Home > Zpravodajství > domácí sport > Ptýrov láká na sobotní noční Velkou cenu ČSP 2014

Ptýrov láká na sobotní noční Velkou cenu ČSP 2014

Další kolo extraligového seriálu Český skokový pohár bude mít na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště netradiční program. Nejen, že se Velká cena Ptýrova uskuteční v sobotu, bude se navíc jednat opět po loňské úspěšné premiéře o noční závod. Vůbec poprvé na stupni obtížnost T* – tedy s výškou překážek do 145 centimetrů. Celkem budou jezdci závodit čtyři dny – od čtvrtka 14. do neděle 17. srpna.

Radovan Cibere - loňský vítěz noční Velké ceny. Foto: Kateřina Návojová

Radovan Cibere – loňský vítěz noční Velké ceny. Foto: Kateřina Návojová

Program závodů čítá 15 soutěží, přičemž hned dvě proběhnou za umělého osvětlení. Páteční soutěž ST* (135 cm) bude pro jezdce generálkou na sobotní Velkou cenu, při níž si vyzkouší start v noci.  Noční Velká cena Ptýrova bude zahájena v sobotu 16. srpna od 20.00 hodin, předcházet jí bude doprovodný program a tři soutěže na nižší úrovni. V rámci této jediné noční Velké ceny v rámci Českého skokového poháru by se měli představit na parkuru stupně T* (145 cm) s finále nejen čeští jezdci, ale také např. belgičtí reprezentanti. Denisa Bittnerová i Jiří Skřivan, dělící se o první místo průběžného pořadí hlavní seriálové soutěže, se pokusí přidat na své konto další body a upevnit si pozici na vrcholu žebříčku. Dále na startu nebude chybět frenštátský vítěz Marek Klus, byť v sedle jiného koně – Eibisch II. O atak finálové čtyřky se pokusí i zatím pátý Josef Pařenica a šestý Jiří Papoušek.

Čtěte také:  V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

Boj o body proběhne i v dalších seriálových soutěžích. V Equiservis Amateur Tour se diváci mohou těšit na pěkné výkony nejen elitní trojky, která si nenechá ptýrovské závody ujít – Dana Pinkavová, Karolína Javorská, Jana Vlčková. Ve vedení je s třináctibodovým náskokem Dana Pinkavová, která jako jediná dorazila na všechna kvalifikační kola. Tito jezdci budou úvodní dny bojovat o účast v nedělním dílčím finále pro 20 nejlepších, které otevře závěrečný čtvrtý skokový den. Tradičně bude na jezdce ve finále čekat parkur stupně ZL (110 cm) s rozeskakováním.

Juniorští jezdci jsou v poslední době na Farmě Ptýrov jako doma. Ve dnech 8. – 10. srpna tam totiž proběhlo mistrovství České republiky ve skocích pro děti a juniory. Novopečený mistr František Stružinský a další medailisté Martina Kučerová a Matouš Kořínek zavítají do areálu i nadcházející víkend a společně s dalšími přihlášenými budou soutěžit v rámci Czech Junior Cupu. V mladší kategorii 12 až 15 let nebude chybět elitní trio Vanda Tmějová, Lucie Šrámková a již jednou zmíněný Matouš Kořínek. Ve starším oddělení jezdců 16 až 18 let se představí vedoucí Nicola Grünthálová, které se na ptýrovském kolbišti dařilo během květnové Velké ceny Kolína, jež se na tomto místě koná již několik let. Tehdy v nedělním finále L**/S* (120/125 cm) zvítězila.

Bohužel na poslední chvíli se z mimořádných komplikací omluvil stavitel parkurů Zbigniew Lukasz Jankowski z Polska. I tak se jezdci mohou těšit na kvalitní parkury z dílny českých stavitelů. Při závodech bude opět využita velkoplošná obrazovka, na níž vedle výsledkového servisu poběží v pauzách obrazové prezentace a video reportáže EquiTV z předešlých kol Českého skokového poháru.

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokvypohar.cz, kde budou vedle aktualizovaných startovních listin a online výsledků upřesněny také začátky závodních dnů. Pevně stanoven je začátek sobotní Velké ceny, a to ve 20.00 hodin. Vstupné je zdarma, hrazené bude pouze sobotní parkovné.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Cena Masise a Lázeňská míle vrcholy nedělního karlovarského mítinku
Následující: Děti na pony pojedou o mistrovské medaile ve Zduchovicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár se chystá na svou devatenáctou sezonu

Ještě před měsícem nikdo z nás nečekal, jaké myšlenky, se nám budou honit hlavou v posledních březnových dnech. Za normálních okolností by zbývaly do startu letošní zahajovací Velké ceny v Martinicích přibližně dva týdny. Uběhl necelý měsíc a situace je zcela odlišná. Život, nejen v České republice, ochromila pandemie koronaviru. ...