Home > Zpravodajství > domácí sport > Přes čtyřicet spřežení míří na Zimní pohár do Brna

Přes čtyřicet spřežení míří na Zimní pohár do Brna

V sobotu 27. února pokračuje čtvrtým kolem Zimní Jezdecký pohár spřežení. Poslední kvalifikační kolo před březnovým finále se pojede v jezdecké hale Veterinární a farmaceutické univerzity. V soupiskách startující figurují všichni přední jezdci série…

Seriál halových vozatajských závodů Zimní Jezdecký pohár 2016 má za sebou už tři kvalifikační kola. V sobotu 27. února se uskuteční čtvrtý a zároveň poslední závod v rámci kvalifikací, poté již čeká na vozataje dvojnásobně bodované finále při březnovém Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Je tedy jisté, že v Brně se budou rozdávat klíčové body do pohárového žebříčku.

Na programu jsou tři oficiální a dvě hobby soutěže. K těm oficiálním patří soutěž jednospřeží, do které je nahlášeno patnáct kočárů. Vedoucím jezdcem této kategorie je prozatím Pavel Drbohlav se sedmadvaceti body. Další body si bude chtít připsat právě v Brně a konkurentům výrazněji odskočit. O pět bodů méně má druhý muž průběžného hodnocení Milan Domes, kterého těsně stíhá Markéta Sedlinská na třetím místě a Ota Bareš na příčce čtvrté. I tito vozatajové figurují na seznamu přihlášených.

V čele bodování dvojspřeží jsou o pouhý bod za sebou seřazení lídr Marek Jirgala a druhý Petr Vlašic. Oba jmenovaní nebudou v Brně chybět. Účast ve čtvrtém závodu by mohla posunout ze čtvrté pozice výše Davida Haitla, protože třetí jezdec bodování Zdeněk Jirásek se nepřihlásil.

Soutěž pro královskou disciplínu čtyřspřeží přilákala šest účastníků. Vedoucího vozataje bodování Jiřího Nesvačila mladší a jeho bratra Radka sice diváci v Brně neuvidí, ale rodinu Nesvačilů zastoupí Jiří Nesvačil starší, který společně se svými syny tvoří jádro české národní reprezentace. Nepřítomnosti lídra využije Petr Vlašic, který se svými čtyřmi koňmi startovat bude, a jehož od vedení děli pouhé dva body. Posun by mohl zaznamenat také další dlouholetý reprezentant České republiky Josef Hrouda. Ten na první příčku momentálně ztrácí pět bodů. V soupisce pro čtyřspřeží můžeme číst dále jména Libora Kurky, Jaroslava Jandla a Jaroslava Juráně.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Program halových závodů začíná v 8.30 hodin.

halové závody spřežení VFU Brno
Předchozí: Skokový A Team byl navržen na Ocenění Jiřího Gutha-Jarkovského
Následující: Dokument Lekce divokosti režiséra Jana Svatoše byl vybrán do finále Academia Filmu 2016

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...