Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Prověrka před VC Hořovic mnoho nenapověděla

Prověrka před VC Hořovic mnoho nenapověděla

V podstatě od svítání do soumraku probíhal páteční rámcový program Velké ceny Hořovic, která je naplánována na sobotní odpoledne. Největší pozornost se ubírala na Cenu společnosti Falton s překážkami stupně obtížnosti ST** (140 cm), jež by se dala považovat za generálku před zmíněnou poslední kvalifikační soutěží Skokového poháru České pojišťovny 2012.

Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos zvítězili v ST**Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos zvítězili v ST**

 

Dvojice aspirující na účast ve velkém finále v ní ovšem buďto nestartovaly, nebo příliš nevynikaly. Těžko tak lze odhadovat, kdo nakonec promluví nejvíce do konečné sestavy finálové čtveřice. Z elitní desítky v pohárovém žebříčku jezdců dokončili bez penalizace Jan Studnička v sedle Datasys Anfí, Jaroslav Jindra s klisnou Beldarlo a Josef Pařenica s Calledou. Jiří Skřivan, Martin Matějka a Aleš Opatrný nechali dnes raději své stájové jedničky odpočívat. Jiří Hruška s Aristem Z a Ludvík Jandourek s Vigem i Casiem Karsit inkasovali 4 trestné body za shození. Jednou zaváhal také Jiří Luža s Ronaldem-S, ten si však připsal navíc ještě dva trestné body za čas. No a nejhůře z předních jezdců dopadla Hana Pokoná s Chanellem. K osmi trestným bodům za dvě zaváhání přidala dva trestné body za překročení času.

Právě čas byl v páteční soutěži stupně ST** hodně důležitým faktorem, jelikož rozhodoval o pořadí společně s trestnými body již v základním kole. Kdo chtěl uspět, musel tak od začátku hodně spěchat a z toho pramenila řada chyb. Přemožitele nakonec nenašel Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos. „Samotného mě překvapilo, že jsme měli tak krátký čas, nic méně vítězství mi udělalo velkou radost. Zítra by tato kobyla měla jít svůj první těžký parkur v životě, tak jsem zvědav, zda dnešní úspěch zopakuje,“ konstatoval jezdec. Hned tři z pěti dekorovaných míst obsadili zahraniční účastníci. Němec Sebastian Haas s Chiavou dokončil druhý, jeho krajan Armin Himmelreich s Carlosem dokončil čtvrtý a Ján Cigán ze Slovenska na koni Mercedes vybojoval pátou příčku. Třetí pozici ukořistila Barbora Tomanová s Carefulem Franz Josefem. Této jezdkyni se dařilo i v úvodní páteční soutěži s překážkami do 120 centimetrů, v níž s Colomanem zvítězila.

Na stejném stupni obtížnosti dnes závodili též junioři v Kolowrat Junior Cupu. Ti se kromě kvalitního výsledku museli snažit předvést co možná nejlíbivější výkon, jelikož je současně hodnotili styloví rozhodčí. Dle pravidel jezdeckého sportu smí být současně v tomto typu soutěže hodnoceno maximálně 25 dvojic, a tak díky vysokému počtu museli být startující rozděleni do tří skupin. Z prvenství se tudíž postupně radovaly Lucie Anovčínová s Casis-HS, Jana Kovářová s Autonomem a Sabina Šůchová s klisnou Ebel. Poslední jmenovaná dostala od komisařů vůbec nejvyšší známku dne – 8,9. „Jsem nadšená, jelikož podobně vysoký počet bodů jsme obdrželi již podruhé. Začátkem září jsme byly v Plzni ohodnoceny 8,8 body a taktéž jsme stylovou soutěž vyhrály,“ uvedla spokojená vítězka.

Doslova při měsíčku bojovali o poslední kvalifikační body jezdci v Equiservis Amateur Tour. Pouze dvěma dvojicím se podařilo postoupit do následného rozeskakování a jedinou, jíž se podařilo zopakovat bezchybný výkon, byla Diana Zajíčková s Viktorem 4. Kompletní výsledkové listiny najdete na www.skokovypohar.cz, stejně jako podrobnosti k dalšímu programu, který bude nabitý i ve zbývajících dvou dnech. V sobotu se opět začíná v 7.30 hodin a vedle Velké ceny Hořovic startující oproti původnímu plánu již v půl třetí se diváci mohou těšit mj. na finále Styl šampionátu pro děti a juniory.

Předchozí: Čtvrteční oťukávání stájových jedniček v Hořovicích
Následující: Finále SPČP plné překvapení – kdo pojede?
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...