Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > Prague Lions zvítězili v Global Champions League na Miami Beach

Prague Lions zvítězili v Global Champions League na Miami Beach

České jezdectví se raduje z historického úspěchu! Tým Prague Lions zvítězil v druhém kole prestižní světové série Global Chamions League, které se uskutečnilo na Miami Beach. Velkou zásluhu na tom má Anna Kellnerová, která s Classicem nechybovala!

To, že družstvo Prague Lions má šanci dostáhnout na skvělý výsledek bylo jasné již po čtvrteční první části této soutěže, v níž startuje absolutní světová špička v parkurovém skákání. Anna Kellnerová v sedle Classica inkasovala pouze jeden trestný bod za překročení času a její týmový kolega – Nizozemec Gerco Schröder s koněm Glock´s London – obdržel penalizaci pěti trestnými body za jednu shozenou překážku a za čas. I tak to stačilo na průběžnou třetí pozici, přičemž rozdíly mezi potenciálními medailisty nebyly velké.

Sobotní kolo bylo stejně jako to čtvrteční extrémně náročné a chyby velmi rychle přibývaly. Největší vzestup zaznamenali jezdci celku Valkenswaard United, kteří k 9 bodům přidali pouze jeden jediný a ujali se vedení. To si drželi až do startu Pražských lvů. Nejprve odstartovala Anna Kellnerová s Classicem a dokončila opět pouze s drobnou penalizací za čas. Stejný výsledek si následně připsal i Gerco Schröder s Glock´s Londonem.

S osmibodovým skóre tak Prague Lions získali pozici lídra závodu na svoji stranu. Zbývalo už jen čekat, jak si s nástrahami kurzu poradí dva poslední týmy. Christian Ahlmann s Ailinou reprezentující Scandinavian Vikings chyboval dvakrát a se stupni vítězů se Vikingové mohli rozloučit bez ohledu na výsledek Leopolda van Astena s VDL Greop Miss Untouchable. Za Monaco Aces nastoupil nejprve Jérome Guery s koněm Garfield de Tiji des Templiers. Zvolil pomalejší tempo tzv. na jistotu, ale nechyboval a časová penalizace dvěma trestnými body by pořád na vítězství stačila. Jeho kolega Julien Epaillard na koni Safari d Auge ovšem třikrát chyboval, a to znamenalo jediné – Prague Lions zvítězili a Monaco Aces se propadli na třetí řádek výsledkové listiny za Valkenswaard United.

„Je to úplně úžasné. Nemohu říci, že to nikdo nečekal, ale skončit na pódiu, a ještě k tomu vyhrát, to je něco naprosto neuvěřitelného,“ komentovala výsledek Prague Lions krátce po soutěži Anna Kellnerová. Co je však neméně důležité, Pražští lvi se díky prvenství na Miami Beach posunuli z 9. příčky po úvodním mítinku v Mexico City na průběžné 2. místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Valkenswaard United.

Třetí zastávkou Global Champions bude ve dnech 20. až 22. dubna čínská Šanghaj, kde Annu Kellnerovou doplní v pražském celku další Čech Aleš Opatrný a v neposlední řadě Belgičan Niels Bruynseels, který je velmi vysoko postaveným jezdcem v žebříčku Mezinárodní jezdecké federace. Prague Lions tak jistě budou chtít navázat na americký úspěch a nekompromisně jít za kvalifikací do Prague PlayOffs, kterým prestižní parkurová série Global Champions vyvrcholí v polovině prosince v pražské O2 areně. Jezdci a koně tam budou při galashow světového parkuru bojovat o rekordní souhrnnou dotaci soutěží ve výši téměř 12 milionů eur!

Podrobnosti o Global Champions najdete na adrese www.gcglobalchampions.com, více o Prague PlayOffs se dozvíte na webu www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: V neděli odstartuje na chuchelském závodišti nová sezona
Následující: Odešel jeden z nejlepších jezdců všestrannosti pan Jiří Cipra

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...