Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Přípravy na Zimní pohár a Jezdecký festival 2017

Přípravy na Zimní pohár a Jezdecký festival 2017

Domácí jezdecká sezona 2016 ještě zcela neskončila a již se naplno plánuje ta následující s číslovkou 2017. Otevírat by jí měl zhruba za tři měsíce čtvrtý ročník Zimního Jezdeckého poháru, jehož vrcholem bude opět Jezdecký festival v Lysé nad Labem…

Pětidenní festival na lysolabském výstavišti proběhne od 22. do 26. března 2017, což je necelé dva měsíce po startu zmiňovaného seriálu halových jezdeckých závodů. Zimní Jezdecký pohár i Jezdecký festival budou ve znamení parkurového skákání a vozatajských soutěží. V Lysé však budou závodit již tradičně i drezurní a voltižní jezdci. Po loňském úspěchu bude také velkým lákadlem pro účastníky i diváky halová všestrannost, resp. skoková derby soutěž, jejíž součástí jsou i terénní překážky podobné těm z krosu při venkovních soutěžích ve všestrannosti.

„Model z roku 2016, kdy parkurové soutěže vyvrcholily již v pátek, se zcela osvědčil, a tak jsme rozhodnuti v tomto směru nic neměnit. Skákat se tedy bude první tři dny, přičemž ve středu vše odstartují děti na ponících a o páteční tečku se po parkurové Velké ceně postará tzv. halová všestrannost. Sobota bude patřit drezuře, prezentaci plemenných hřebců, voltižním soutěžím a v neposlední řadě skokovému mini-maxi, které proběhne v úvodu večerní show. Poslední den zůstane vyhrazen pouze pro vozataje se svými spřeženími,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.

Celkový počet soutěží by se měl pohybovat kolem třiceti a rovná polovina z nich bude skokových. „V drezuře i ve voltiži se bude jednat hlavně o volné sestavy na hudbu. Jediná klasická drezurní úloha, kdy výkony jezdců a koní nedoplňuje hudební doprovod, by měla sportovní program v sobotu otevírat. Pokud jde o vozatajské soutěže, tak tam by se mělo tradičně jednat o dvoukolové formáty. Každé spřežení se tak divákům představí hned dvakrát. Rozpis všech soutěží by měl být hotov nejpozději v prvních dnech roku 2017,“ upřesnil Josef Malinovský.

Jezdecký festival na výstavišti v Lysé nad Labem je jedinou akcí pořádanou v České republice, při níž se v jedné závodní aréně konají oficiální soutěže hned ve čtyřech jezdeckých disciplínách. Další jsou navíc prezentovány formou ukázek během sobotní show a v rámci vsuvek do přestávek sportovního programu. Akci každoročně i díky spojení s veletrhem Zemědělec navštíví přes 30 tisíc diváků. Další podrobnosti najdete na internetové adrese www.jezdeckyfestival.cz.

drezura Jezdecký festival Lysá nad Labem Parkur skoky spřežení Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Růža – dokument o Martině Růžičkové
Následující: Motorkář splašil koně s mladou jezdkyní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...