Home > Zpravodajství > domácí sport > První pardubické dostihy 2012 přivítala tisícovka diváků

První pardubické dostihy 2012 přivítala tisícovka diváků

V programu zahajovacího dostihového dne, 14. ročníku Italského dne a pod názvem DEN PERNŠTEJNŮ, bylo na pardubickém závodišti připraveno celkem 9 dostihů. Podívat se na ně přišla tisícovka diváků, které přilákalo nejen hezké počasí, ale také atraktivní dostihový program a možná i přítomnost Viléma z Pernštejna.

Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou (autor: Hana Vytopilová)

V prvním dostihu – v Ceně rodu Pernštejnů zvítězil čtyřletý hnědák PORTENGO s jezdcem Ondřejem Velkem, v tréninku Františka Zobala. Druhý doběhl taktéž čtyřletý hnědák MANIFESTATION trenéra Josefa Váni st. v sedle s Váňou mladším. MANIFESTATION běhal v Albinonu dlouhé roviny nižších kategorií, naposledy v srpnu zvítězil v Doncasteru. Třetí skončil QUANTIKI s žokejem Jiřím Kouskem z tréninkové stáje Petra Juránka, který byl považován za favorita. Následovali THE BIG a ROSI.

Oceňování vítězů Ceny rodu Pernštejnů. Foto: Miloš SpáčilOceňování vítězů Ceny rodu Pernštejnů. Foto: Miloš Spáčil.

V Ceně Jana z Pernštejna zvítězila šestiletá WINKY WINKY s žokejem Marcelem Novákem. Trenérem je René Vinklárek. Druhý doběhl pětiletý TARO v sedle s žokejem Josefem Váňou ml., v tréninku jeho otce, který byl favoritem dostihu. Třetí příčku získala šestiletá KORDELINA z tréninkové stáje Františka Zobala v sedle s jezdcem Ondřejem Velkem, která mohla překvapit – a překvapila. Následovali koně SUN BELINA (ž. Jan Korpas) a DIKTATORIAL (ž. Jaroslav Myška).

V pořadí třetím dostihem byla Cena Viléma z Pernštejna – Cena Alfredo catering. Favoritem dostihu byla čtyřletá REGINE, která nakonec také zvítězila. V sedle byl ž. Jaroslav Myška, trenérem je Čestmír Olehla. Loňský vítěz na proutkách ze Světlé Hory STEP DANCER doběhl druhý, v sedle s Michalem Kubíkem. STEP DANCER je v tréninkuu Josefa Váni. Třetí doběhl CUX z tréninkové stáje Pavla Složila a v sedle se Zdeňkem Bodlákem. Čtvrtý, resp. pátý byli NEBRIUS trenérky Pavlíny Sůrové (ž. Pavel Szikora) a SENATOR trenéra Františka Holčáka (jezdec Tomáš Bosák).

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Dostih Premio Merano-Maia jako první cílem proběhl sedmiletý hnědák ARABIAN GEM trenéra Josefa Váni v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou, který patřil k jedněm z favoritů dostihu. Stejně tak MAIESTAS trenéra Lubomíra Špeldy v sedle s žokejem Lubošem Urbánkem, kteří skončili na druhém místě. Třetí cílem proběhla sedmiletá TALINA s jezdcem Janem Derychem, kterou trénuje Petra Jirátová. Čtvrtí skončili NEMIR s žokejem Marcelem Novákem z tréninkové stáje Václava Soukupa, pátí pak HARDY s jezdcem Ivanem Sieglem z tréninkové stáje Jiřího Hurta.

Cena Premio San Rossore – Pisa patřila desetileté ORPHEE DES BLINS a žokeji Dušanu Andrésovi, tedy favoritům dostihu. Trenérem je Grzegorz Wroblewski. Druzí skončili POCTA s žokejem Radkem Havelkou v tréninku u Heleny Vocáskové a třetí SPIKE s jezdcem Františkem Kovačíkem z tréninkové stáje Františka Kovačíka. Čtvrtí cílem proběhli NIGHT KING trenéra Františka Holčáka v sedle s žokejem Markem Stromským a pátí NARROW s jezdcem Zdenkem Bodlákem v tréninku Radima Bodláka.

V pořadí šestým dostihem zahajovacího dostihového dne byla Cena Premio Capannelle Roma – Memoriál velvyslance Paolo Faioly. Jistě zde zvítězili CHAT ET CHIEN s jezdcem Jakubem Kocmanem trenéra Jana Papouška ml. Druzí skončili RUNNING HOME s žokejem Josefem Váňou ml. v tréninku Josefa Váni, třetí pak BAMBINA z tréninkové stáje Iwony Wroblewkse s jezdcem Rostislavem Benšem. Čtvrtá příčka patří jezdci Janu Faltusovi a dvanáctiletému BRICASSAROVI v tréninku Marcely Sýkorové. Pátí proběhli cílem GRIZLA s jezdcem Josefem Sovkou, trenérka Jana Hovadová.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Hlavní dostih Cena Vojtěcha z Pernštejna – Úvodní cross country města Pardubic byla odstartována v půl páté odpoledne a zvítězili v ní žokej Josef Váňa ml. s osmiletým valachem CHARLEY, který byl favorizovaným účastníkem dostihu. Letos zvítězil v italském Grossetu, ale s pardubickou dráhou neměl téměř žádné zkušenosti. Trenérem je Josef Váňa. Druhé místo patří překvapení dostihu, šestiletému HIPO JAPE trenéra Josefa Váni s žokejem Jiřím Kouskem v sedle. Třetí skončili sedmiletý UNIVERSE OF GRACIE s žokejem Janem Faltejskem, trenér Petr Juránek. Čtvrtá příčka patří osmiletému CIMovi v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou z tréninkové stáje Štěpánky Sedláčkové a páté místo pak osmileté hnědce GODEA s žokejem Markem Stromským v tréninku Martina Bělka.

Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou (autor: Hana Vytopilová)Vlevo vítězný CHARLEY s žokejem Josef Váňou. Foto: Hana Vytopilová.

Osmý dostih dne – Velká cena Itálie – Memoriál Carlo Biffi – Pohár italských přátel pardubického závodiště patřil šestileté LINGARRY v sedle s žokejem Markem Stromským trenéra Radka Holčáka, druzí se umístili šestiletá CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem z tréninkové stáje Jana Papouška ml. Třetí místo patří šestiletému GLEAMovi trenérky Štěpánky Sedláčkové v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou, čtvrté místo sedmiletému KINDLY BOY a žokeji Marcelu Novákovi, trenér Přemek Kejzlar. Páté místo obsadili šestiletý READY FOR SMILE s žokejem Josefem Váňou ml., v tréninku Josefa Váni.

Vítězná CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem v cíli osmého dostihu (autor: Hana Vytopilová)Vítězná CANTRIDARA s jezdcem Jakubem Kocmanem v cíli osmého dostihu. Foto: Hana Vytopilová.

Posledním dostihem dne byla Cena pardubického perníku – Cena společnosti Fa Novotný.

Předchozí: Dostihová sezona v Pardubicích zahájena
Následující: Nová rada PK ČT
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...