Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji

První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji

V úterý 31. března 2015 složil úspěšně závěrečné zkoušky ve výcvikovém středisku služebních koní v Brně – Mediánkách šestiletý Lenny. Po přezkoušení byl předán oddělení služební hipologie KŘP Zlínského kraje, kde nyní bude sloužit. Koně předával plk. Martin Hrinko společně s ředitelem píseckého hřebčína Karlem Kratochvíle, odkud Lenny pochází.

Policejní koně Lenny a Quido

Policejní koně Lenny a Quido

Vraník byl minulý rok v rámci veřejné zakázky nabídnut píseckým státním hřebčínem pro potřeby Policie ČR. Lenny nejprve prošel odborným výběrem a posouzením k vhodnosti pro výkon služby. K hlavním kritériím výběru patřil dobrý charakter bez stájových zlozvyků, ochota spolupracovat s jezdcem a především jeho výborný zdravotní stav.

„Na takovém předání nově vycvičeného koně jsem poprvé. Kůň, který pochází z našeho hřebčína, byl dnes výborně připraven a jsem hrdý na to, že tento vraník bude vykonávat policejní službu. Těším se do budoucna na další spolupráci se službou pořádkové policie,“ uvedl ředitel Karel Kratochvíle.

V rámci přezkoušení a prolongace kategorie byl instruktorkou dále předveden služební kůň Quido. Tento kůň byl dočasně převeden do remontní stáje v rámci rekonvalescence kvůli dýchacím potížím. Výcvikové středisko tedy neslouží jen pro výcvik nových koní, slouží také jako rehabilitační a rekonvalescenční centrum.

Remontní stáj ředitelství služby pořádkové policie je nástupcem v minulosti zrušeného výcvikového střediska a byla zřízena dne 1.10.2014. Čtyřčlenný personál remontní stáje od té doby zajišťuje servis pro potřeby oddělení služební hipologie krajských ředitelství. Před zřízením střediska v Medlánkách byly kurzy pro policisty (jezdce) pořádány v civilních objektech na základě dohody s majitelem objektu. Další výcviková střediska odboru služební kynologie a hipologie Policejního prezidia ČR naleznete zde.

Čtěte také:  Nominační dokumentace předána Centru světového dědictví v Paříži

Zdroj: Policie ČR

Policie ČR Zemský hřebčinec Písek
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu se opět vydá ve stopách Velké pardubické
Následující: Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Po dálnici se procházela koza, kůň a osel

Šli kůň, osel a koza … Zní to jako začátek pohádky či vtipu. Včera to však v západních Čechách byla realita. Ve čtvrtek dne 25. ledna 2018 krátce po 23:00 hodině bylo přijato na tísňovou linku oznámení, že po dálnici D6 u hřbitova v katastru Nové Sedlo, ve směru na Karlovy Vary jdou ...