Home > Zpravodajství > domácí sport > Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Překážková sezona v Pardubicích začne později než se původně předpokládalo. Aktuálně nastavená pravidla pořádání sportovních akcí totiž organizaci mítinku v podmínkách Pardubického závodiště neumožňují. Dostihový spolek a.s. navíc usiluje o možnost pořádat dostihové dny za účasti alespoň omezeného počtu diváků.

Dostihová sezona měla v Pardubicích začít v tradičním termínu 8. května. Kvůli současné epidemiologické situaci a vládou přijatým opatřením se zahajovací mítink v plánovaném datu neuskuteční. Ke změně termínu konání dojde také u květnové kvalifikace. Pardubice totiž usilují o pořádání dostihových dnů za účasti alespoň omezeného počtu diváků, což aktuální pravidla neumožňují. Dostihový spolek a.s. už v kalendáři rezervoval dostatek možných náhradních termínů pro pořádání jednotlivých mítinků a zpracoval scénář rozložení kapacit návštěvníků v areálu závodiště tak, aby bylo možné dodržet například pravidlo dvoumetrových rozestupů a zabránit shromažďování většího počtu osob na jednom místě.

„Pořádání dostihů za přítomnosti diváků je mimo jiné klíčové pro jednání s obchodními partnery, jejichž podpora tvoří významnou a důležitou část rozpočtu jednotlivých dostihových dnů. A proto s ohledem na finanční náročnost, velikost akce a potřebné technické zajištění preferujeme právě tuto variantu,“ komentuje jeden z důvodů pozdějšího startu pardubické sezony ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. Upozorňuje také na skutečnost, že aktuální limit účastníků na sportovní akci neumožňuje pořádat v pardubických podmínkách mítink ani bez účasti diváků.

„Když spočítáme, kolik koní v Pardubicích startuje a kolik lidí se kolem nich pohybuje, dostaneme se vysoko nad tento limit. Musíme si uvědomit, že se nejedná jen o jezdce, ale také o trenéry, ošetřovatele – vodiče, sbor rozhodčích, zdravotníky rozmístěné po celé dostihové dráze, veterináře, technický personál včetně týmu zajišťujícího videozáznam mítinku a další důležité pracovníky,“ dodal Jaroslav Müller.

Čtěte také:  Na Pardubickém závodišti dostává prostor nadaná mládež

Vedení společnosti vývoj situace konzultuje na úrovni ministerstva zdravotnictví a Poslanecké sněmovny a je v kontaktu s vedením Jockey Clubu ČR, se kterým aktuální stav průběžně diskutuje. „Jsme si vědomi toho, že klasické dostihy a výkonnostní zkoušky pro tříleté koně jsou v tuto chvíli prioritou. I to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli se zahájením překážkové sezony u nás posečkat a umožnit rovinovým koním dohnat dvouměsíční časovou ztrátu. Jsme připraveni odběhnout plánované mítinky v pozdějších termínech. Vrcholem bude jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou,“ uzavřel ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Tisková zpráva

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Pardubické závodiště
Předchozí: Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků
Následující: Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termíny prvních osmi dostihových dnů letošní sezóny, které se uskuteční od pondělí 18. května do pátku 3. července. Tyto termíny byly schváleny včetně propozic. Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo také změny termínů všech klasických dostihů. O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť ...