Home > Zpravodajství > informujeme vás > První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji

První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji

V úterý 31. března 2015 složil úspěšně závěrečné zkoušky ve výcvikovém středisku služebních koní v Brně – Mediánkách šestiletý Lenny. Po přezkoušení byl předán oddělení služební hipologie KŘP Zlínského kraje, kde nyní bude sloužit. Koně předával plk. Martin Hrinko společně s ředitelem píseckého hřebčína Karlem Kratochvíle, odkud Lenny pochází.

Policejní koně Lenny a Quido

Policejní koně Lenny a Quido

Vraník byl minulý rok v rámci veřejné zakázky nabídnut píseckým státním hřebčínem pro potřeby Policie ČR. Lenny nejprve prošel odborným výběrem a posouzením k vhodnosti pro výkon služby. K hlavním kritériím výběru patřil dobrý charakter bez stájových zlozvyků, ochota spolupracovat s jezdcem a především jeho výborný zdravotní stav.

„Na takovém předání nově vycvičeného koně jsem poprvé. Kůň, který pochází z našeho hřebčína, byl dnes výborně připraven a jsem hrdý na to, že tento vraník bude vykonávat policejní službu. Těším se do budoucna na další spolupráci se službou pořádkové policie,“ uvedl ředitel Karel Kratochvíle.

V rámci přezkoušení a prolongace kategorie byl instruktorkou dále předveden služební kůň Quido. Tento kůň byl dočasně převeden do remontní stáje v rámci rekonvalescence kvůli dýchacím potížím. Výcvikové středisko tedy neslouží jen pro výcvik nových koní, slouží také jako rehabilitační a rekonvalescenční centrum.

Remontní stáj ředitelství služby pořádkové policie je nástupcem v minulosti zrušeného výcvikového střediska a byla zřízena dne 1.10.2014. Čtyřčlenný personál remontní stáje od té doby zajišťuje servis pro potřeby oddělení služební hipologie krajských ředitelství. Před zřízením střediska v Medlánkách byly kurzy pro policisty (jezdce) pořádány v civilních objektech na základě dohody s majitelem objektu. Další výcviková střediska odboru služební kynologie a hipologie Policejního prezidia ČR naleznete zde.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Zdroj: Policie ČR

Policie ČR Zemský hřebčinec Písek
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu se opět vydá ve stopách Velké pardubické
Následující: Olomouc pořádá i Central Europe Jumping Cup 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...