Home > Zpravodajství > domácí sport > Premiérový Drezurní pohár Aghitour ovládla Tina Röttgen

Premiérový Drezurní pohár Aghitour ovládla Tina Röttgen

V sobotu 4. srpna se v Novém Fojtově nedaleko Karlových Varů uskutečnil 1. ročník Drezurního poháru Aghitour. Vrcholem dne byla soutěž úrovně ST s úlohou Prix St. Georges a dotací devět tisíc korun, ve které takřka kralovala Tina Röttgen coby čestný host z Německa.

TinaTina Röttgen

Pořadatelé JK Artex Nejdek se na tento den připravovali velmi pečlivě. Pozváni byli jezdci ze zahraniční, mezi kterými jsme mohli potkat například Tinu Röttgen nebo bývalého skokového jezdce Markuse Baiera. Také sem zavítala čerstvá drezurní mistryně ČR v kategorii mladých jezdců Karolína Šimáčková s Carusem V.

Program zahájila soutěže stupně Z, ve které ze čtrnácti dvojic nejlépe zajel úlohu DU Michal Ryndák a Siera Negro.

Michal RyndákMichal Ryndák

Druhé soutěže stupně L se zúčastnilo patnáct dvojic. S nejlepším v úloze DD výsledkem 66,322 % dokončila Jana Jirsová a Raffiness. Právě tato dvojice se nejvíce zalíbila rozhodčím, ve složení pan Vít Čmolík, Vlasta Hyťhová a Miroslava Čapková, i v soutěži stupně S s úlohou JU. Zde zvítězili s výsledkem 66,471%.

Jana Jirsová a RaffinessJana Jirsová a Raffiness

Ve vrcholu dne, soutěži stupně ST s úlohou Prix ST. Georges zazářila právě návštěva ze zahraničí. První i druhou příčku obsadila Tina Röttgen. Se zlatým výsledkem 64,035% zajela s Rigolettem 146 a pro stříbro si dojela s výsledkem 63,684 v sedle Picadilly. Bronz obhájila Karolína Šimáčková s Carusem V.

Karolína Šimáčková s Carusem VKarolína Šimáčková s Carusem V

Nutno podotknout, že by premiérový Drezurní pohár Aghitour neměl tak zajímavé startovní pole bez kvalitních partnerů. Hlavním sponzorem soutěží byla společnost JRS výrobce kvalitních podestýlek nejenom pro koně.

Čtěte také:  Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

První ročník pořadatelé úmyslně uskutečnili pouze jako jednodenní závody, aby si vůbec okusili, co všechno obnáší uskutečnit takové to závody. Když se i počasí umoudřilo, drobné nedorozumění s technikou vyřešilo, pořadatelé slyšeli z každé strany jen samou chválu a nadšení. Další ročníky tak budou opravdu vícedenní.

Dekorování STDekorování ST


Kompletní výsledkové listiny najdete v příloze pod článkem. Více fotografií najdete v naší KLUBOVNĚ >>zde<<.

Předchozí: Dámy se utkají ve Slatiňanech
Následující: Čabla stříbrný na Mistrovství Evropy amatérů
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion W změnil majitele

Explosion W, vítěz sobotní Super Grand Prix na Prague PlayOffs, byl prodán. Na svém facebookovém profilu o tom informoval jeho jezdec Ben Maher. Novými majitelkami desetiletého valacha se staly Pamela Wright a Charlotte Rossetter. Bývalý majitelé, manželé Moffittovi vlastnící Poden Farms, souhlasili s prodejem po četných nabídkách. Prioritou bylo zachování ...