Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions zůstávají po GCL v St. Tropez osmí

Prague Lions zůstávají po GCL v St. Tropez osmí

Tým Prague Lions skončil v 6. kole Global Champions League sice až čtrnáctý, v průběžném pořadí však zůstává na 8. místě. Belgický člen pražského družstva následně postoupil do Longines Grand Prix, v niž byl krůček od medailových pozic.

Anna Kellnerová. Foto: David Horváth / CET

V obou částech ligového klání reprezentovali Prague Lions Niels Bruynseels v sedle dvanáctileté klisny Gancia de Muze a Anna Kellnerová s jedenáctiletým hřebcem Classicem. Ve čtvrtečním úvodu oba jednou chybovali a zařadili se na prozatímní 8. místo. Do sobotního parkuru nastupovala nejprve Anna Kellnerová s Classicem. Až do osmé překážky šlo vše zcela hladce, ale poté přišly tři chyby a v kombinaci s časem přibylo na kontě Pražských lvů 15 trestných bodů. Niels Bruynseels s klisnou Gancia de Muze chyboval opět jednou a celkových 27 trestných bodů znamenalo 14. pozici. Po 6. závodě Global Champions League se však pořadí českého týmu nezměnilo a je nadále osmý se 79 body. Stejný počet bodů mají i Scandinavian Vikings. O bod více je u 7. řádku, kde figurují Rome Gladiators.

Nejvyšší bodový příděl zaznamenali v St. Tropez Shanghai Swans, kteří jako jediní neudělali ani jednu chybu. Připsali si tak 30 bodů a se 107 body jsou třetí. Druhý řádek patří celku Valkenswaard United se 1180 body. Vedení dál patří London Knights se 134 body. Za Londýnské rytíře bojovali v 6. kole Global Champions League Olivier Philippaerts a Ben Maher a ukořistili stříbrné medaile. Ben Maher s devítiletým hřebcem Winning Good navíc zvítězil v následující Grand Prix, kam postoupil mj. i Niels Bruynseels s Gancií de Muze. Nebýt jedné chyby, mohl být hned druhý za Maherem. Takto se zařadil na stále velmi pěkné 6. místo.

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

Série Global Champions má před sebou ještě 10 kol a poté závěrečný závod Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Nejbližší mítink proběhne již od 7. do 9. června v Cannes. Další podrobnosti najdete na adrese www.globalchampionstour.com.

Tisková zpráva

Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Na Světový pohár do Olomouce míří čeští top jezdci
Následující: Pardubické Mistrovství ČR ve všestrannosti se uskuteční v avizovaném termínu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...