Home > Zpravodajství > domácí sport > Prověrka před VC Hořovic mnoho nenapověděla

Prověrka před VC Hořovic mnoho nenapověděla

V podstatě od svítání do soumraku probíhal páteční rámcový program Velké ceny Hořovic, která je naplánována na sobotní odpoledne. Největší pozornost se ubírala na Cenu společnosti Falton s překážkami stupně obtížnosti ST** (140 cm), jež by se dala považovat za generálku před zmíněnou poslední kvalifikační soutěží Skokového poháru České pojišťovny 2012.

Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos zvítězili v ST**Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos zvítězili v ST**

 

Dvojice aspirující na účast ve velkém finále v ní ovšem buďto nestartovaly, nebo příliš nevynikaly. Těžko tak lze odhadovat, kdo nakonec promluví nejvíce do konečné sestavy finálové čtveřice. Z elitní desítky v pohárovém žebříčku jezdců dokončili bez penalizace Jan Studnička v sedle Datasys Anfí, Jaroslav Jindra s klisnou Beldarlo a Josef Pařenica s Calledou. Jiří Skřivan, Martin Matějka a Aleš Opatrný nechali dnes raději své stájové jedničky odpočívat. Jiří Hruška s Aristem Z a Ludvík Jandourek s Vigem i Casiem Karsit inkasovali 4 trestné body za shození. Jednou zaváhal také Jiří Luža s Ronaldem-S, ten si však připsal navíc ještě dva trestné body za čas. No a nejhůře z předních jezdců dopadla Hana Pokoná s Chanellem. K osmi trestným bodům za dvě zaváhání přidala dva trestné body za překročení času.

Právě čas byl v páteční soutěži stupně ST** hodně důležitým faktorem, jelikož rozhodoval o pořadí společně s trestnými body již v základním kole. Kdo chtěl uspět, musel tak od začátku hodně spěchat a z toho pramenila řada chyb. Přemožitele nakonec nenašel Vladimír Malák s osmiletou klisnou Extreme Chaos. „Samotného mě překvapilo, že jsme měli tak krátký čas, nic méně vítězství mi udělalo velkou radost. Zítra by tato kobyla měla jít svůj první těžký parkur v životě, tak jsem zvědav, zda dnešní úspěch zopakuje,“ konstatoval jezdec. Hned tři z pěti dekorovaných míst obsadili zahraniční účastníci. Němec Sebastian Haas s Chiavou dokončil druhý, jeho krajan Armin Himmelreich s Carlosem dokončil čtvrtý a Ján Cigán ze Slovenska na koni Mercedes vybojoval pátou příčku. Třetí pozici ukořistila Barbora Tomanová s Carefulem Franz Josefem. Této jezdkyni se dařilo i v úvodní páteční soutěži s překážkami do 120 centimetrů, v níž s Colomanem zvítězila.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Na stejném stupni obtížnosti dnes závodili též junioři v Kolowrat Junior Cupu. Ti se kromě kvalitního výsledku museli snažit předvést co možná nejlíbivější výkon, jelikož je současně hodnotili styloví rozhodčí. Dle pravidel jezdeckého sportu smí být současně v tomto typu soutěže hodnoceno maximálně 25 dvojic, a tak díky vysokému počtu museli být startující rozděleni do tří skupin. Z prvenství se tudíž postupně radovaly Lucie Anovčínová s Casis-HS, Jana Kovářová s Autonomem a Sabina Šůchová s klisnou Ebel. Poslední jmenovaná dostala od komisařů vůbec nejvyšší známku dne – 8,9. „Jsem nadšená, jelikož podobně vysoký počet bodů jsme obdrželi již podruhé. Začátkem září jsme byly v Plzni ohodnoceny 8,8 body a taktéž jsme stylovou soutěž vyhrály,“ uvedla spokojená vítězka.

Doslova při měsíčku bojovali o poslední kvalifikační body jezdci v Equiservis Amateur Tour. Pouze dvěma dvojicím se podařilo postoupit do následného rozeskakování a jedinou, jíž se podařilo zopakovat bezchybný výkon, byla Diana Zajíčková s Viktorem 4. Kompletní výsledkové listiny najdete na www.skokovypohar.cz, stejně jako podrobnosti k dalšímu programu, který bude nabitý i ve zbývajících dvou dnech. V sobotu se opět začíná v 7.30 hodin a vedle Velké ceny Hořovic startující oproti původnímu plánu již v půl třetí se diváci mohou těšit mj. na finále Styl šampionátu pro děti a juniory.

Předchozí: Čtvrteční oťukávání stájových jedniček v Hořovicích
Následující: Finále SPČP plné překvapení – kdo pojede?
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...