Home > Zpravodajství > informujeme vás > Premiéra nové jezdecké disciplíny v Hipocentru Pá-Ja

Premiéra nové jezdecké disciplíny v Hipocentru Pá-Ja

V sobotu 28. června se Hipocentrum Pá-Ja ve Stanovicích nedaleko Karlových Varů stalo dějištěm zajímavé akce. 1. ročník Summer Working Equitation. Mladá jezdecká disciplína volně přeložená jako „pracovní ježdění“ si v našich končinách zálibu veřejnosti teprve hledá. Česká republika se součástí mezinárodní organizace stala teprve před čtyřmi lety.

10450589_664801283613791_7837256877882165167_n

Smyslem disciplíny, která vznikla v Itálii a rozšířila se do Francie, Španělska a Portugalska, je využití tradičních tréninkových metod, které jsou používány u koní pracujících s dobytkem. Výsledkem snažení má být všestranný, poslušný, obratný, rychlý a odvážný kůň. Mezi skupinkou českých příznivců najdeme také dva karlovarské průkopníky. Manželé Kindlovi se díky svému valachovi Bannovi pro Working Equitation zcela nadchli a rozhodli se tuto disciplínu představit oficiálně. Ve spolupráci s Czech Society for Working Equitation připravili v areálu Hipocentra Pá-Ja soutěže, které jsou součástí národních i mezinárodních událostí.

Drezúrní soutěž se odehrála v obdélníku, ale klasické drezúrní cviky se prolínaly s westernovými prvky. Rozhodčí hodnotili soulad a harmonii s jezdcem, ohebnost a ochotu koně. Následovala atraktivní zkouška ovladatelnosti v terénu. Soutěžní dvojice překonávali podle stupně obtížnosti v kroku, klusu nebo cvalu různé překážky. Přecházení dřevěné lávky, slalom, ustupování stranou, průjezd brankou, její otevření a zavření, přenášení předmětů, osmička mezi barely, setkání s dobytkem, který ovšem nahradily obrovské plyšové hračky. Vrcholnou podívanou byla rychlostní zkouška, při které kůň a jezdec měli projet kurz trati co nejrychleji a zároveň bezchybně.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Přestávky zpestřila ukázkami cviků španělské jezdecké školy Danielle Fienne s andaluskými koňmi Divino a Kabi a s Bannem předvedla obratné ježdění s honáckou tyčí carrochou.

Text a foto: Marcela Klingorová

Hipocentrum Pá-Ja Summer Working Equitation
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Mikulov: Exnar porazil opět sám sebe
Následující: Nejkrásnější kůň: Na Myshmyshe čeká čtyřnásobné nebezpečí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pavlína Uhlířová & Limetree Magnum (m: Menai Super Maid, o: Menai Stan Baynon)

Když dva mladí vyrůstají spolu

Mladý jezdec a mladý kůň. Takové spojení je v mnoha případech považováno za nevyhovující. Tímto tématem se zabývalo a stále zabývá velké množství médií. Klady a zápory jsou odbornou jezdeckou veřejností rozebírané při jakékoliv příležitosti. Taková kombinace opravdu tou ideální nebývá. Mladý a tudíž málo zkušený jezdec sotva splňuje jednu ...