Home > Zpravodajství > světový sport > Pražští lvi zahájili v Dauhá poslední soutěž GCL

Pražští lvi zahájili v Dauhá poslední soutěž GCL

Ve čtvrtek 8. 11. v Dauhá odstartovalo poslední kolo Global Champions 2018, v němž mají jezdci možnost sbírat body do žebříčků týmů i jednotlivců před PlayOffs v Praze. Za tým Prague Lions nastoupili Švéd Peder Fredricson a Belgičan Niels Bruynseels.

S jedničkou vstoupili do 16. kola Global Champions League v Dauhá členové Prague Lions. Peder Fredricson v sedle hřebce Hanssona WL chyboval dvakrát, jeho kolega z týmu Niels Bruynseels s devítiletým belgickým valachem Delux van T&L dovezl pět trestných bodů za chybu a drobné překročení stanoveného času. Výsledek stačil na 14. místo průběžného pořadí mezi 19 celky.

Foto: David Horváth / CET

Ve vedení jsou London Knights, kteří potvrzují formu, jež je po celou sezonu provází. Brit Ben Maher s ryzákem Explosion W ani Belgičan Nicola Philippaerts s Chilly Will neinkasovali žádný trestný bod. Právě Londýnští rytíři jsou také v čele bodování celé série. Ve čtvrteční úvodní části soutěže předvedli precizní jízdy také Rome Gladiators zastoupení Italem Lorenzem de Lucou a Laurou Kraut z USA. Dva celky mají na kontě jeden trestný bod za čas. Jsou jimi domácí Doha Fursan Quatar a Miami Celtics. Následují pak za nimi další tři družstva se ztrátou jedné chyby. Druhé kolo ligové soutěže, které je na programu v sobotu od 12.30 hodin, tak slibuje napínavou podívanou.

Celkem šestnáct týmů z žebříčku Global Champions League postoupí do závěrečné soutěže – takzvaného Super Cupu. Ten se bude konat ve dnech 13. až 16. prosince v pražské O2 areně během galashow světového parkuru Prague PlayOffs. Pražští lvi, jež drží na konci sezony 10. místo, mají účast jistou.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

Několik týmů na chvostu tabulky však má šanci výrazným úspěchem v Dauhá na poslední chvíli proniknout do finálové šestnáctky. Konečná sestava finalistů bude známá v sobotu 10. listopadu po skončení posledního kola série GCL. Stejně tak se v sobotní Grand Prix, která je dalším vrcholem mítinku, rozhodne o posledním účastníkovi Super Grand Prix. Tu hostí také Praha a je určená pro všechny vítěze jednotlivých Velkých cen sezony 2018.

Vstupenky na galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Stále jsou volná místa na všechny čtyři dny, a to od 490 Kč. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na webuwww.pragueplayoffs.com. Zájemci, kteří si chtějí tuto událost užít z unikátního místa u privátního stolu včetně gastronomických služeb v luxusních prostorách Klubového patra, mají možnost si zakoupit na vybrané dny VIP stůl pro 2 nebo 4 osoby, a to již od 12.990 Kč (bez DPH). Podrobnosti jsou na stránce www.pragueplayoffs.com/vip.

Více o sérii Global Champons najdete na webu www.gcglobalchampions.com, kde jsou mj. kompletní výsledkové listiny, ale také videa a v době konání soutěží i živý televizní přenos.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: O loučení se sportovní sezonou je zájem
Následující: Záchrana tonoucího koně se šťastným koncem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion W změnil majitele

Explosion W, vítěz sobotní Super Grand Prix na Prague PlayOffs, byl prodán. Na svém facebookovém profilu o tom informoval jeho jezdec Ben Maher. Novými majitelkami desetiletého valacha se staly Pamela Wright a Charlotte Rossetter. Bývalý majitelé, manželé Moffittovi vlastnící Poden Farms, souhlasili s prodejem po četných nabídkách. Prioritou bylo zachování ...