Home > Zpravodajství > světový sport > První kolo GCL v Hamburku pro New York Empire. Pražští lvi třináctí

První kolo GCL v Hamburku pro New York Empire. Pražští lvi třináctí

Ve čtvrtek 30. května odstartovala v Hamburku šestá část Global Champions League. Šestnáct týmů, které se soutěže účastní, mají za sebou první kolo. Ve vedení jsou bezchybní jezdci New York Empire. Pražští lvi mají za dvě shození osm trestných bodů.

Ilustrační foto: David Horváth / CET

Hamburk hostí šestý mítink zařazený do série Global Champions. Ve čtvrtek 30. května se jelo první kolo soutěže družstev, v níž si nejlepší pozici vybudovali členové New York Empire. Brit Scott Brash na desetiletém valachovi Hello Senator ani jeho německý kolega Hans-Dieter Dreher s již osmnáctiletým hřebcem Embassy II nechybovali.

Bez trestných bodů pokračují do sobotního druhého kola také Miami Celtics. Ty reprezentovali Ir Shane Breen s jedenáctiletým Ipswichem vd Wolfsakker a britský reprezentant William Whitaker v sedle hřebce RMF Cadeau de Muze. Oproti New York Empire měli ovšem o dvanáct sekund delší součet časů.

Bodový stav dalších družstev je velmi vyrovnaný. Týmů s jednou chybou je celkem šest. Po prvních jízdách se seřadily následovně: Madrid in Motion, Berlin Eagles, Monaco Aces, St. Tropez Pirates, Paris Panthers a Hamburg Giants. Pět trestných bodů dovezli Valkenswaard United.

Za Prague Lions nastoupili Marc Houtzager z Nizozemí s valachem Sterrehof’s Calimero a Němec Marco Kutscher v sedle hřebce Chades Of Blue. Oba inkasovali po čtyřech trestných bodech za jedno shození a do dalšího kola jdou z třinácté příčky.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

Šestá kapitola Global Champions League vyvrcholí v Hamburku v sobotu 1. června od 12.00 hodin. Od 15.15 na tuto soutěž naváže Grand Prix Longines Global Champions Tour, do níž se kvalifikuje tradičně nejlepších 35 jednotlivců. 

Celá parkurová série Global Champions vyvrcholí při své letošní dvacáté zastávce v pražské O2 areně během galashow světového parkuru Prague PlayOffs. Stane se tak od 21. do 24. listopadu. Podrobnosti najdete na webu www.gcglobalchampions.com nebo na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marc Houtzager Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Hvězdně obsazený Hamburk odstartuje maraton sedmi kol Global Champions
Následující: Parkury pro CSI3*-W v Olomouci bude chystat hvězdný stavitel Ulliano Vezzani

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...