Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > První pardubické dostihy 2012 přivítala tisícovka diváků

První pardubické dostihy 2012 přivítala tisícovka diváků

V programu zahajovacího dostihového dne, 14. ročníku Italského dne a pod názvem DEN PERNŠTEJNŮ, bylo na pardubickém závodišti připraveno celkem 9 dostihů. Podívat se na ně přišla tisícovka diváků, které přilákalo nejen hezké počasí, ale také atraktivní dostihový program a možná i přítomnost Viléma z Pernštejna.

Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou (autor: Hana Vytopilová)

V prvním dostihu – v Ceně rodu Pernštejnů zvítězil čtyřletý hnědák PORTENGO s jezdcem Ondřejem Velkem, v tréninku Františka Zobala. Druhý doběhl taktéž čtyřletý hnědák MANIFESTATION trenéra Josefa Váni st. v sedle s Váňou mladším. MANIFESTATION běhal v Albinonu dlouhé roviny nižších kategorií, naposledy v srpnu zvítězil v Doncasteru. Třetí skončil QUANTIKI s žokejem Jiřím Kouskem z tréninkové stáje Petra Juránka, který byl považován za favorita. Následovali THE BIG a ROSI.

Oceňování vítězů Ceny rodu Pernštejnů. Foto: Miloš SpáčilOceňování vítězů Ceny rodu Pernštejnů. Foto: Miloš Spáčil.

V Ceně Jana z Pernštejna zvítězila šestiletá WINKY WINKY s žokejem Marcelem Novákem. Trenérem je René Vinklárek. Druhý doběhl pětiletý TARO v sedle s žokejem Josefem Váňou ml., v tréninku jeho otce, který byl favoritem dostihu. Třetí příčku získala šestiletá KORDELINA z tréninkové stáje Františka Zobala v sedle s jezdcem Ondřejem Velkem, která mohla překvapit – a překvapila. Následovali koně SUN BELINA (ž. Jan Korpas) a DIKTATORIAL (ž. Jaroslav Myška).

V pořadí třetím dostihem byla Cena Viléma z Pernštejna – Cena Alfredo catering. Favoritem dostihu byla čtyřletá REGINE, která nakonec také zvítězila. V sedle byl ž. Jaroslav Myška, trenérem je Čestmír Olehla. Loňský vítěz na proutkách ze Světlé Hory STEP DANCER doběhl druhý, v sedle s Michalem Kubíkem. STEP DANCER je v tréninkuu Josefa Váni. Třetí doběhl CUX z tréninkové stáje Pavla Složila a v sedle se Zdeňkem Bodlákem. Čtvrtý, resp. pátý byli NEBRIUS trenérky Pavlíny Sůrové (ž. Pavel Szikora) a SENATOR trenéra Františka Holčáka (jezdec Tomáš Bosák).

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Dostih Premio Merano-Maia jako první cílem proběhl sedmiletý hnědák ARABIAN GEM trenéra Josefa Váni v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou, který patřil k jedněm z favoritů dostihu. Stejně tak MAIESTAS trenéra Lubomíra Špeldy v sedle s žokejem Lubošem Urbánkem, kteří skončili na druhém místě. Třetí cílem proběhla sedmiletá TALINA s jezdcem Janem Derychem, kterou trénuje Petra Jirátová. Čtvrtí skončili NEMIR s žokejem Marcelem Novákem z tréninkové stáje Václava Soukupa, pátí pak HARDY s jezdcem Ivanem Sieglem z tréninkové stáje Jiřího Hurta.

Cena Premio San Rossore – Pisa patřila desetileté ORPHEE DES BLINS a žokeji Dušanu Andrésovi, tedy favoritům dostihu. Trenérem je Grzegorz Wroblewski. Druzí skončili POCTA s žokejem Radkem Havelkou v tréninku u Heleny Vocáskové a třetí SPIKE s jezdcem Františkem Kovačíkem z tréninkové stáje Františka Kovačíka. Čtvrtí cílem proběhli NIGHT KING trenéra Františka Holčáka v sedle s žokejem Markem Stromským a pátí NARROW s jezdcem Zdenkem Bodlákem v tréninku Radima Bodláka.

V pořadí šestým dostihem zahajovacího dostihového dne byla Cena Premio Capannelle Roma – Memoriál velvyslance Paolo Faioly. Jistě zde zvítězili CHAT ET CHIEN s jezdcem Jakubem Kocmanem trenéra Jana Papouška ml. Druzí skončili RUNNING HOME s žokejem Josefem Váňou ml. v tréninku Josefa Váni, třetí pak BAMBINA z tréninkové stáje Iwony Wroblewkse s jezdcem Rostislavem Benšem. Čtvrtá příčka patří jezdci Janu Faltusovi a dvanáctiletému BRICASSAROVI v tréninku Marcely Sýkorové. Pátí proběhli cílem GRIZLA s jezdcem Josefem Sovkou, trenérka Jana Hovadová.

Čtěte také:  Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

Hlavní dostih Cena Vojtěcha z Pernštejna – Úvodní cross country města Pardubic byla odstartována v půl páté odpoledne a zvítězili v ní žokej Josef Váňa ml. s osmiletým valachem CHARLEY, který byl favorizovaným účastníkem dostihu. Letos zvítězil v italském Grossetu, ale s pardubickou dráhou neměl téměř žádné zkušenosti. Trenérem je Josef Váňa. Druhé místo patří překvapení dostihu, šestiletému HIPO JAPE trenéra Josefa Váni s žokejem Jiřím Kouskem v sedle. Třetí skončili sedmiletý UNIVERSE OF GRACIE s žokejem Janem Faltejskem, trenér Petr Juránek. Čtvrtá příčka patří osmiletému CIMovi v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou z tréninkové stáje Štěpánky Sedláčkové a páté místo pak osmileté hnědce GODEA s žokejem Markem Stromským v tréninku Martina Bělka.

Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou (autor: Hana Vytopilová)Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou. Foto: Hana Vytopilová.

Osmý dostih dne – Velká cena Itálie – Memoriál Carlo Biffi – Pohár italských přátel pardubického závodiště patřil šestileté LINGARRY v sedle s žokejem Markem Stromským trenéra Radka Holčáka, druzí se umístili šestiletá CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem z tréninkové stáje Jana Papouška ml. Třetí místo patří šestiletému GLEAMovi trenérky Štěpánky Sedláčkové v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou, čtvrté místo sedmiletému KINDLY BOY a žokeji Marcelu Novákovi, trenér Přemek Kejzlar. Páté místo obsadili šestiletý READY FOR SMILE s žokejem Josefem Váňou ml., v tréninku Josefa Váni.

Vítězná CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem v cíli osmého dostihu (autor: Hana Vytopilová)Vítězná CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem v cíli osmého dostihu. Foto: Hana Vytopilová.

Posledním dostihem dne byla Cena pardubického perníku – Cena společnosti Fa Novotný.

Předchozí: Dostihová sezona v Pardubicích zahájena
Následující: Nová rada PK ČT
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...