Home > Zpravodajství > domácí sport > Premiérový titul v soutěži družstev ve všestrannosti na závodišti v Pardubicích získaly favorizované

Premiérový titul v soutěži družstev ve všestrannosti na závodišti v Pardubicích získaly favorizované

Dnešním krosem na dostihové dráze na pardubickém závodišti vyvrcholily dvoudenní závody ve všestrannosti, v nichž se představilo celkem 137 dvojic z Česka, Slovenska a Rakouska. Součástí programu bylo premiérové mistrovství České republiky družstev. Titul vybojoval první tým Východočeské oblasti ve složení Lucie Příhodová – Exotika, Nikola Drdlová – Cirda, Gabriela Slavíková – Ulma 1 a Veronika Příhodová – Imposant Rules.

„Vítězky potvrdily roli hlavních favoritek,“ prohlásil Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice.

„O favoritech se předem nedá hovořit, zvláště v tomto sportu. Ale jsme samozřejmě velice rády, že se nám dařilo. Všechno šlo dobře a především koně jsou zdraví. Takže máme radost,“ pronesla nejzkušenější členka vítězného týmu Gabriela Slavíková.

Východočeská oblast dominovala šampionátu. Do závodu nasadila tři týmy, které tvořily polovinu startovního pole, a po sobotní drezuře a parkuru se všechny držely na medailových příčkách. V čele byla „jednička“. “Měly jsme celkem slušný náskok, takže jsme v krosu ani nemusely riskovat,“ poznamenala Gabriela Slavíková.

Nedělní kros potvrdil dominanci Východočechů, i když jim nakonec jedna medaile unikla. Vedoucí první družstvo Východočeské oblasti si v závěrečné části soutěže nenechalo premiérový titul uniknout. „Všechny, co jsme byly v družstvu, už máme zkušenosti z takových soutěží. Jedna chybička na krosu se sice vloudila, ale pořád to stačilo na vítězství,“ pronesla Gabriela Slavíková.

Stříbro získala východočeská „trojka“, která byla po sobotě třetí. Startovala v sestavě Robert Pokorný – Pippa Fun, Karolína Štěpánková – Elán 2, Michaela Kvapilová – Karibik a Petr Vančura – Lukrecie 1. Bronz vybojovala Oblast Vysočina (Radka Dvořáková – Indian Wind, Veronika Plucarová – Ikarus 1, Barbora Kutílková – Alborg, Andrea Beranová – Tina Turner), jíž po prvním dnu patřila čtvrtá příčka. Kros nevyšel východočeské „dvojce“. Ze sobotní druhé příčky klesla v krosu až na šestou.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Do premiérového mistrovství České republiky nastoupilo šest družstev. Tří nebo čtyřčlenné týmy, v nichž musel být minimálně jeden junior a maximálně dva senioři a započítávaly se výsledky tří nejlepších jezdců z družstva, nasadily čtyři oblasti. Jak již bylo zmíněno, východní Čechy reprezentovaly hned tři družstva.

„Na začátek to určitě bylo dobré. Věřím, že tento šampionát se bude konat každoročně a účast bude stoupat,“ pronesl Jaroslav Grodl. „Je to dobře vymyšlené, i když je trochu náročné sehnat juniora s potřebnou výkonností. Ale nám se to povedlo. Určitě jsem pro to, aby se v této soutěži pokračovalo. Čím více bude takových závodů, bude se tento sport někam vyvíjet. Lidi to bude motivovat,“ řekla Gabriela Slavíková. „Je to výborná myšlenka. I já jsem pro další pokračování. Samozřejmě se musí vychytat některé mouchy, které byly napoprvé. Když se to povede, určitě bude i účast vyšší,“ dodala zkušená Radka Dvořáková, členka bronzového družstva z Vysočiny.

Kromě premiérového mistrovství České republiky družstev se při víkendových závodech na pardubickém Dostihovém závodišti uskutečnily i tři individuální soutěže. Stupeň L, který byl třetím ročníkem Memoriálu Milady Barešová, vyhrála Radka Dvořáková s koněm Bajkar Secret (JK Cavalier Rynárec).

„Nebylo to úplně pohodové vítězství, i když kůň šel dobře. Drezuru i parkur umí, což potvrdil. Čekala jsem, co bude v krosu. I ten ale šel dobře,“ řekla Radka Dvořáková.

Zvítězila „stylem start – cíl“. Šestinásobná vítězka finále Zlaté podkovy se v čele usadila hned po úvodní drezuře. Vedoucí příčku neopustila ani po parkuru. A svůj triumf potvrdila v nedělním krosu. „I když to byla jen rámcová soutěž, málo lidí to vezme tak, že se nic neděje a je v klidu. Já taková nejsem. Cítila jsem nervozitu. Může se stát cokoliv, což jsem poznala minulý týden v Pardubicích. Tentokrát to ale dopadlo dobře. Spravila jsem si chuť za minulý víkend,“ řekla Radka Dvořáková. „Jsem ráda za vítězství, ale možná mě víc hřeje bronz z družstev. Přece jen to bylo mistrovství republiky. Navíc vůbec první,“ dodala.

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Za Dvořákovou na druhém místě skončila Nela Raušová s koněm Bobo 1 (PJS Dolní Chabry). Na třetí příčce se umístila Adéla Svobodová s koněm Mr. Míša – SL (Jezdecký klub Pastviny).

Vítězkou stupně ZL – Ceny Občanského sdružení CPK – CHRPA, který byl nejpočetněji obsazenou soutěží díky 48 startujícím dvojicím, se stala  Adéla Vrtková s Fontainem (JO Šumperk). V parkuru se posunula do vedení z průběžného třetího místa po úvodní drezuře a v nedělním krosu už první pozici neopustila. Druhou příčkou podtrhla vydařený pardubický víkend Radka Dvořáková s Damilou. Třetí skončila Jana Plundráková s koněm Keelc Peak (TJ Pegas).

V Hobby soutěži stupně Z zvítězila Veronika Rosická s Apollo 5 (JK Poříčí), která byla po sobotě druhá. Druhá skončila Ivana Konečná s Hajdy (JO Pegas) a třetí místo vybojovala Anežka Lexová s koněm Sony 2 (JK Tůně). Po drezuře a parkuru vedoucí Miroslav Trunda s Lutanou po chybách v nedělním krosu skončil pátý.

 

Konečné výsledky

Mistrovství České republiky družstev

1. Východočeská oblast 1 (Lucie Příhodová – Exotika, Nikola Drdlová – Cirda, Gabriela Slavíková – Ulma 1, Veronika Příhodová – Imposant Rules)                     186,34

2. Východočeská oblast 3 (Robert Pokorný – Pippa Fun, Karolína Štěpánková – Elán 2, Michaela Kvapilová – Karibik, Petr Vančura – Lukrecie 1)              217,36

3. Oblast Vysočina (Radka Dvořáková – Indian Wind, Veronika Plucarová – Ikarus 1, Barbora Kutílková – Alborg, Andrea Beranová – Tina Turner)                   232,99

Čtěte také:  Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

4. Severomoravská oblast (Iveta Běhalová – Andy 8, Kristýna Šamalová – Dynamic, Simona Heidenreichová – Sl. Fregata, Vladana Bednářová – Dajdou)  233,57

5. Středočeská oblast (Dominika Hájková – Gina 1, Kristýna Vávrová – Expert 1, Veronika Rosická – Cyrano 1, Dominika Kellerová – Corrado)                                 242,48

 

Stupeň L – III. ročník Memoriálu Milady Barešové

1. Radka Dvořáková – Bajkar Secret           JK Cavalier Rynárec                         48,93

2. Nela Raušová – Bobo 1                             PJS Dolní Chabry                  55,43

3. Adéla Svobodová – Mr. Míša-SL               Jezdecký klub Pastviny         59,43

4. DiS. Jana Pecháčková – Eskamotér        SC. SPERANZA                    61,14

5. Stanislav Vrtek – Action Boy                     JO Šumperk                          66,64

 

Stupeň ZL – Cena Občanského sdružení CKP – CHRPA

1. Adéla Vrtková – Fontaine                          JO Šumperk                          52,13

2. Radka Dvořáková – Damila                      JK Cavalier Rynárec                         53,25

3. Jana Plundráková – Keelc Peak               TJ Pegas                                53,25

4. MVDr. Miroslav Trunda – Bemmie            Sportovní stáj Equi TN           55,13

5. Veronika Příhodová – Merlin                     JK PAM                                 55,50

 

Stupeň Hobby – Z

1. Veronika Rosická – Apollo 5                      JK Poříčí                                46,32

2. Ivana Konečná – Hajdy                             JO Pegas                               50,41

3. Anežka Lexová – Sony 2                           JK Tůně                                 60,91

4. Kristína Böhmová – London 1                    SSCHK Jindřichův Hradec   63,12

5. MVDr. Miroslav Trunda – Lutana              Sportovní stáj Equi TN           64,59

 

Kompletní výsledky na adrese: www.pardubice-racecourse.cz/vsestrannost/narodni-zavody-mcr-druzstev/vysledky.html

Předchozí: XII. den metropolitní sezóny: Středoevropský pohár
Následující: Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek
x

Mohlo by vás zajímat

Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Počet startujících v letošním ročníku TAXIS GLADIATOR RACE oproti loňskému roku vzrostl. Na trase atraktivního závodu na účastníky čeká řada zajímavých překážek včetně několika novinek. Vyzkouší si je i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl a s ním další hvězdy dostihového sportu. V kategorii KIDS na Pardubickém závodišti poběží o sto dětí více než ...