Home > Zpravodajství > informujeme vás > Procházka historií i nejmodernější technologické novinky, to vše je součástí života pardubického závodiště

Procházka historií i nejmodernější technologické novinky, to vše je součástí života pardubického závodiště

Počínaje dnešním dnem se mohou návštěvníci dostihového závodiště seznámit s historií i současností pardubických dostihů. A nejen těch. Slavnostně byla odhalena naučná stezka, která připomíná dostihové legendy a další zajímavosti a události zmapované od roku 1856 do současnosti. Současně byla spouštěna i moderní, interaktivní hra GEOFUN.

infotabule (1)

Za asistence maskotů Boba a Taxíska symbolicky jednu z deseti velkoformátových tabulí odhalili místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický společně s radním Pardubického kraje René Živným. Právě díky dotaci Pardubického kraje se podařilo projekt zrealizovat. „Jsem rád, že s podporou Pardubického kraje vznikla další krásná věc na pardubickém závodišti. Pan Skalický je velice kreativní, zásobuje mě během celého roku mnoha nápady, které se potom snažíme alespoň částečně finančně podpořit. Jsem rád, že můžeme aspoň nějakou částkou přispět na jeho nápady, které slouží všem návštěvníkům,“ řekl při slavnostním aktu René Živný, který doufá, že závodiště bude dál vzkvétat. „A taky doufám, že sem budou rády chodit rodiny s dětmi tak, jako sem chodím se svou rodinou já,“ dodal René Živný.

infotabule (2)

První z tabulí je umístěna hned u vchodu do areálu závodiště, ostatní jsou instalovány na jednotlivých tribunách nebo dalších čtyřech mobilních stojanech. Autorem textů je Dušan Korel, nádherné fotografie jsou z archivů a také od celé řady fotografů.

„Moc děkuji panu radnímu a Pardubickému kraji za to, že naše nápady podporuje. A děkuji té spoustě lidí, která se na vzniku tabulí podílela – od autora textů přes fotografy až po ty, kteří tabule vyrobili. Snažíme se těmito nápady celý areál zatraktivnit. Vloni jsme vybudovali, také za podpory kraje, dětské hřiště. V letošním roce jsme se snažili připomenout dlouhodobou historii, která tady je, a udělat to tak, aby to bylo populární,“ vysvětlil místopředseda představenstva Michael Skalický, který už také naznačil plány na rok příští. „Závodiště a celá historie si určitě zaslouží, abychom tu měli něco jako síň tradic. Zkusíme oslovit jezdce, trenéry a dalších a získat od nich zajímavé exponáty,“ prozradil Skalický.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

infotabule (3)

Současně s novým informačním systémem byla oficiálně spuštěna také moderní hra pro chytré telefony GEOFUN s názvem „To bude jízda, panečku!“. Zábavnou a soutěžní formou provádí po jednotlivých zajímavých místech. Virtuální průvodci – maskoti závodiště Bob a Taxísek – hráče navigují, kam mají jít. Stačí si do telefonu stáhnout aplikaci GEOFUN, která je zdarma. Pak už hráči plní různé zábavné úkoly, natáčí videa, odpovídají na zvídavé a vtipné otázky průvodců – třeba proč není možné posílat koně do vesmíru – a sbírají tzv. geonky. „Už jsem to vyzkoušela a je to sranda, některé otázky jsou fakt hodně vtipné,“ smála se s mobilním telefonem v ruce jedna z návštěvnic.

Text a foto: tisková zpráva Dostihového spolku, a.s. Pardubice

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Galerie: Koně v akci
Následující: Hlavní roli v závěrečném dílu kvalifikačního seriálu sehrál Hegnus

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Do jubilejního 130. ročníku Velká pardubická vstupuje se stabilním titulárním partnerem. „Slavia pojišťovna prodloužila spolupráci na další dva roky, a tak se její jméno s Velkou pardubickou spojuje minimálně do roku 2021,“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny. Navíc se Slavia pojišťovna rozhodla spolupracovat s Dostihovým spolkem a.s. i na jiných ...