Home > Zpravodajství > informujeme vás > Prodala koně, který jí nepatřil

Prodala koně, který jí nepatřil

Policisté z Nejdku u Karlových Varů podezírají 24letou ženou z Nové Role ze spáchání přečinu podvodu. Žena měla v září roku 2013 převzít koně od jeho majitelky s domluvou, že za něj ve splátkách zaplatí částku 15 tisíc korun. Po celkovém splacení měly podepsat kupní smlouvu.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Podezřelá žena z dohodnuté částky do současné doby majitelce koně nic neuhradila. Navíc ke konci listopadu uvedeného koně prodala za 20 tisíc korun i přesto, že nebyla jeho majitelkou. Kupujícího tak uvedla v omyl tím, že mu zamlčela podstatné skutečnosti o tom, že není vlastníkem koně, a způsobila mu tak škodu 20 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí ženě až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny
krádež koně
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Pes vyplašil koně, pro dívku letěl vrtulník
Následující: Zahajovací dostihový mítink pardubické sezony
x

Mohlo by vás zajímat

Během noci ukradl z pastviny koně a poté usmrtil, zřejmě pro maso

Protivínští policisté řeší od dnešního dopoledne velmi ohavný případ usmrceného koně. Podle doposud zjištěných skutečností kdosi během noci koně odcizil z pastviny u obce Štětice, dnes ráno nalezl svědek zvíře přibližně půl kilometru od ohrady u odbočky na obec Humňany usmrcené. Policisté dokumentují a shromažďují všechny poznatky k případu a pracují i s verzí, ...