Home > Zpravodajství > krátké novinky > První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI.

Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě jejího otce se jedná již o 32. potomka (narozeno má 21 hřebců a 11 klisen).

Regencia – 32. Foto: NHK

Regencia se narodila 11. 2. 2020 po první hodině ranní a ten samý den večer se narodilo první hříbě i v hřebčíně v Kladrubech nad Labem a to další klisnička Esita-76 z klisny 351 Estrita po Rudolfo Curiosa V. V tomto případě se jedná o první hříbě narozené v památce zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO a to v Krajině pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Esita-76. Foto: NHK

Porody proběhly bez komplikací, hříbata se mají čile k světu. V hřebčíně Slatiňany očekáváme v letošním roce celkem 40 hříbat, stejný počet hříbat očekáváme také v hřebčíně v Kladrubech nad Labem.

V současné době probíhá akce „Jarní prázdniny v Národním hřebčíně“, kdy je hřebčín po dobu prázdnin v Pardubickém kraji otevřen pro veřejnost. Ve dnech 10. – 16. 2. 2020 zveme všechny velké i malé návštěvníky do Národního hřebčína za starokladrubskými koňmi.

Zdroj: NH Kladruby

Čtěte také:  Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!
hříbě Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. Slatiňany
Předchozí: Jarní prázdniny v Národním hřebčíně
Následující: Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...