mezi družstvy, ale také o kvalifikaci a následně od 17.45 hodin o co nejlepší umístění v Longiens Grand Prix Chantilly. Její vítěz se totiž stane součástí elitní sestavy jezdců postupujících do Super Grand Prix konané v rámci galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Ta proběhne od 13. do 16. prosince.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.globalchampionstour.com/events/2018/chantilly. Více informací o Prague PlayOffs se dozvíte na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách
Následující: Když si srdce vybere samo: MIGUELL a Petra Krebsová

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...