Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Přes čtyřicet spřežení míří na Zimní pohár do Brna

Přes čtyřicet spřežení míří na Zimní pohár do Brna

V sobotu 27. února pokračuje čtvrtým kolem Zimní Jezdecký pohár spřežení. Poslední kvalifikační kolo před březnovým finále se pojede v jezdecké hale Veterinární a farmaceutické univerzity. V soupiskách startující figurují všichni přední jezdci série…

Seriál halových vozatajských závodů Zimní Jezdecký pohár 2016 má za sebou už tři kvalifikační kola. V sobotu 27. února se uskuteční čtvrtý a zároveň poslední závod v rámci kvalifikací, poté již čeká na vozataje dvojnásobně bodované finále při březnovém Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Je tedy jisté, že v Brně se budou rozdávat klíčové body do pohárového žebříčku.

Na programu jsou tři oficiální a dvě hobby soutěže. K těm oficiálním patří soutěž jednospřeží, do které je nahlášeno patnáct kočárů. Vedoucím jezdcem této kategorie je prozatím Pavel Drbohlav se sedmadvaceti body. Další body si bude chtít připsat právě v Brně a konkurentům výrazněji odskočit. O pět bodů méně má druhý muž průběžného hodnocení Milan Domes, kterého těsně stíhá Markéta Sedlinská na třetím místě a Ota Bareš na příčce čtvrté. I tito vozatajové figurují na seznamu přihlášených.

V čele bodování dvojspřeží jsou o pouhý bod za sebou seřazení lídr Marek Jirgala a druhý Petr Vlašic. Oba jmenovaní nebudou v Brně chybět. Účast ve čtvrtém závodu by mohla posunout ze čtvrté pozice výše Davida Haitla, protože třetí jezdec bodování Zdeněk Jirásek se nepřihlásil.

Soutěž pro královskou disciplínu čtyřspřeží přilákala šest účastníků. Vedoucího vozataje bodování Jiřího Nesvačila mladší a jeho bratra Radka sice diváci v Brně neuvidí, ale rodinu Nesvačilů zastoupí Jiří Nesvačil starší, který společně se svými syny tvoří jádro české národní reprezentace. Nepřítomnosti lídra využije Petr Vlašic, který se svými čtyřmi koňmi startovat bude, a jehož od vedení děli pouhé dva body. Posun by mohl zaznamenat také další dlouholetý reprezentant České republiky Josef Hrouda. Ten na první příčku momentálně ztrácí pět bodů. V soupisce pro čtyřspřeží můžeme číst dále jména Libora Kurky, Jaroslava Jandla a Jaroslava Juráně.

Čtěte také:  Nesvačil vyhrál Zimní pohár ve Slatiňanech. Hrouda na něj nestačil

Program halových závodů začíná v 8.30 hodin.

halové závody spřežení VFU Brno
Předchozí: Skokový A Team byl navržen na Ocenění Jiřího Gutha-Jarkovského
Následující: Dokument Lekce divokosti režiséra Jana Svatoše byl vybrán do finále Academia Filmu 2016

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

To tu ještě nebylo. Parkurový Zimní pohár začíná s více jak 200 starty

V sobotu 9. února proběhne v Hradištku u Sadské první parkurové kolo 6. ročníku Zimního jezdeckého poháru ČJF. O účast v něm je nebývalý zájem, na seznamu je před uzávěrkou přihlášek přes 200 startů. „To je nejlepší začátek,“ říká Josef Malinovský. Rozpis prvního parkurového kola domácí zimní série nabízí celkem ...