Home > Zpravodajství > domácí sport > Premiérový titul v soutěži družstev ve všestrannosti na závodišti v Pardubicích získaly favorizované

Dnešním krosem na dostihové dráze na pardubickém závodišti vyvrcholily dvoudenní závody ve všestrannosti, v nichž se představilo celkem 137 dvojic z Česka, Slovenska a Rakouska. Součástí programu bylo premiérové mistrovství České republiky družstev. Titul vybojoval první tým Východočeské oblasti ve složení Lucie Příhodová – Exotika, Nikola Drdlová – Cirda, Gabriela Slavíková – Ulma 1 a Veronika Příhodová – Imposant Rules.

„Vítězky potvrdily roli hlavních favoritek,“ prohlásil Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice.

„O favoritech se předem nedá hovořit, zvláště v tomto sportu. Ale jsme samozřejmě velice rády, že se nám dařilo. Všechno šlo dobře a především koně jsou zdraví. Takže máme radost,“ pronesla nejzkušenější členka vítězného týmu Gabriela Slavíková.

Východočeská oblast dominovala šampionátu. Do závodu nasadila tři týmy, které tvořily polovinu startovního pole, a po sobotní drezuře a parkuru se všechny držely na medailových příčkách. V čele byla „jednička“. “Měly jsme celkem slušný náskok, takže jsme v krosu ani nemusely riskovat,“ poznamenala Gabriela Slavíková.

Nedělní kros potvrdil dominanci Východočechů, i když jim nakonec jedna medaile unikla. Vedoucí první družstvo Východočeské oblasti si v závěrečné části soutěže nenechalo premiérový titul uniknout. „Všechny, co jsme byly v družstvu, už máme zkušenosti z takových soutěží. Jedna chybička na krosu se sice vloudila, ale pořád to stačilo na vítězství,“ pronesla Gabriela Slavíková.

Stříbro získala východočeská „trojka“, která byla po sobotě třetí. Startovala v sestavě Robert Pokorný – Pippa Fun, Karolína Štěpánková – Elán 2, Michaela Kvapilová – Karibik a Petr Vančura – Lukrecie 1. Bronz vybojovala Oblast Vysočina (Radka Dvořáková – Indian Wind, Veronika Plucarová – Ikarus 1, Barbora Kutílková – Alborg, Andrea Beranová – Tina Turner), jíž po prvním dnu patřila čtvrtá příčka. Kros nevyšel východočeské „dvojce“. Ze sobotní druhé příčky klesla v krosu až na šestou.

Do premiérového mistrovství České republiky nastoupilo šest družstev. Tří nebo čtyřčlenné týmy, v nichž musel být minimálně jeden junior a maximálně dva senioři a započítávaly se výsledky tří nejlepších jezdců z družstva, nasadily čtyři oblasti. Jak již bylo zmíněno, východní Čechy reprezentovaly hned tři družstva.

„Na začátek to určitě bylo dobré. Věřím, že tento šampionát se bude konat každoročně a účast bude stoupat,“ pronesl Jaroslav Grodl. „Je to dobře vymyšlené, i když je trochu náročné sehnat juniora s potřebnou výkonností. Ale nám se to povedlo. Určitě jsem pro to, aby se v této soutěži pokračovalo. Čím více bude takových závodů, bude se tento sport někam vyvíjet. Lidi to bude motivovat,“ řekla Gabriela Slavíková. „Je to výborná myšlenka. I já jsem pro další pokračování. Samozřejmě se musí vychytat některé mouchy, které byly napoprvé. Když se to povede, určitě bude i účast vyšší,“ dodala zkušená Radka Dvořáková, členka bronzového družstva z Vysočiny.

Kromě premiérového mistrovství České republiky družstev se při víkendových závodech na pardubickém Dostihovém závodišti uskutečnily i tři individuální soutěže. Stupeň L, který byl třetím ročníkem Memoriálu Milady Barešová, vyhrála Radka Dvořáková s koněm Bajkar Secret (JK Cavalier Rynárec).

„Nebylo to úplně pohodové vítězství, i když kůň šel dobře. Drezuru i parkur umí, což potvrdil. Čekala jsem, co bude v krosu. I ten ale šel dobře,“ řekla Radka Dvořáková.

Zvítězila „stylem start – cíl“. Šestinásobná vítězka finále Zlaté podkovy se v čele usadila hned po úvodní drezuře. Vedoucí příčku neopustila ani po parkuru. A svůj triumf potvrdila v nedělním krosu. „I když to byla jen rámcová soutěž, málo lidí to vezme tak, že se nic neděje a je v klidu. Já taková nejsem. Cítila jsem nervozitu. Může se stát cokoliv, což jsem poznala minulý týden v Pardubicích. Tentokrát to ale dopadlo dobře. Spravila jsem si chuť za minulý víkend,“ řekla Radka Dvořáková. „Jsem ráda za vítězství, ale možná mě víc hřeje bronz z družstev. Přece jen to bylo mistrovství republiky. Navíc vůbec první,“ dodala.

Za Dvořákovou na druhém místě skončila Nela Raušová s koněm Bobo 1 (PJS Dolní Chabry). Na třetí příčce se umístila Adéla Svobodová s koněm Mr. Míša – SL (Jezdecký klub Pastviny).

Vítězkou stupně ZL – Ceny Občanského sdružení CPK – CHRPA, který byl nejpočetněji obsazenou soutěží díky 48 startujícím dvojicím, se stala  Adéla Vrtková s Fontainem (JO Šumperk). V parkuru se posunula do vedení z průběžného třetího místa po úvodní drezuře a v nedělním krosu už první pozici neopustila. Druhou příčkou podtrhla vydařený pardubický víkend Radka Dvořáková s Damilou. Třetí skončila Jana Plundráková s koněm Keelc Peak (TJ Pegas).

V Hobby soutěži stupně Z zvítězila Veronika Rosická s Apollo 5 (JK Poříčí), která byla po sobotě druhá. Druhá skončila Ivana Konečná s Hajdy (JO Pegas) a třetí místo vybojovala Anežka Lexová s koněm Sony 2 (JK Tůně). Po drezuře a parkuru vedoucí Miroslav Trunda s Lutanou po chybách v nedělním krosu skončil pátý.

Konečné výsledky

Mistrovství České republiky družstev

1. Východočeská oblast 1 (Lucie Příhodová – Exotika, Nikola Drdlová – Cirda, Gabriela Slavíková – Ulma 1, Veronika Příhodová – Imposant Rules)                     186,34

2. Východočeská oblast 3 (Robert Pokorný – Pippa Fun, Karolína Štěpánková – Elán 2, Michaela Kvapilová – Karibik, Petr Vančura – Lukrecie 1)              217,36

3. Oblast Vysočina (Radka Dvořáková – Indian Wind, Veronika Plucarová – Ikarus 1, Barbora Kutílková – Alborg, Andrea Beranová – Tina Turner)                   232,99

4. Severomoravská oblast (Iveta Běhalová – Andy 8, Kristýna Šamalová – Dynamic, Simona Heidenreichová – Sl. Fregata, Vladana Bednářová – Dajdou)  233,57

5. Středočeská oblast (Dominika Hájková – Gina 1, Kristýna Vávrová – Expert 1, Veronika Rosická – Cyrano 1, Dominika Kellerová – Corrado)                                 242,48

Stupeň L – III. ročník Memoriálu Milady Barešové

1. Radka Dvořáková – Bajkar Secret           JK Cavalier Rynárec                         48,93

2. Nela Raušová – Bobo 1                             PJS Dolní Chabry                  55,43

3. Adéla Svobodová – Mr. Míša-SL               Jezdecký klub Pastviny         59,43

4. DiS. Jana Pecháčková – Eskamotér        SC. SPERANZA                    61,14

5. Stanislav Vrtek – Action Boy                     JO Šumperk                          66,64

Stupeň ZL – Cena Občanského sdružení CKP – CHRPA

1. Adéla Vrtková – Fontaine                          JO Šumperk                          52,13

2. Radka Dvořáková – Damila                      JK Cavalier Rynárec                         53,25

3. Jana Plundráková – Keelc Peak               TJ Pegas                                53,25

4. MVDr. Miroslav Trunda – Bemmie            Sportovní stáj Equi TN           55,13

5. Veronika Příhodová – Merlin                     JK PAM                                 55,50

Stupeň Hobby – Z

1. Veronika Rosická – Apollo 5                      JK Poříčí                                46,32

2. Ivana Konečná – Hajdy                             JO Pegas                               50,41

3. Anežka Lexová – Sony 2                           JK Tůně                                 60,91

4. Kristína Böhmová – London 1                    SSCHK Jindřichův Hradec   63,12

5. MVDr. Miroslav Trunda – Lutana              Sportovní stáj Equi TN           64,59

Předchozí: XII. den metropolitní sezóny: Středoevropský pohár
Následující: Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek

Tříhodinová záchrana se šťastným koncem

Pád koně do jámy byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje oznámen ve středu 20. června krátce před 17. hodinou. Událost se stala v chatové oblasti mezi obcemi Klínec a Měchenice v okrese Praha-západ, která není přístupná pro běžnou hasičskou techniku. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic HZS Jílové a ...