Home > Zpravodajství > informujeme vás > Při 1.kvalifikaci na VP se natáčel seriál Znamení koně II

Při 1.kvalifikaci na VP se natáčel seriál Znamení koně II

Velké překvapení čekalo fanoušky překážkových dostihů na pardubickém závodišti při I. kvalifikaci na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Před tribunou Dostihového klubu kamerový jeřáb, osvětlovači, ale hlavně spousta celebrit z české herecké scény mezi diváky, kteří se často i nevědomky stali komparzisty v českém seriálu Znamení koně II. „Zatímco první série, prvních třináct dílů, bylo věnováno rovinovým dostihům, druhá řada se stejným počtem epizod se odehrává v prostředí překážkových dostihů,“ prozradil výkonný producent Viktor Mayer ze zlínských ateliérů.

Tereza Voříšková a Igor Bareš v první řadě. Foto: Tomáš Kubelka

Tereza Voříšková a Igor Bareš v první řadě. Foto: Tomáš Kubelka

Seriál Znamení koně II se začal pod vedením režiséra Milana Cieslara točit 20. září loňského roku podle scénáře Romana Kopřivníka a celý maraton potrvá do konce května celkem 104 natáčecích dní. Diváci se mohou opět těšit na Terezu Voříškovou v hlavní roli, ale rovněž na Bolka Polívku, Vilmu Cibulkovou, Igora Bareše, Oldřicha Navrátila, Karla Drobného, Petra Fraňka nebo Wandu Károly. Po první sérii hvězdné obsazení opustili Jiří Mádl a Richard Krajčo jen svou roli dohrává, naopak si ale zahrají Jan Zadražil, David Matásek, Anna Kočicová, Jitka Jackuliak, Josef Vaverka a také Miroslav Donutil se svým synem Martinem.

Terezka Voříšková alias Klára vychová koně se jménem Blue Mystery a pak ho prodá majiteli dostihové stáje. Ten ho nasadí na Velkou pardubickou steeplechase, ale kůň se zraní a majitel ho chce odstavit z dostihů jen pro chov. To se ale Kláře nelíbí, vezme si ho zpátky a začne s ním pracovat. Pak Blue Mystery opět pojede Velkou a jak to dopadne se nechte překvapit,“ přiblížil hlavní linku seriálu producent Mayer. „Pocity z natáčení mám velmi složité. Dopravovat sedmnáct špičkových herců den co den na Moravu po dálnici D1 je asi to nejhrůznější, co jsem zažil,“ dodal producent.

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

Líbí se mi to hrozně, ale je to pro mě takový dvojlomný. Mám z toho tady na pardubickém závodiště husí kůži. Ta agresivita kolem dostihů je děsivá, zároveň ale ta energie je úplně nádherná,“ uvedla protagonitska hlavní postavy Tereza Voříšková. Svou roli a krásný vztah ke koním prý nemusí předstírat Vilma Cibulková. „Já ke koním chovám nesmírnou úctu, obdiv, pochopitelně obrovský respekt. Považuju koně za překrásného tvora, obdivuju jeho energii, trpělivost s lidmi,“ říká s úsměvem. Bolek Polívka podle svých slov sleduje pokaždé vyvrcholení dostihové sezóny Velkou pardubickou alespoň ze záznamu. Atmosféru během sobotního natáčení moc nevnímal, protože se staral o blíže neurčitelný počet svých i jiných dětí, proto s povděkem přijal pozvání na letošní Velkou od ředitele Dostihového spolku a. s. Michaela Skalického. „Jak říkal můj kamarád – když přijde Velká pardubická, tak to už za chvilku je Mikuláš, Vánoce a rok v prd*li,“ dodal s humorem jemu vlastním filmový „Bohuš Stéskal“, který v seriálu ztvárňuje roli šlechtice hraběte Schwarze. „Hrát hraběte pro mě není problém, nahoru už je to ale horší. Třeba car už mi nejde,“ řekl Bolek Polívka.

Text: Bohumil Roub

Znamení koně
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Stromský: „Náhradník“ opět na vrcholu
Následující: Foto: Nikas vítězem první kvalifikace na VP

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Znamení koně končí, pokračování se neplánuje

Poslední dva díly druhé řady seriálu Znamení koně odvysílá Česká televize dnes večer. I přes velký divácký zájem nenatáčí Česká televize pokračování příběhů z farem Horových a Kalinových, ani je nemá ve vývoji. Odvysílané díly je možné si pustit v iVysílání. Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické